Podívejte se na Skálu, akční nářez roku 1996

Hlavní otázka amerického akčního filmu Skála je: můžeme držet rukojmí a ohrozit tisíce nevinných civilistů, i když chceme dosáhnout něčeho vysoce morálního? Nebo se v okamžiku, kdy tak učiníme, stáváme teroristy a po právu s námi bude takto zacházeno? Podívejte se v sobotu ve 22.35 na Primu.

Generál Francis X. Hummel je válečný veterán a hrdina vojenských akcí, skrz na skrz čestný chlapík a patriot. Léta se snaží pomocí vyjednávání získat od Pentagonu odškodné pro rodiny padlých vojáků, kteří položili životy za americké zájmy. Marně. A tak když zemře jeho žena, rozhodne se pro radikální akci. Chce na svůj letitý záměr patřičně upozornit. Jenže vezme věc za ten správný konec?

Generál spolu s hrstkou po zuby ozbrojených špičkových vojáků ukradne z vojenského skladu bomby s nebezpečným nervovým plynem, opevní se s nimi na „Skále“, v bývalém vězení Alcatraz, zajme nevinné turisty jako rukojmí a bomby s plynem namíří na San Francisco.

FBI běsní a neví, jak situaci vyřešit. Potřebuje zneškodnit bomby i generála Hummela včetně jeho zabijáků. Skvělého chemika mají ve svých řadách, jenže Stanley Goodspeed (Nicolas Cage) nikdy ve skutečné akci nebyl a doma má těhotnou přítelkyni.

A jak se vlastně dostat na Alcatraz? Na řadu přichází téměř zapomenutý muž, který už třetí dekádu hnije v tajném vězení FBI, protože ví příliš mnoho o amerických státních tajemstvích a navíc se mu jako jedinému podařilo kdysi z tajných chodeb Alcatrazu utéct – britský agent Mason (Sean Connery). Zabrání tato nesourodá dvojice katastrofě? A přežijí?

Co můžete čekat od filmu Skála?

  • Herecký koncert hlavní trojice Sean Connery - Nicolas Cage – Ed Harris
  • Dokonalá vizuální stránka. Skvělé řemeslo. Úžasná hudba a střih, co vás nenechá vydechnout. Bezchybná režie Michaela Baye, která se prostě nezadře
  • Skála jako definice akčního filmu 90. Let. Mnozí fandové tvrdí, že jde o nejlepší akčňák všech dob, který viděli deset i vícekrát. Rozhodněte sami

Zajímavosti:

  • Celý film se točil ve skutečném Alcatrazu. Bývalé vězení bylo během první půlky natáčení stále otevřené veřejnosti. Ale pak bylo nutné zavřít, protože návštěvníci mařili průběh natáčení.
  • Sean Connery, který má na začátku filmu dlouhé bílé vlasy, chtěl od štábu, aby mu na Alcatrazu postavili provizorní přístřešek. Odmítal totiž jezdit každý natáčecí den na pevninu a ráno zpátky na ostrov. Štáb mu samozřejmě vyhověl. Legendám se neodporuje!
  • Režisér Michael Bay tvrdí, že původní scénář byl mnohem vážnější. Postupně se ale do filmu dostala i trocha humoru, což je však prý jen výsledek inteligence a improvizace skvělých herců.
  • Skála má neuvěřitelné střihové tempo. Průměrná doba mezi střihy je 2,6 vteřin.

2 hodiny a patnáct minut skvělého napětí a akce s těmi nejlepšími herci ve filmu Skála si užijte na Primě v sobotu ve 22.35.

Co můžete čekat od filmu Skála?

- Herecký koncert hlavní trojice Sean Connery - Nicolas Cage – Ed Harris

- Dokonalá vizuální stránka. Skvělé řemeslo. Úžasná hudba a střih, co vás nenechá vydechnout. Bezchybná režie Michaela Baye, která se prostě nezadře

- Skála jako definice akčního filmu 90. Let. Mnozí fandové tvrdí, že jde o nejlepší akčňák všech dob, který viděli deset i vícekrát. Rozhodněte sami

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 29. 9. 2023

Romantika pro vás dnes rozkvétá. Pokud jste nezadaní, procházka po okolí by vám mohla zprostředkovat kontakt s někým novým a zajímavým. Pokud jste zadaní, mohli byste si se svou drahou polovičkou naplánovat výlet mimo město, třeba víkendový pobyt. Výlet může částečně souviset s obchodem. Je to skvělá doba pro psaní, i kdyby to měl být jen dopis příbuznému.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.