Pobavte se s plejádou známých herců v komedii Půlnoční kolona

Česká komedie z raných 70. let vám poodhalí, jak si tenkrát vojáci v podání např. Jiřího Krampola, Jaromíra Hanzlíka či Oldřicha Víznera užívali „opušťák“. Hudbou film doprovodil Petr Hapka a vy se na něj můžete podívat ve středu ve 21.45 na Prima family.

Situace s dovolenkou mladých vojáků bude pochopitelně trochu zapeklitější. Mají totiž střežit bezproblémový noční průjezd hlavním městem. Jim se ale podaří vymámit na veliteli volno, a ten pak zůstane na celou akci uprostřed anonymního pražského sídliště úplně sám.

Děj je jako stvořený pro mladé herce, kteří milují humor a s komikou si dokážou pohrát. Jako příklad stačí jmenovat Jiřího Krampola. Ten už na konci šedesátých let předznamenával svou náklonnost ke specifickému humoru recesistickými pásmy v malém divadélku Viola.

Role dalšího rozšafného mladého vojáka se ujal Jaromír Hanzlík. Jako neuvěřitelný talent nastoupil už v osmnácti letech místo na DAMU rovnou do Divadla na Vinohradech a filmové a televizní role se jen hrnuly.

Petru Olivovi, jehož hlas budete jistě dobře znát z dabingu jako Bodieho z Profesionálů nebo jako francouzského komika Pierra Richarda, padla role v zelené uniformě jako ulitá.

Pro Oldřicha Víznera byl voják v Půlnoční koloně jedna z mála filmových rolí, kterou si talentovaný herec mohl v rozjezdu kariéry dopřát. Později k dnes již slavnému představiteli Saturnina naštěstí televize nebylatak skoupá.

Vedle mladíků oděných do zelených mundúrů si však budete moci užít i výkony mnoha dalších známých hereckých tváří. Navíc budete mít příležitost trochu zavzpomínat na Prahu z raných sedmdesátých let a možná budete překvapeni, jak známá místa vypadala tehdy bez mnoha moderních budov, dokončených stanic metra apod.

S námětem přišel Karel Štorkán a hudbu napsal Petr Hapka, jehož hudební rukopis začal zdobit právě od počátku sedmdesátých let také mnoho dalších snímků.

Co v Půlnoční koloně objevíte?

  • Známé herce v rolích z počátků jejich kariéry
  • Prahu, jaká už není
  • Humor raných sedmdesátých let

Na film Půlnoční kolona se podívejte ve středu ve 21.45 na Prima family.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 19. 4. 2024

Berani, dnes bude ve vzduchu vládnout lehkovážná, téměř bláznivá energie. Vesmír vás vybízí, abyste se vzdali železného sevření seznamu povinností a trochu se pobavili. Představte si všechen tlak, který na sebe vyvíjíte, jako kouli na noze, kterou je třeba uvolnit. Není důvod brát se neustále tak vážně.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.