Pečená jablka dle Nera Wolfa

Pečená jablka dle Nera Wolfa

6 tvrdých jablek vhodných k pečení3 lžíce rybízové zavařeniny4 lžíce sekaných oříšků (druh dle chuti)2 lžičky skořicového cukru 4 lžíce másla¾ šálku suchého bílého vína (případně pečená kuřecí či krůtí stehna)

Troubu předehřejeme na 180 °C. Jablka omyjeme, vykrojíme jádřince, spodní otvor (na straně stopky) ucpeme malým kouskem neoloupaného jablka. Smícháme rybíz a oříšky se lžičkou skořicového cukru, jablka směsí naplníme. Pekáč vymažeme lžící másla, položíme do něj jablka a poklademe na ně kousky zbylého másla. Pokropíme bílým vínem, posypeme zbytky skořicového cukru a pečeme asi půl hodiny doměkka. Lze je podávat horká i studená s vypečenou šťávou jako omáčkou (podáváme-li jablka jako dezert, dle chuti je lze dozdobit šlehačkou).

Pro naši rodinu jsou ovšem nejoblíbenější přílohou klasicky pečená kuřecí či krůtí stehna. :-)

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 23. 5. 2024

Zpoždění při přijímání sdělení ze vzdáleného místa by se dnes mohlo ukázat jako frustrující, Berani. Možná se těšíte na dovolenou, ale povinnosti, které se náhle objeví, by mohly cestu odložit. Pravděpodobně to nebude nutné, ale je třeba udělat úpravy, abyste mohli dělat to, co chcete, a zároveň plnit své povinnosti.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.