Seriály a filmy

24. července 2017 22:30

Petra Kloidová

Poslední konspirační teorie o smrti princezny Diany, může za to armáda?

Uběhlo dvacet let od smrti princezny všech srdcí, Diany. A stále se objevují nové konspirační teorie o tom, jak Lady Di zemřela, nebo naopak nezemřela. A vy máte šanci v neděli ve 20.15 sledovat dokument o vyšetřování smrti princezny Diany na Prima LOVE.

Vyšetřování dopravní nehody v jednom z pařížských tunelů, kde zemřela princezna Diana a její snoubenec Dodi Al Fayed, jasně ukázalo na vinu řidiče, který překročil rychlost. Řidič Henri Paul jel rychlostí mezi 95 a 110 km/h, čímž překročil povolenou rychlost a automobil narazil do zdi na pravé straně, odrazil se a čelně narazil do pilíře, který podpíral střechu tunelu. Ve voze byl také osobní strážce Trevor Rees-Jones.

Dodi Al Fayed a řidič Henri Paul zemřeli okamžitě, zatímco Dianu museli vyprostit z trosek. V nemocnici podstoupila rozsáhlou operaci srdce, ale zranění byla tak závažná, že během operace museli lékaři konstatovat její smrt.

Vyšetřování smrti Diadny krok za krokem

Na Prima LOVE uvidíte vyšetřování případy Lady Di, který roku 2015 prověřoval uznávaný policejní detektiv Colin McLaren. Detektiv přijede do Paříže, kde zkoumá okolí autohavárie a promluví s přímými svědky. Tak jako mnozí lidé nevěří, že Dianina smrt byla náhodná.

Sledujte napínavý dokument Smrt princezny Diany: Záhada vyřešena 28. srpna ve 20.15 na Prima LOVE.

Smrt na pokyn prince Filipa

S tragickou smrtí svého syna Dodiho Fayeda se nemůže vyrovnat hlavně jeho otec, jenž v roce 2006 přímo v britském tisku obvinil ze smrti Diany a svého syna prince Filipa, manžela britské královny Alžběty II. O atentáu prý věděla královna, Dianin manžel princ Charles i tehdejší britský premiér Tony Blair. Podle Fayeda na zinscenované autonehodě spolupracovaly britská a francouzská tajná služba. Fayed vypovídá, že poznal fotografa, který seděl ve Fiatu Uno, jenž krátce po nehodě v pařížském tunelu zmizel. Za dva roky bylo tělo fotografa nalezeno ve shořelém autě. Al Fayed z toho vyvozuje, že se fotograf zúčastnil spiknutí, a pak byl zlikvidován, protože "věděl příliš mnoho".

Dianě se vymstil boj proti minám

Jedna konspirační teorie dokonce tvrdí, že Diana se jako bojovnice za lidská práva nehodila zbrojařským firmám. Její kampaně proti minám se jí prý nakonec vymstily.

Dianu zabila tajná služba MI6

Mezi Brity koluje teorie, která tvrdí, že Diana byla tajnou službou vyslýchaná. To by vysvětlovalo i fakt, že pár let před Dianinou smrtí se objevily v médiích její odposlouchané telefonní rozhovory s přítelem Jamesem Gilbeyem. Tajná služba usoudila, že princezna Diana představuje hrozbu pro trůn, a tudíž ohrožuje stabilitu Velké Británie. A tak ji zlikvidují.

Nejnovější konspirace mluvi o armádě

Znovuotevření případu smrti Lady Di letos v srpnu přiživilo další teorie. Podle médií je ale hlavní důvodem, proč je vyšetřování znovu otevřeno, dopis, který poslali vyšetřovatelům rodiče manželky bývalého vojáka britské armády. Někdejší odstřelovač se s manželkou sice rozvedl, ale údajně se jí nezapomněl pochlubit, že ví, kdo stojí za smrtí princezny Diany.

Smrt princezny Diany: Záhada vyřešena 28. srpna ve 20.15 na Prima LOVE.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 12. 4. 2024

Berani, dnes můžete přemýšlet o politických nebo společenských záležitostech, konkrétně o zhoršení stavu planety. Možná se obáváte o svou budoucnost a budoucnost svých dětí. Možná se pokusíte toto téma nadhodit na nějakém společenském setkání. Někdo, koho tam potkáte, vás o této problematice určitě něco naučí. Pokud se potřebujete dále zapojit do zvyšování povědomí lidí o této problematice, udělejte to.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.