Seriály a filmy

21. listopadu 2014 11:00

Gabriela Gabrielová

Okouzlující dětská hvězda Tomáš Holý zachraňuje muflony!

Tenhle rarášek vás nenechá jen tak na pokoji. Véna Straka, kluk, který tráví prázdniny u dědečka v hájovně uprostřed šumavských lesů, je zase o rok starší a rozumnější. Podívejte se na jeden z nejoblíbenějších rodinných filmů Za trnkovým keřem u nás na Primě ve 14:25!

O rok rozumnější sice je, ale legrace si s ním užijete pořád. A to i ve vážné situaci, která dědečkovi (Gustáv Valach) přidělává vrásky na čele. Na Šumavě je budováno nové rekreační středisko, stavba je v plném proudu a příroda zažívá neobvyklý ruch. Jsou to zejména vrtulníky, které přepravují materiál a létají tak nízko nad špičkami stromů, že ruší zvěř.

Jelikož je dědeček hajný, dostává nepříjemný úkol navíc. Umožnit řediteli stavebního podniku, aby si ulovil muflona. A tu se Véna ukáže jako opravdový zachránce zvířátek: několik dnů se mu daří rušit stádo muflonů tak, aby žádný kus nepadl. Ačkoliv to mezi dospěláky způsobí rozkol, nakonec všechno dobře dopadne a dokonce dojde i k jednomu velkému a nečekanému rodinnému usmíření.

Rodinný film s poselstvím

Z přírody jsme vzešli, přírodě bychom měli neustále vzdávat hold a ne ji poškozovat necitlivými zásahy. Režisérovi Václavu Gajerovi a scénáristům Josefu Pohlovi a Věnceslavě Sekyrové se do příběhu podařilo zakomponovat Vénovo okouzlení přírodou a její chápání jakožto nedílné součásti lidského života, které si má člověk vážit od dětství.

Kde se točilo

Pro hájovnu si filmaři vybrali tzv. Klostermannovu chalupu na Srní, kterou desítky let obývají manželé Dollanští ze Sušice. Ti byli zprvu nabídkou filmového štábu nadšení. Těšili se na slavné herce. Nakonec ale byli rádi, když vše konečně skončilo. Filmový štáb na chalupě sice nebydlel, přenocoval v hotelu, ale ruch byl od rána do večera po tři roky, vždy na osm letních týdnů. Na natáčení ale vzpomínali dlouho, například když v trávníku a keřích okolo chalupy ještě po dvaceti letech nacházeli umělý sníh v podobě polystyrenových kuliček.

Manželé také rádi pamatují na Tomáše Holého, který byl sice roztomilý, ale také pěkně neposedný a neustále se na něco vyptával. Když se točilo během školy, dělal všechno pro to, aby se mohl školní lavici vyhnout. Byl ale velmi talentovaný a vše jel takzvaně ‘na první dobrou‘ - tak filmaři nazývají scénu, která se nemusí natáčet opakovaně.

Podívejte se na Tomáše Holého v rodinném filmu Za trnkovým keřem u nás na Primě ve 14:25!

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 29. 9. 2023

Romantika pro vás dnes rozkvétá. Pokud jste nezadaní, procházka po okolí by vám mohla zprostředkovat kontakt s někým novým a zajímavým. Pokud jste zadaní, mohli byste si se svou drahou polovičkou naplánovat výlet mimo město, třeba víkendový pobyt. Výlet může částečně souviset s obchodem. Je to skvělá doba pro psaní, i kdyby to měl být jen dopis příbuznému.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.