Poslední výstřel IV. série seriálu Polda. Kdo zasadí osudnou ránu Fričovi a jak se scéna natáčela?

Polda IV (16) - upoutávka

Krimiseriál Polda se rozloučí velkolepou tajnou akcí. Frič v podání Radima Fialy se chce dostat na kobylku Davidu Matáskovi a Junior je dokonalý prostředek k jeho vydírání.

V domě si na Juniora (Vladimír Polívka) počíhá s pistolí v ruce mafián Frič (Radim Fiala). Ten Frič, který stojí za osudnou střelbou na Michala Břízu (David Matásek). Osudnou proto, že Michala kulka tenkrát poslala na dvacet let do kómatu.

„Frič je od začátku až do konce pěkně drsný chlap. Až teprve na konci se ukáže, kdo to vlastně je. Nebere si servítky, jedná za hranou zákona,“ popisuje svojí postavu v seriálu Polda její představitel. Právě kvůli roli mafiána musel podstoupit zdlouhavé malování tetování. „Vyráběla se speciální šablona, podle které se tetování následně každé natáčení na ruku lepilo. Myslím, že jsem v maskérně strávil tak hodinu. Bylo to ale podstatné pro příběh a Břízu. Podle něj totiž pochopí, kdo po něm tehdy střílel,“ prozrazuje Radim Fiala zajímavost ze zákulisí natáčení.

Právě scéna, kdy nakonec zlo bude potrestáno a poldové zvítězí, se zkoušela několikrát, aby vše klapalo, jak má. Herec dostal pod oblečení i rozbušky s krví, aby vše vypadalo věrohodně.

„Radim Fiala je tak skvělý chlap, a vždycky hraje gangstery. V posledním díle mě dost ohrožuje zbraní, a se zbraněmi příliš kamarád nejsem, i když si teď budu dělat zbrojní pas. Ale to jen kvůli natáčení. Já jsem lukostřelec,“ usmívá se při vzpomínce natáčení rozhodujícího dílu Vladimír Polívka.

Kdo nakonec osudnou ránu Fričovi zasadí odhalí poslední díl čtvrté série. Dívejte se na něj v sobotu 1. května ve 20:15 na Primě.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 26. 5. 2024

Berani, při prohlížení fotoalb, přestavování nábytku a vzpomínání na minulé časy můžete pocítit nostalgii. V mysli se vám vybaví emocionální události, se kterými jste se v době, kdy se staly, možná ještě plně nevyrovnali. Staré pocity, o kterých jste si mysleli, že jsou pryč, by se mohly vynořit a vehnat vám slzy do očí. Upřímně se těmto pocitům postavte čelem nyní, místo abyste je zase na další desetiletí někam nacpali.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.