Seriály a filmy

21. prosince 2015 11:00

Gabriela Gabrielová

Prázdniny v ráji, ne zcela rajském

Ač název možná evokuje bezstarostnou letní komedii, nenechte se mýlit. Drama, uvedené v kolonce žánru, je tam zcela oprávněně. Čekejte dobrou filmařinu, příběh, co má hloubku, a opravdu kvalitní herecké obsazení. V pondělí, ve 23:55 na Primě!

Lily a Ben Reedovi žijí sice v malebném městečku zvaném Paradise, jejich život má však k ráji daleko. Tragická smrt jejich tříletého syna je zasáhla hluboko a zanechala je ve stadiu naprostého emočního vakua. Již dva roky nežijí, ale přežívají. Lily se ze synovy smrti neustále obviňuje a nic nenasvědčuje tomu, že by k sobě mladý manželský pár znovu kdy nalezl cestu.

A v této situaci se na scéně objevuje Willy. Tichý, uzavřený, desetiletý chlapec, kterého k Reedovým na letní prázdniny posílá jeho máma, Lilyina nejlepší kamarádka. Při svých výpravách po okolí se Willy seznámí s uličnicí Billie, která je jeho pravým opakem. Spřátelí se a dosti nečekaně se mezi nimi vyvine pevné přátelské pouto, které Willymu postupně pomůže postavit se jeho strachům a získat tolik potřebné sebevědomí. A jeho změna jako by se promítla i do vnímání a života Reedových. Ledy, které před několika lety sevřely jejich srdce, začínají pomalu tát...

Věděli jste, že...

  • Melanie Griffith a Don Johnson, kteří ztvárnili role manželů, byli za sebe toho času sezdaní i v reálném životě.
  • V roli malého Willyho uvidíte tehdy devítiletého Elijaha Wooda (*1981), který se jí chopil s nevídanou bravurou a přirozeností. Po snímku Návrat do budoucnosti II (1989) a několika malých roličkách byly Prázdniny v ráji (1991) jeho prvním velkým partem.
  • Všimněte si, že na konci filmu v jedné z posledních scén, kdy se Willy a Billie spolu loučí, skleněná váza s květinami v pozadí opakovaně mizí a zase se objevuje.
  • Pro roli Billie režisér nakonec vybral malou Thoru Birch (*1982), které bylo v době natáčení osm let. I v tak útlém věku však měla za sebou již slušnou filmovou kariéru. Jako šestiletá ztvárnila roli Molly v seriálu Day by Day a mezi lety 1990 až 1991 se účastnila natáčení seriálu Parenthood. Jednou z jejích nejslavnějších rolí byla však bezpochyby Jane Burnham, dcera Kevina Spaceyho z Americké krásy (1999).
Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 2. 10. 2023

Dlouho očekávaná dovolená nebo stěhování, které jste si přáli uskutečnit, by dnes konečně mohly být možné. Než se vydáte na cestu, možná bude třeba vyřídit nějaké papírování. V hlavě se vám mohou honit myšlenky na obchodní postup a možná zvážíte absolvování jednoho nebo dvou kurzů, které zvýší vaši prodejnost a pomohou vám přiblížit se k dosažení vašich cílů.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.