Seriály a filmy

12. ledna 2017 01:05

Iva Kropáčková

Plánujete hypotéku? Zjistěte během minuty, jestli na ni dosáhnete

Obíhání jednotlivých bank vám zabere i několik dní, proklikávání webových stránek několik hodin. My pro vás máme minutové řešení...

Hypoték se loni sjednalo víc než dost. Letos má trend pokračovat. Úroky jsou stále příznivé. Pokud se chystáte i vy pořídit vlastní dům, byt či pozemek a budete k tomu potřebovat půjčit určitou sumu peněz, dostupné financování bydlení pravděpodobně po nějakou dobu stále zůstane. V únoru úroky dosáhly dalšího historického minima. Podle odborníků je hypotéka investice, kvůli které má smysl se zadlužit. Na rozdíl od půjček na oslavy, dovolenou, nádobí nebo vánoční dárky. Byt, ve kterém plánujete strávit většinu života (nebo ho chcete pronajímat), je něco, co budete užívat dlouhodobě, co denně uvidíte a můžete si na to „sáhnout“. Ale dosáhnete vůbec na hypotéku? Jak zjistíte, která hypotéka je pro vás nejvýhodnější? Kolik potřebujete mít naspořeno a jaké měsíční splátky můžete očekávat?

Náročný proces...

Jedna věc jsou podmínky banky, druhá věc je vaše finanční situace. Není vůbec snadné poznat výhodnou nebo nevýhodnou hypotéku. Aktuálně je možné získat hypotéku se sazbou hluboko pod 2 procenty, záleží pouze na parametrech žadatele o hypotéku, vhodném výběru banky, resp. úvěru a částečně i vyjednávacích schopnostech klienta nebo pověřeného hypotečního makléře. Banky se totiž předhánějí v co nejnižší úrokové sazbě a akčních nabídkách, ale výběr hypotéky skutečně není jen o aktuálních procentech. Ještě je třeba brát v úvahu další podmínky: Například povinnost uzavřít pojištění (jak životní, tak zastavené nemovitosti), otevřít si u banky běžný účet, další poplatky (za zpracování úvěrové smlouvy) a podobně. Takže v případě hypotéky nejde jen o to sledovat úrokovou sazbu, ale je třeba sledovat i další náklady, které mohou výdaje na hypotéku posunout výš, než je inzerováno.

Přehled o trhu? Stačí minuta a máte jasno

Zjistit, jestli na hypotéku vůbec máte, vám v první řadě pomohou jednoduché kalkulačky. I my jednu takovou máme. Oslovili jsme banky na našem trhu a jejich nabídky najdete ve srovnávacím kalkulátoru. Všechny hypotéky najdete na jednom místě, nic to nestojí. Naopak veškeré porovnání je zdarma a vy navíc získáte okamžitý přehled, ze kterého můžete vybírat, nebo si alespoň situaci ujasnit. Celé porovnání vám zabere asi minutu.

Vyzkoušejte APLIKACI: SROVNÁNÍ NABÍDEK HYPOTÉK na českém trhu

Bonus: Pomoc ve složitém vyjednávání

Našli jste nemovitost vašich představ (případně rozhodli o rekonstrukci apod.) a spočítali příjmy, výdaje, vyhodnotili finanční rezervu v souvislosti s cenou, kterou máte prodejci zaplatit. Teď už tedy zbývá jediné: Vybrat hypotéku, která bude ideální právě pro vás. Přehled o úrocích a akčních nabídkách už máte a možná jste si už vybrali i konkrétní banku. Čeká vás teď rozhodování o tom, jakou vybrat sazbu (fixní, variabilní) či o typu splácení (degresivní, progresivní či anuitní). Pokud si s tím sami nevíte rady a chcete pomoci s vyjednáním nejvýhodnějších podmínek, můžete se obrátit i na finanční experty Prima Rádce, kteří vám nezávazně poradí. Kontaktovat je můžete zde, případně na e-mailové adrese info@prima-radce.cz či na telefonu 810 811 812.

Prima Rádce je také na Facebooku. Najdete nás zde.

Sdílejte článek
Štítky bydlení hypotéka

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 17. 4. 2024

Berani, dnes se vám může přihodit nečekaná finanční událost. Možná budete stát s otevřenou obálkou v ruce a nebudete schopni slova. Ať už se jedná o nečekaný bonus, dárek nebo překvapivou dividendu z akcií, investujte peníze moudře. V poslední době jste utratili spoustu peněz a bylo by dobré, abyste začali doplňovat bankovní konto.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.