Pečená jablka dle Nera Wolfa

Pečená jablka dle Nera Wolfa

6 tvrdých jablek vhodných k pečení3 lžíce rybízové zavařeniny4 lžíce sekaných oříšků (druh dle chuti)2 lžičky skořicového cukru 4 lžíce másla¾ šálku suchého bílého vína (případně pečená kuřecí či krůtí stehna)

Troubu předehřejeme na 180 °C. Jablka omyjeme, vykrojíme jádřince, spodní otvor (na straně stopky) ucpeme malým kouskem neoloupaného jablka. Smícháme rybíz a oříšky se lžičkou skořicového cukru, jablka směsí naplníme. Pekáč vymažeme lžící másla, položíme do něj jablka a poklademe na ně kousky zbylého másla. Pokropíme bílým vínem, posypeme zbytky skořicového cukru a pečeme asi půl hodiny doměkka. Lze je podávat horká i studená s vypečenou šťávou jako omáčkou (podáváme-li jablka jako dezert, dle chuti je lze dozdobit šlehačkou).

Pro naši rodinu jsou ovšem nejoblíbenější přílohou klasicky pečená kuřecí či krůtí stehna. :-)

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 1. 10. 2023

Dnes se vám může podařit mnoho věcí. Energie je velmi intenzivní. Dávejte si pozor na manipulaci s druhými. Nikdo nemá rád, když mu někdo rozkazuje, a proto buďte taktní. Snažte se nedávat najevo své nadřazené znalosti. Lidé vám to budou mít za zlé, i když máte dobré úmysly (a máte pravdu).

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.