Pražáci v Prostřeno! jsou mladí a (ne)klidní

Premiérové díly Prostřeno! se odehrají v kuchyních mladých lidí z Prahy a středních Čech. Jsou to vesměs kliďasové, ale co s nimi udělá vidina výhry 50.000 korun? Dívejte se každý všední den v 18.00 na Prima family!

Cesta kolem světa za jediný večer

Týden zahájí jediný muž Marek (20), řečený Mára. Má krásně vybavenou kuchyni a vybral si celkem košaté menu. „Cesta kolem světa“ je předkrm o třech chodech. Na sever míří tatarák z lososa, z Mexika pochází plněná tortilla, Itálií se inspiroval salát Caprese. Z Vietnamu je populární polévka Pho Bo. Všechny zaujme způsob jejího servírování, ale chuťově neohromí. Na vepřovou panenku se holky těší, je obalená v parmazánu a zapečená v listovém těstě. Hostitel se trochu bojí, jak dopadne suflé a zda rozhýbe zábavu. Marek je totiž spíše introvert, není to typický bavič, co sype vtípky z rukávu.

Za zpěvu a tance...

Středoškolačka Dominika (18) je vtipná hráčka, která se netají, že by ráda vyhrála. Soupeře uvítá šedesát kilometrů za Prahou ve statku s pecí jako z pohádky. Hosty změna nadchne. Dostane je i tříchodová večeře? Dominika sama uhněte listové těsto, udělá dva záviny s různými náplněmi a salát mungo s vejci. Hlavní chod „talian pork“ zamotal hlavu jen Janě. Ostatní tuší, že bude vepřové. Následuje medovníček trochu opilý rumem. Kdo má rád a kdo nemusí country? Marek evidentně trpí – živý zpěv a tanec nejsou jeho parketa.

Chuťová výzva

Do Braníka pozve ve středu kazaška Ira (21), která u nás žije už patnáct let, takže nemá vůbec žádný akcent. V příjemném bytě se hosté dočkají čtyř chodů. Jako předkrm je slaný muffin. Následuje hutná polévka soljanka, která obsahuje maso, uzeninu, houby, okurky a překvapivě i olivy. Nikoho nenadchne. Největší úspěch má ale losos. A co dort-ořech? Někomu připadá úžasný, někomu nepovedený, každopádně je zvláštní. Jana si opět pochutná, protože zbožňuje sladké. Zato hry s počítačem ji nebaví.

Pekelná večeře?

Manikérka a maminka Jana (27) miluje rock a červeno-černou kombinaci. V její ložnici to vypadá trochu jako v pekle. V kuchyni naštěstí ne, i když předkrm v podobě husí paštiky moc nenadchl. Všichni se ale můžou utlouct po Janiných domácích houstičkách. Vývar je povedený, panenka má skvělou brusinkovou omáčku, jinak se ale názory na hlavní chod a tuhost či propečenost masa různí. Uprostřed týdne se odehraje uvolněný večer, dojde na kreativní zábavu a tak trochu i na návrat do dětství.

Vymazlené menu

Divadelnice Bára (25) studuje, učí jazyky a má spoustu kulturních zájmů. A také nový dům, který si pořídili s přítelem. Ke všemu Bára dobře vaří. Všichni si pochutnají, protože kachní plátky s bylinkovým nokem vyjdou, jak mají. Také telecí medailonky na portském víně a pečené brambory s rozmarýnem a polníčkový salát dopadnou na jedničku. Kamenem úrazu je jen mrkvový krém. Závěrečný krém z mascarpone a bílé čokolády je důstojnou sladkou tečkou.

Nenechte si ujít, jak dopadne celotýdenní bitva o 50 000 korun a kdo odejde z Prostřeno! s plnou peněženkou. Dívejte se s námi od pondělí do pátku v 18.00 na Prima family a zapojte se do diskuze na webové stránce Prostřeno!, kde najdete i další informace, profily soutěžících, všechny recepty a odvysílané epizody.

Sdílejte článek
Štítky Prostřeno!

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 30. 9. 2023

Rodinné hodnoty, které jste přijali, mohou být dnes zpochybněny. Možná budete považovat některé přátele za svou skutečnou rodinu nebo si budete myslet, že netradiční domácnost pro vás funguje lépe než tradiční. Nedovolte, aby vás obavy příbuzných přiměly držet se zpátky.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.