Poklidné australské městečko zažije krvavou lázeň

Celovečerní debut Australana Patricka Hughese z roku 2010 už ve svém názvu Red Hill: Krvavý zapadákov prozrazuje, že nás čeká akční podívaná se spoustou zabitých. Prima family ho vysílá v pátek večer ve 22.20.

Dokonce i kritici považují Hughese za velmi talentovaného režiséra a jeho snímek za moderní western s vytříbenou kamerou, kde všechno včetně hereckých výkonů zapadá do sebe jako mozaika.

Mladý policista Shane čeká se svojí ženou miminko. Aby měl víc času na rodinu a odpočinul si od rušné práce policisty ve velkoměstě, stěhuje se do zapadlého městečka Red Hill na australském venkově. Městěčko vypadá jako mírumilovné místo, a kromě drsného a panovačného policejního šéfa Billa, se Shaneovi zdá všechno idylické. Ale jen do okamžiku, kdy z vězení uprchne místní vrah Jimmy Conway, který byl odsouzen za vraždu své ženy.

Vrchní policajt Bill formuje skupinu ozbrojených mužů složenou z policistů i zástupců domobrany. Celé město totiž očekává, že Jimmy se vrátí a bude se mstít. Staré rány se otevírají, dlouho zasunuté pravdy vycházejí na povrch, zlověstný muž s poraněnou tváří i duší si přichází pro svoji odplatu. A krveprolití začíná…

Brutální koncert tří neústupných mužů

V hlavní roli mladého policejního konstábla Shanea zaujme Ryan Kwanten. Nastávajícího otce a policajta ztvárňuje jako lidského a zranitelného muže spíše než machisticky bojovného super hrdinu.

Shaneova dominantního šéfa s problematickou minulostí hraje Steve Bisley. Je to drsňák s obrovským charismatem, který v Red Hillu představuje zákon a zároveň to vypadá, jako kdyby celé město řídil.

Třetí nejvýraznější hráč je Tommy Lewis v roli vraha Jimmyho Conwaye. Postava nemilosrdného zabijáka a navíc potomka australských aboriginců, za celý film nepromluví, až do naprostého závěru, kdy se jedinou větou ještě mnohem víc lidsky přiblíží k hlavnímu hrdinovi Shaneovi. Zjistěte jak!

Na co se můžete těšit?

  • Křištálově čistý příběh. Budete asi dopředu tušit, jak se neklidná story australského městečka Red Hill nakonec vyvine, ale to rozhodně není na škodu.
  • Skvělá hudba zkomponovaná Dmitri Golovkem pasuje na každý záběr, nikde nepřečuhuje, neupoutává na sebe pozornost.
  • Kromě vraha, před kterým se právem třese celé město, je tu ještě jedna záhadná postava. Nádherné zvíře – mysteriózní panter, který ve světle měsíčního svitu dokoná dílo zkázy.

Milovníci akčních thrillerů si nesmí nechat ujít páteční film Red Hill: Krvavý zapadákov! Dívejte se ve 22.20 na Prima family.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 27. 9. 2023

V lásce a romantice by se vám nyní mělo dařit, Berani. Něco ve vás vzbudilo detektivní náladu a vy toužíte zkoumat, pátrat a hledat pravdu v každé situaci. Váš fundovaný, stabilní a praktický přístup bude vaší největší předností. Ujistěte se, že dnes necháte roli mučedníka někomu jinému. Vy jste ten, kdo musí převzít kontrolu.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.