Pořádně drsný Kurýr z podsvětí

Jeffrey Dean Morgan hraje drsňáka ze staré školy a jeho filmové partnerce, půvabné Josie Ho, to tu nesmírně sekne. Jestli máte náladu na klasický thriller s temnou atmosférou a s charismatickým hlavním hrdinou, určitě si tohle dílo neopomeňte.

Specialista na dopravování zásilek (Jeffrey Dean Morgan) dostane nelehký úkol: doručit tajemný kufřík nejnebezpečnějšímu muži zločinecké galerky. Job jak stvořený pro kurýra z podsvětí!

Jenže jakkoli je náš hrdina zvyklý na pravidla této riskantní hry: na nic se neptá, dodržuje maximální diskrétnost a v hledání lidí je vážně třída, tenhle úkol se záhy ukáže být sebevražednou misí. Muž, kterému má kurýr doručit milion dolarů v kufříku, je totiž nepolapitelný zabiják, král podsvětí, ze kterého mají hrůzu i ti největší zlosynové. V ohrožení se rázem ocitá nejen kurýrova pověst, ale i jeho vlastní život a život jeho rodiny. Na stopě jsou mu federální agenti hrající na obě strany i zrádci z vlastních řad, nájemníci zabijáci i podvodníci, zkrátka pěkně velká parta nebezpečných, po zuby ozbrojených mužů.

A kurýr nesmí za žádnou cenu nic pokazit. Specialista na hledání lidí versus specialista na jejich mizení; oba špičky svého oboru, nejlepší z nejlepších. Lhůta 60 hodin na doručení zásilky pomalu odtikává.

Kdo z nich nakonec uspěje?

Poctivý thriller, který hraje podle jasně daných pravidel. Děj se posouvá stylem: hlavní hrdina někoho hledá, dotyčného najde, pořádně se poperou, hlavní hrdina získá potřebnou informaci, která ho posune blíž jeho cíli, a vydá se hledat další osobu s další indicií. Zarostlý chlapák Jeffrey Dean Morgan se pro roli perfektně hodí a stejně tak jeho parťačka Josie Ho. Až si občas říkáte, že je škoda, že jejich vztahu nebylo ve filmu věnováno více místa. A ve finále, sice jen na pár minut, Mickey Rourke!

Možná jste netušili, že…

  • „Žádný kov se nemůže dotknout mojí kůže,“ nechal se slyšet představitel hlavní role, Jeffrey Dean Morgan, v jednom rozhovoru. Herec trpí poměrně vzácnou alergií na kov a všechny kovové rekvizity, se kterými přijde na place do styku, proto musí být nahrazeny jinými.
  • Ve snímku měl původně hrát i Adrien Brody.
  • Herečka „Josie“ Ho Chiu-Yi je dcerou macajského kasinového magnáta Stanelyho Ho a zpěvačky a herečky King-Ying Nam.
Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 29. 2. 2024

Berany možná čekají krušné chvíle. Dobrá zpráva je, že se to zlepší. Pokud jste rodiče, děti budou každých pět minut něco chtít a vy můžete cítit tlak ze všech stran. Ani váš milostný život není imunní vůči pochybnostem, které jako by se vám vznášely nad hlavou. Žádný kompromis pro vás není možný, Berani. Jen vydržte a vězte, že přicházejí klidnější dny.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.