Po čem muži touží: Víte, co si říkal Jiří Langmajer, když běhal v podprsence před kamerou?

Užijte si sobotní Prima kino s úspěšnou českou komedií Po čem muži touží, v níž hlavní hrdina, suverén Karel, vysloví osudovou větu: Chci bejt ženská! Souhra okolností a tajemná vědma Zoltana mu jeho přání splní.

„Můj nápad vznikl z prosté nostalgie. Stýskalo se mi po filmech jako Na hromnice o den více nebo Tootsie a chtěl jsem si něco podobného vyzkoušet a zkusit natočit komedii. Byl to jen nápad, který jsme potom s Radkou Třeštíkovou začali po nocích pro zábavu dávat dohromady, a protože nás to začalo ohromně bavit, tak jsme to zkusili dotáhnout do konce,“ říká režisér a spoluautor scénáře komedie Po čem muži touží? Rudolf Havlík.

Podívejte se na televizní upoutávku k filmu Po čem muži touží, kterou uvidíte 3. října ve 20.15 na Primě:

„Rudolf za mnou se svým námětem přišel ve správnou chvíli, potřebovala jsem si odskočit od vážných témat a napsat s ním ryzí komedii byla pro mě velká výzva,“ dodává Radka Třeštíková. Nicméně autorské konflikty, způsobené odlišností mužského a ženského přístupu mezi nimi nevznikaly. „Při psaní mezi sebou míváme občas konflikty a hádáme se, ale neřekla bych, že kvůli rozdílnosti v ženském a mužském vidění světa, já ostatně ke spoustě věcem přistupuju spíš jako muž a Rudolf je zase dost velký romantik a citlivka,“ přiznává známá spisovatelka.

A výsledek jejich spolupráce? Charismatický cynik Karel Král (Jiří Langmajer), trochu šovinista a sarkastický sympaťák, na kterého ženy letí, je šéfredaktorem časopisu Playboy. Jednoho dne jeho nezávazný způsob života utrží hned několik ran. Dostane výpověď kvůli průšvihům a poklesu prodejnosti časopisu, bývalá manželka a dcera ho opět naštvou, neznámá žena mu nabourá auto a na jeho místo je dosazena pohledná mladá šéfredaktorka Leona (Táňa Pauhofová). Karel vyřeší problémy po chlapsku – společně s nejlepším kamarádem Čestmírem (Matěj Hádek) se opije a v dobrodružné noci si přeje, aby se stal ženou, protože „ženský to mají v životě mnohem jednodušší a on je na tom kvůli nim bídně“.

Ráno Karel zjistí, že následkem noční alkoholické „jízdy“ a zásahem vědmy Zoltany (Pavla Tomicová) se stal ženou (Anna Polívková). Ovšem pouze fyzicky. Karel se jako Karla musí vyrovnat nejen s novým vzhledem, ale hlavně se naučit fungovat v ženském těle a zjistit, zda to mají ženy opravdu snazší.

„Nejvíce jsem se bála scén z počátku proměny, kdy se leknu při pohledu do zrcadla a jsem vyděšená z toho, co se stalo, ale nakonec se to ukázalo méně náročné než mezifáze, kdy Karel už je trochu žena, ale stále ještě chlap,“ přiznává Anna Polívková.

„Hned první den jsem ve svých dvaapadesáti letech běhal v takových dívčích kaťátkách a podprsence před kamerou a říkal jsem si, co mě v tomhle věku ještě v životě čeká…“ vzpomíná se smíchem na natáčení Jiří Langmajer.

Přečtěte si také, jak vzpomínají na natáčení komedie Po čem muži touží? ostatní herci.

Vedle Jiřího Langmajera a Anny Polívkové v hlavních rolích Karla a Karly uvidíte v komedii Po čem muži touží celou řadu známých herců a hereček.

Kdo je kdo v komedii Po čem muži touží?

Ve filmu hrají: Táňa Pauhofová jako ambiciózní šéfredaktorka Playboye Leona, Matěj Hádek jako Karlův kamarád Čestmír, Jiří Havelka v roli spisovatele Roberta, který je přesvědčen, že zná ženský svět mnohem lépe než Karel, Andrea Hoffmannová a Sara Sandeva, jako Karlova bývalá manželka a dcera, k níž Karel složitě hledá cestu.

Filmovou redakci Playboye tvoří Oldřich Navrátil, Lucie Polišenská, Lucie Šteflová, Naďa Konvalinková, Jana Synková, Jakub Volák, Dominika Myslivcová, Richard J. Müller a Jiří Maryško, v dalších rolích uvidíme Lenku Vlasákovou, Pavlu Tomicovou, Ester Kočičkovou, Martina Stránského a další.

Rudolf Havlík má za sebou filmy Zejtra napořád a romantickou komedii Pohádky pro Emu, pro Radku Třeštíkovou to naopak je první realizovaný scénář.

Chtěli by hlavní představitelé filmu být opačným pohlavím – ženy muži a muži ženami?

Herečku Annu Polívkovou můžete již od neděle 4. října 20.00 hodin sledovat v on-line premiéře na iPrima.cz v novém krimiseriálu Einstein - Případy nesnesitelného génia:


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 15. 4. 2024

Vaše kreativita je na vrcholu, Berani, tak toho využijte. Tento den je ideální pro malování nebo psaní. I když svůj talent považujete za hluboko pod úrovní amatérského, možná budete překvapeni tím, co jste schopni vytvořit. Ignorujte svého přísného vnitřního redaktora a pracujte pro čisté potěšení z tvorby. Výsledky vás potěší.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.