Přečetl jsem všechno o Holmesovi, říká jeho seriálový představitel o budování nové postavy

Hrát nejslavnějšího detektiva na světě rozhodně není tím nejlehčím úkolem pod sluncem. A rozhodně ne ve chvíli, když britský Sherlock Holmes z BBC sklízí obdiv po celém světě. Americký seriál v hlavní rolí s Jonnym Lee Millerem je však poněkud jiný, a tak k němu přistupoval i samotný herec.

Co uvidíte ve středu večer s Sherlockem Holmesem?

Středeční seriálový večer na LOVE patří vždy detektivovi, s kterým se často nedá vydržet. Nejenže je příliš geniální a dává to okázale najevo, ale kromě toho je i nesnesitelný.

Co uvidíte ve středečním dílu? Holmes s Watsonovou vyšetřují vraždu muže, který přes seznamku lákal zvrhlé muže do hodinového motelu, kde je bil, a videa s doznáním zveřejňoval na internetu..

Více se dozvíte v seriálu Sherlock Holmes: Jak prosté ve středu ve 20.15 na Prima LOVE.

Co najít nového na Sherlockovi?

Vzít roli Sherlocka Holmese, který žije v americkém New Yorku, je drogově závislý a dohlíží na něj Watson v sukni, je poněkud odvážné rozhodnutí pro jakéhokoliv herce. Když Jonny Lee Miller dostal takovou nabídku, rozmýšlel se. Dokonce se šel poradit se svým divadelním kolegou a mimo jiné i slavným představitelem moderního Sherlocka Holmese z dílny BBC.

Benedict Cumberbatch si z toho doteď dělá legraci: "Jonny se mě zeptal, jestli by mi nevadilo, kdyby vzal tuto roli. Zeptal jsem se ho na to, jaké jsou v seriálech podobnosti. On mi řekl, že je to moderní, Lucy Liu bude hrát dr. Wasona. Wow, pomyslel jsem si. Pak mi dokonce dal scénář pilotního dílu. Já si myslím, že je pro oba Sherlocky na světě místo, přeji Johnnymu jen to nejlepší," dodal britský herec Cumberbatch a zároveň v rámci svého suchého anglického humoru dodal štiplavou poznámku...

CO ŘÍKÁ BENEDICT CUMBERBATCH NA AMERICKÉHO SHERLOCKA HOLMESE?

"To nejdůležitější, co člověk může udělat, aby v postavě objevil něco nového, je jít ke kořenům. Přečetl jsem všechny knihy, kde se Sherlock Holmes vyskytl. Pro mě bylo důležité najít na Holmesovi něco zajímavého pro mě osobně. Něco, na čem můžu vystavět svou postavu. Kromě toho samozřejmě scenárista Rob Doherty odvedl skvělou práci s tím, že Holmese udělal pro dnešní svět o dost zajímavějšího – závislého na drogách, v patách se ženou, která si říká dr. Watsonová. Co mě obohacuje, je i to, že mezi Holmesem a Watsonovou není žádné sexuální napětí," vysvětluje Jonny Lee Miller.

5 DŮVODŮ, PROČ JE MEZI HOLMESEM A WATSONOVOU LEPŠÍ PŘÁTELSTVÍ NEŽ VZTAH

Více uvidíte v Sherlockovi Holmesovi na Prima LOVE ve 20.15!

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 14. 4. 2024

Nepatříte k těm, kteří by příliš věřili významu snů, ale možná se vám nedávno zdál sen, jehož předpověď byla tak přesná, že vás téměř děsila. Určitě to bylo podivné. Zapište si vše, co si o něm pamatujete, a pak si o představách promluvte s přítelem. Nebojte se, Berani, váš přítel se vám nebude smát. Je více než pravděpodobné, že se vám dostane výmluvných postřehů.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.