Seriály a filmy

14. května 2015 14:20

Markéta Zídková

Pobavte se s komedií Přestupný rok

S komedií Přestupný rok si potrénujete bránici. Vtipný nápad, zdařilé zpracování a skvělí mladí herci vás perfektně naladí.

Svět se zbláznil – 29. února může dívka požádat o ruku svého chlapce! Kdybyste žili v Irsku, pak byste to pochopili. Na přestupný rok, je to možné - zkrátka stará irská tradice.

Jenže aby odvážná Anna z amerického Bostonu dostihla včas svého milého, bude muset zdolat pekelné překážky osudu. Zkomplikuje se nejen cesta na evropský kontinent, ale i putování po ostrově hrdých Irů. A co víc, ve výsledku zaskočí úspěšná bytová návrhářka Anna i sebe samu. Zkrátka v životě se nedá vše bezchybně naplánovat.

Stručně nastíněný počátek příběhu vyznívá trochu jako tragédie, ale v rukou režiséra Ananda Tuckera se obsah filmu mění ve vtipně pojaté vyprávění. Tento režisér má za sebou zajímavou životní pouť. Narodil se v Thajsku. Jeho otcem byl Ind a matkou Němka a když vychodil základní školu v rodné zemi, studoval střední v Hong Kongu.V osmnácti pak přesídlil do Londýna. Za všechny filmy, kterým se dosud věnoval, je dobré zmínit skvěle pojatý a kritikou i diváky velmi dobře přijatý dramatický snímek Hilary a Jackie.

Přestupný rok je ale komedie, a tak si producenti vybrali do hlavních rolí takové herce, kteří mají pro natáčení humorného příběhu talent.

Krásou i hereckým umem zaujme určitě hlavní postava Anny, kterou hraje Amy Adamsová. Prorazila díky Spielbergově Chyť mě, když to dokážeš jako naivní sestřička s rovnátky. Následovaly další a další příležitosti, třeba ve filmech Soukromá válka pana Vilsona, Noc v muzeu 2, Julie a Julia, nebo Pochyby. V současnosti má tato talentovaná herečka zaděláno možná na další nominaci nejen na Zlatý glóbus, ale i na Oscara, a to jako Janis Joplin v životopisném snímku, který se věnuje této hudební legendě.

Nejviditelněkjším partnerem Amy bude v Přestupném roku herec Matthew Goode. U nás není tak známý, ale už má za sebou pěknou řádku filmů. Do přední linie zájmu producentů se vyšvihl už snímkem Hon za svobodou, zaujal pak ale i v životopisném snímku o slavném skladateli Ve stínu Beethovena.

V Přestupném roku hraje velmi pohodového majitele jedné hospůdky, který je ochoten i v rámci svých poměrně nuzných možností mladé Američance pomoci. To, co je oba čeká, si ale určitě neuměl představit ani on.

Vás ovšem čeká v pátek na Primě od 20.15 se zmíněnými herci dobrá zábava, tak si ji nenechte ujít.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 4. 10. 2023

Zapalte svíčku a něco si přejte. Vnímejte plamen jako symbol proměny a vášně ve vás. Vaše srdce se může cítit neklidné. Plamen se třepotá v důsledku procházejícího větru. Když plamen tančí, můžete si vzpomenout na tance, které předvádíte ve snaze odvést pozornost od problému, o němž víte, že mu musíte čelit. Ten čas nastal právě teď.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.