Podívejte se, jak vypadá život, když po vás jde jakuza

Cizí země i jazyk a krutý svět zločinu. Slavný filmař Takeši Kitano ve filmu Ve spárech jakuzy potvrdil, že je jedním z nejvýznamnějších japonských umělců. Vstoupíme s ním do drsného příběhu osamělého bojovníka, který chce pomstít nelítostnou smrt své rodiny. Snímek vysílá Prima v pondělí ve 22.50.

Odlehlý filmařský svět země vycházejícího slunce zrodil už nejednu hvězdu světového měřítka. Mezi ně se jistě může zařadit i neuvěřitelně plodný Takeši Kitano. Na našich obrazovkách jste se s ním mohli setkat např. v zábavné TV soutěži Takešiho hrad, kterou vysílala Prima COOL a v níž byl Takeši ústřední postavou.

Byla to ale jen jedna z mnoha tváří charismatického umělce, který se prosadil nejen v zábavné soutěži, ale také jako režisér i herec v oceňovaných snímcích. Sám získal za svou tvorbu např. francouzský Řád umění a literatury.

Filmařinou ale Kitanova tvorba zdaleka nekončí. Zabrousil i do mnoha jiných uměleckých oblastí, mimo jiné do literatury. Po závažném úrazu v r. 1995 se navíc začal realizovat rovněž jako malíř a výtvarné vidění světa se pak odrazilo v jeho pozdějších filmech včetně snímku Ve spárech jakuzy.

Nechvalně známá japonská mafie jakuza získala za dobu svého trvání mnoho přívlastků. Jeden z nich je asi nejvýstižnější – krvavá. Vznikla v Japonsku zhruba v 18. století, do dnešní podoby zločinecké organizace se přerodila po 2. světové válce. Jakuza je notoricky známá pro svůj přísný kodex chování a propracovanou organizaci. Není tedy divu, že často přitahuje filmaře.

I když bychom čekali, že v příběhu o nemilosrdné jakuze půjde jen o asijské reálie, podsvětí plné soupeřících gangů v USA nás přesvědčí, že problém vlivných mafií se nevyhýbá ani ostatním kontinentům. Právě na to narazí bývalý člen jakuzy Yamamoto, když se snaží vyrovnat s vyvražděním své rodiny a hledá v USA svého bratra. Svět zločinu ale Yamamota dostihne zdrcujícím způsobem i tam.

Režie i hlavní úlohy se ujal již zmíněný Takeši Kitano a s velkou dávkou erudice se mu podařilo nastínit pochmurnou atmosféru zaprodanců zločinu. Strnule drsná Kitanova tvář navíc dokonale koresponduje s tíživou situací hlavního hrdiny, která se s každým dalším zvratem děje ještě více komplikuje.

Na film Ve spárech jakuzy se podívejte v pondělí od 22.50 na Primě.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 24. 5. 2024

Berani, dnes očekávejte ve svém domě hodně aktivit. Mohla by se tam sejít skupina, možná velká, kterou hostíte vy nebo někdo z rodiny, a vyvolat podnětné rozhovory. Mohli byste se nechat strhnout energií, díky níž se dostanete do kontaktu s novým vědomím svých pocitů. Dnes večer očekávejte živé sny o cestování, cizích místech nebo létání.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.