Seriály a filmy

28. ledna 2016 22:00

Markéta Zídková

Predátoři aneb mimozemský svéráz národního lovu

Unavují vás zdlouhavé úvody a chcete skočit rovnýma nohama do ostré akce? Tak to vám přesně sedne akční podívaná Predátoři v pátek ve 22.30 na Primě.

Buďte si jistí, že vás čeká opravdový nářez a to od první vteřiny, kdy se hlavní hrdinové volného pokračování kultovní série řítí s podivnými padáky na těle atmosférou k neznámé zemi porostlé divokou džunglí.

Predátory určitě není potřeba představovat. Od dob slavného Predátora z roku 1987, v němž budoucí guvernér státu Kalifornie Arnold Schwarzenegger v souboji s vesmírným nimrodem trousí nezapomenutelné hlášky, se sice mnohé změnilo, ale princip zůstal stejný.

I v nových Predátorech, které v roce 2010 natočil režisér maďarského původu Nimród Antal, jde vybrané skupince elitních žoldáků o život v boji s takřka neviditelnými vesmírnými tvrďáky.

Skvělé herecké výkony a dostatek akce v podání Adriena Brodyho (Pianista) a Laurence Fishburna (Matrix).

Pokud nepatříte k zatvrzelým fanouškům kultovní série, nenechte se od této podívané odradit. Přestože hlavní hrdinové bojují s Predátory, není film žádným hororem, ale ryze akční podívanou, ve které sice dochází k likvidaci jednotlivých členů skupiny, ale každý je schopen svůj život efektivně obhajovat až do posledního dechu… Tedy víceméně.

Vítejte v našem revíru

Co vás tedy v sympatické stopáži 102 minut čeká? Hlavní hrdina, elitní žoldák Royce, kterého ztělesňuje Adrian Brody, se z ničeho nic ocitne na prapodivném místě spolu se skupinkou náhodně vybraných individuí.

Největší sympatie zřejmě pocítíte k roztomilé odstřelovačce z IDF (neboli Izraelian Defence Forces), kterou hraje talentovaná brazilská herečka Alice Braga. Tím ovšem výčet zástupkyň něžného pohlaví končí. Dále se totiž ve skupince objeví mexický vymahač výkupného (skvěle ho ztvárnil Danny Trejo – skoro jako by hrál sám sebe), ruský kulometčík transportovaný přímo z Čečenska (Oleg Taktarov), zástupce japonské Jakuzzy, ostrý chlapík ze Sierra Leone (Laurence Fishburne) a pár dalších individuí s velmi pochybnou minulostí a velmi nejistou přítomností.

Nesourodá partička se nejdříve pokusí pozabíjet navzájem, aby vzápětí zjistila, že možná nebude na škodu aspoň chvíli spolupracovat.

O jejich životy totiž usiluje úplně jiná váhová kategorie zabijáků představovaná právě Predátory. Ti si na jednom z měsíců své planetární soustavy vybudovali lovecký revír, kam postupně teleportují lovnou zvěř (míněno lidi) ze Země. Moment, kdy se noví štvanci vynoří na okraji džungle a pohledem na oblohu zjistí, že něco není v pořádku, patří k opravdu povedeným.

Děj je víceméně daný a závěr nebudeme prozrazovat, ale těm, co přežijí (ano, i tací se najdou), do zpěvu rozhodně nebude. A to ani poté, co se na obloze objeví další padáky s novou zásilkou ze Země...

Vítejte na jiné planetě v pátek ve 22.30 na Primě.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 29. 2. 2024

Berany možná čekají krušné chvíle. Dobrá zpráva je, že se to zlepší. Pokud jste rodiče, děti budou každých pět minut něco chtít a vy můžete cítit tlak ze všech stran. Ani váš milostný život není imunní vůči pochybnostem, které jako by se vám vznášely nad hlavou. Žádný kompromis pro vás není možný, Berani. Jen vydržte a vězte, že přicházejí klidnější dny.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.