Old Firehand a jeho rudý bratr Vinnetou se postaví banditům v Miramonte. Kam se poděl Old Shatterhand?

Další pondělní večer na Primě opět patří příběhu z pera Karla Maye o apačském náčelníkovi Vinnetouovi.

Vinnetou a jeho sestra Nšo-či projíždějí oblastí hranice Nového Mexika a Texasu. Jejich plány naruší útok banditů v čele s padouchem Silersem. Vypadá to, že přepadení není možné se vyhnout. V poslední chvíli se ale objeví zálesák Jason Waade, kterému na Divokém západě nikdo neřekne jinak než Old Firehand, se svými přáteli, kteří pomohou Vinnetouovi přepadení odvrátit a zachrání je. Pak se společně vydávají až do mexického městečka Miramonte, kde se chce Vinnetou dožádat spravedlnosti.

Old Firehand a Vinnetou v Miramonte

Městečko Miramonte má ale s bandity také problémy! Ve vězení tu totiž „sedí“ Silersův bratr Billy Bob, kterého místní seržant Mendozza zatkl při přestřelce. Silers ale Miramonte vyhrožuje, že pokud bratra nepropustí, na město se svými bandity zaútočí a bratra propustí sám. Obyvatelé městečka se rozdělují na dva tábory – jedni chtějí Billyho Boba pustit a doufají, že tak budou mít od Silerse klid, druzí jsou přesvědčení, že propuštěním bandity se nim nezmění. Tento názor zastává i Mendozza, který proto požádá Old Firehanda, Vinnetoua a jejich druhy, zda by Miramonte nepomohli odrazit útok banditů. Oba samozřejmě souhlasí.

Část obyvatel města ale bohužel vezme spravedlnost do svých rukou a rozhodnou se Billyho Boba na vlastní pěst propustit, ten však při přestřelce umírá. Na Miramonte se tedy nepochybně snese Silersův hněv a pomsta….

Věděli jste o postavě Old Firehanda, že...

  • Postava Old Firehanda dostává v knihách Karla Maye mnohem větší prostor než z filmů dobře známý Old Shatterhand!
  • Například v knize Poklad na Stříbrném jezeře vystupuje pouze Old Firehand a až při filmovém přepracování byl namísto něj dosazen Old Shatterhand.
  • Aby ovšem postava zcela nezapadla, byl pro ni vymyšlen tento úplně nový snímek s názvem Old Firehand, který natočil Alfred Vohrer. Old Firehanda zde hraje americký herec Rod Cameron.

Režie: Alfred Vohrer

Předloha: Karl May (kniha)

Scénář: Harald G. Petersson

Kamera: Karl Löb

Hudba: Peter Thomas

Hrají: Rod Cameron, Pierre Brice, Marie Versini, Todd Armstrong, Harald Leipnitz, Nadia Gray

Snímek Old Firehand sledujte v pondělí od 20.15 na Primě.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 23. 4. 2024

Dnes je v pořádku plakat, Berani. Uvolnění je rozhodující pro přijetí. Pokud nemáte pocit strachu a omezení, může pro vás být těžké prožívat radost a expanzi. Spojte dobré se špatným a nechte tyto dvě síly, aby se ve vaší bytosti harmonicky usadily. Proveďte přípravy, které vám umožní vzlétnout do velkých výšin. Ujistěte se, že jste připraveni přijmout výzvy, které s růstem přicházejí.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.