Seriály a filmy

25. ledna 2016 11:00

Gabriela Gabrielová

Pierce Brosnan jde do důchodu a někdo mu šlohnul penzi

Anglická romantická komedie křížená s předdůchodovou parodií na akční pecky. Film Špioni z lásky mají dokonalé obsazení v čele s Emmou Thompsonovou a ex Bondem Piercem Brosnanem. Přidejte si inteligentní humor, vtipné dialogy a slunečně elegantní lokace jižní Francie. Super zábava ve 20.15 na Primě.

Emma Thopsonová má neuvěřitelné komediální „časování“ a schopnost střílet dialogy jako z kulometu. Navíc je nádherná i ve svých 50 +. A šedesátník Pierce Brosnan je snad ještě více sexy, než v letech, kdy na plný úvazek „bondoval“. Prostě neuvěřitelný chlap, co zraje jako víno, ale umí si ze sebe udělat srandu. Ve Špionech z lásky (2013) hrají tihle dva rozvedenou manželskou dvojici , mezi kterou to pořádně jiskří, a kterou spojí zpátky dohromady jen těžko představitelné dobrodružství.

Těšte se na: POHODU, HUMOR, FRANCII

Richard (Pierce Brosnan) vybudoval prosperující společnost. Těsně před nástupem do důchodu ji prodal, čímž si chtěl zajistit pohodlnou penzi. Jenže poslední pracovní den se dozvídá, že firma, která si koupila tu jeho, vyšetřuje policie a všechny finance jsou fuč! Protřelý manager Laurent Lafitte (Vincent Kruger) vytuneloval společnost i její penzijní fond. Což se týká spousty lidí, ale i Richarda a jeho bývalé ženy Kate (Emma Thompson), která také měla v penzijním fondu svoje úspory.

Jenže roky rozvedení manželé se nehodlají smířit s tím, že z nich budou na penzi chudáci a rozhodnou se z Lafitta svoje peníze nějak dostat. Odjíždějí do Francie, kde právě Lafitte chystá okázalou veselku s okouzlující snoubenkou Sophie (Tuppence Middleton). Právě ona na krku nosí neskutečně drahý zásnubní diamant, který se rozhodnou Richard a Kate ukrást a zahojit své ztráty. Se šíleným akčním plánem jim pomáhají věrní přátelé, postarší manželé Penelope (Celia Imrie) a Jerry (Timothy Spall). Tuhle milou anglickou srandičku si prostě nenechte ujít!

Romantická komedie Špioni z lásky ozdobí vaši neděli 31. 1. ve 20: 15 na Primě!

Info – drby – zajímavosti:

1. Ačkoliv se v příběhu dostáváme do Paříže a na jih Francie, ve skutečnosti se sice chvíli v Paříži natáčelo, ale francouzskou Riviéru si zahrály oblasti Magny-le –Hongre a Coye – la – Forêt na severu Francie.

2. Film Špioni z lásky se v originále jmenuje The Love Punch, což by se dalo přeložit jako „rána z lásky“. Snímek byl u nás promítán také pod názvem Manželská rána.

3. Hlavní role napsal anglický režisér a scénárista Joel Hopkins hlavním hrdinům přímo na tělo. Emma Thompsonová popsala situaci castingu takto: „Vždycky jsme chtěli dělat s Piercem spolu, a pak přišel Joel Hopkins a povídá: Tohle jsem napsal pro vás. My na to: Díky, díky moc. Kdy začínáme, jsme ready. Jenom si zapakujeme spoďáry a kartáčky a jedeme.“

4. Oba hlavní herci tvrdí, že netušili, že ona pověstná chemie bude mezi nimi a potažmo další dvojicí fungovat tak dobře. „Ta práce byla čistá radost. Vždycky jsem miloval Emminu práci,“ popisoval Pierce Brosnan. „Ona je prostě vynikající herečka. Přečetli jsme si scénář všichni dohromady a věděli jsme, že to prostě klapne.“

5. Asi největší otrava bylo pro všechny natáčení v potápěčských neoprenech. „Nemůžete v tom zatáhnout břicho, pro siluetu to je absolutně nelochotivé. Timothyho (Spalla) jsme do toho vůbec nemohli narvat,“ vzpomíná Brosnan. „No a jak je to celé úzké, tak vám čouhají takové oteklé ruce a nohy a co to dělá s obličejem? Našpulilo mi to všechnu tu volnou kůži, že jsem si ji pak musela vytahovat zpátky k uším,“ přizvukovala Ema Thompsonová v rozhovoru při premiéře filmu Špioni z lásky v roce 2013.

6. Fanoušci filmového Jamese Bonda v podání Pierce Brosnana si zase vychutnají minimálně dva odkazy na slavného agenta. Richard v jedné scéně popíjí své martini, které chce samozřejmě

protřepat, nemíchat. Další jasná bondovina proběhne ve scéně, kdy postava Timothyho Spalla půjčí Richardovi svoji pistoli. Brosnan ji na chvíli vezme do ruky a dá si ji do typické bondovské pózy, kdy má před tělem složené ruce a pistol si nonšalantně opře o tvář.

(tek)

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 4. 10. 2023

Zapalte svíčku a něco si přejte. Vnímejte plamen jako symbol proměny a vášně ve vás. Vaše srdce se může cítit neklidné. Plamen se třepotá v důsledku procházejícího větru. Když plamen tančí, můžete si vzpomenout na tance, které předvádíte ve snaze odvést pozornost od problému, o němž víte, že mu musíte čelit. Ten čas nastal právě teď.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.