Seriály a filmy

29. března 2013 22:25

Markéta Zídková

„Pracujete na procenta?“ Vychutnejte si nejlepší scény z Pretty Woman

Prostitutka se změní v Popelku, pro kterou si přijede princ na bílém koni. Kolikrát jste tuhle absolutní ženskou klasiku viděli a stejně si ji pustíte znovu? Dopřejte si tuto filmovou klasiku v sobotu večer na Primě ve 20.15.

Rozhodnutí, kterou scénu máte nejradši vy osobně, necháme na vás. Jestli jsou to intimní scény mezi Richardem Gerem, kde nádherná Julia Roberts odkrývá své citlivé já. Nebo jsou to spíš scény, kdy Julia jako silná žena vystrkuje pořádně drápky?

I když každý, kdo stojí nohama pevně na zemi, ví, že Pretty Woman je jen hollywoodská pohádka, přesto tenhle film zbožňují miliony diváků po celém světě. A se zatajeným dechem pokaždé sledují proměnu prostitutky Vivian (Julia Roberts) ve velkou dámu, za kterou se nemusí stydět ani osamělý milionář, obchodník Edward Lewis (Richard Gere).

Tady je výběr našich nejoblíbenějších scén:

Scéna s náhrdelníkem

Vivian vychází v nádherné červené večerní róbě a dlouhých bílých rukavičkách z hotelového pokoje. Na chodbě čeká Edward a říká jí, že jejímu oblečení něco chybí. Ukáže jí nádherný náhrdelník, ale když si na něj chce Vivian sáhnout, zaklapne krabičku. Vivian ucukne a upřímně se rozesměje. Nakonec jí Edward náhrdelník nasadí, a když vedle sebe procházejí hotelovou recepcí, nikdo od nich nedokáže odtrhnout oči. Vypadají jako princ a princezna. Přitom všichni v hotelu si pamatují na tu mírně nevkusnou prostitutku, kterou sem před pár dny pan Lewis přivedl.

Scéna vrcholí tím, že Vivian a Edward odlétají za zvuků romantické hudby do západu slunce privátním letadlem, aby si v San Francisku poslechli operní představení. Úchvatné!

Asi největší zajímavostí náhrdelníkové scény je, že ono vtipné zaklapnutí krabičky vůbec nebylo ve scénáři.Richard Gere údajně v té chvíli zapomněl svoji repliku a tak improvizoval. I Julia se rozesmála naprosto spontánně. Režisér to ale nakonec ve filmu nechal.

Pikantní také je, že filmový Edward říká Vivian, že náhrdelník je pouze půjčený, ale že by stál 250 tisíc dolarů. V reálu to byla skutečná cena tohoto náhrdelníku. Při natáčení všech záběrů musel být přítomen ozbrojený člen ochranky klenotnictví, které tento skvostný náhrdelník pro film zapůjčilo.

Vana plná pěny

Další kultovní scénou je moment, kdy se Vivan po první noci s Edwardem koupe ráno ve stylové koupelně s oválným oknem. V obří vaně je plno úžasných bublinek a prostitutka si se sluchátky na uších zpívá písničku Kiss od zpěváka Prince. Má zavřené oči a roztomile se u toho pitvoří. Edward ji pobaveně pozoruje a přitom vede byznys hovor se svým kolegou. A pak jí udělá nabídku, která se neodmítá. Chce Vivian jen pro sebe, na celý týden, dnem i nocí. Chvíli se handrkují o ceně a v momentě, když se dohodnou, Vivian sprostě zakleje a se smíchem se ponoří pod vodu. Když se vynoří, otře jí Edward něžně obličej ručníkem. A my tušíme, že velká romance právě začíná.

Ovšem pozor! Je tu ještě jedna scéna ve vaně. A to když se krásný obchodník prostitutce zpovídá ze vztahu se svým otcem. Ona sedí ve vaně za ním a objímá ho celým tělem i svýma dlouhýma nohama. Z této scény prýští něha na kilometry daleko. Ááááááááá

„Pracujete na procenta?“ aneb Jak na zlé prodavačky

Asi na každého se někdy povyšovala v obchodě prodavačka nebo byla nepříjemná, kousavá, uštěpačná, neochotná. Takže se všichni dokážeme vžít do kůže nebohé Vivian, které zlé prodavačky v luxusním obchodě nechtějí pomoct vybrat oblečení, protože si myslí, že nemá peníze. O to větší je naše radost, když se druhý den Vivian do stejného obchodu vrátí, tentokrát už skvostně oblečená. A zeptá se té stejné prodavačky, jestli si na ni pamatuje. Když řekne, že ne, tak jí Vivian připomene, že jí nechtěla nic prodat a ohrnovala nad ní nos.

Ovšem hláška, kterou pak Vivian pronese, se opravdu zapsala do dějin: „Pracujete na procenta, že? Tak to byla velká chyba, velká chyba, obrovská. No nic, musím ještě nakupovat.“ A nechá prodavačku stát zkoprnělou s takovým výrazem ve tváři, který by si zasloužily všechny protivné prodavačky na světě!

Závěrečná scéna polibku na požárním schodišti

Vivian strávila s Edwardem týden v luxusu, najednou zažila něco, o čem se jí ani nesnilo. A hlavně se postupně do muže, který se k ní choval s úctou a něhou, zamilovala. Dovolila mu, aby ji líbal na rty, dokonce mu v milostné noční scéně plné něžných pohledů řekla ono sladké: I love you. Teď ale od Edwarda Lewise odchází, protože nechce být jen vydržovanou milenkou, což jí milionář původně navrhoval. Vrací se do svého neuklizeného předměstského bytu, když uslyší troubení auta. A když vykoukne z vysouvacího okna, vidí svého nádherného prince v bílé limuzíně, jak mává otevřenou střechou. V jedné ruce kytku a v druhé deštník, snad místo meče?

A závěrečná scéna vyznání a polibku na požárním schodišti už je jen třešničkou v tomhle velkém finále!

Věděli jste že:

* Filmové studio prosazovalo do role Vivian Meg Ryan. Ještě že jim to nevyšlo!

* Pro roli Edwarda se počítalo s Al Pacinem.

* Jen pro informaci – rozpočet filmu byl 14 milionů dolarů, ovšem celosvětově vydělal film Pretty Woman přes 450 milionů dolarů.

* Název Pretty Woman, jak zní v ústřední písničce, měl být původně jiný. A sice „3 tisíce dolarů“, tedy suma, na které se dohodl Edward s Vivian za to, že pro něj týden bude pracovat jako společnice.

* Červený kabát, který má Vivian na sobě na začátku filmu, koupil štáb za 30 dolarů těsně před natáčením.

* Film měl původně končit scénou, jak Vivian odjíždí autobusem s kamarádkou do Disneylandu, kam se chtěla celý život podívat.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 3. 10. 2023

Dnes by k vám domů mohla přijít řada zajímavých návštěvníků. Alespoň jeden by mohl být z cizí země a někteří by mohli být z oblasti vzdělávání. Můžete očekávat zajímavé rozhovory a možná se dozvíte zajímavá fakta na téma, které je pro vás nové. Mohlo by vás to bavit natolik, že se zítra poohlédnete po knihách na toto téma.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.