Seriály a filmy

20. ledna 2014 10:39

Markéta Zídková

Premiéry Prostřeno! opět startují! Těšte se na lekci taktizování z Brněnska

Prostřeno! se tento týden stane školou vysoké diplomacie. Poker face, přetvářka, cílené urážky i lichotky, to vše bude ve hře o 50 000 Kč. A skoro bychom zapomněli – samozřejmě i jihomoravské dobroty. Až do pátku v 18.00 na Primě.

Až si večer pustíte televizi, okamžitě vás napadne: Tohle že jsou bodří Jihomoravané? Zapomeňte na slivovičku, tradiční pohostinnost, muziku a prohýbající se stoly.

Ovšem diváci, kteří milují taktizování, si hru tento týden s oblíbeným Prostřeno! užijí.Takový Radim se ani netají tím, že trocha přetvářky a hry mu za 50 000 určitě stojí! A to ho všichni měli za sympaťáka týdne. Nakonec ještě urazí nejmladší Sylvii, která už od pondělí všem pije krev, jak je vybíravá.

Každý něco nejí, ale pak to klidně použije ve svém menu – v tom jsou Brňáci a spol. nedůslední.

Úkol týdne jednohubky. Máte je rádi?

Také se trochu potýkají s příbory, občas si vrátí špinavé skleničky a chválí sporadicky – spíš jen v rámci strategie. Jako nejlepší bavič se překvapivě předvede imitátorský talent Pavel, kterému jde náš prezident mnohem lépe než vlastní vaření. Tahle pětka se už asi nikdy nesejde, nakonec se ale bude muset podělit!

A jak se popasuje s úkolem týdne – slavnostními jednohubkami? Uvidíte v tradičním čase v 18.00 na Primě! Pojďte si s námi projít jednotlivé dny:

Pondělí: imitátor Pavel (33)

První hostitel zaujme svým lidským příběhem a sbírkou budíků po dědovi. Své vaření zábavně prokládá imitátorskými výstupy. Přestože Pavel údajně vaří od čtrnácti let, poněkud zmatkuje a jako kuchař nepřesvědčí.

Něco mu zkomplikuje babička, která si odnesla játra na knedlíčky a někam schovala srnčí hřbet na vaječnou tlačenku. Vnouček musí improvizovat. Ovšem nedat do vaječné tlačenky vejce, je výkon hodný Felixe Holzmanna, kterého má Pavel také na repertoáru. I jako hostitel má mezery – nádobí je upatlané, víno nevalné jakosti, ubrousky podle Radima snad pocházejí z veřejných WC. O hosty se moc nestará, styl servírování falešné svíčkové z vepřového připomíná závodku a tvarohové tiramisu zase moučník ze školky.

Úterý: italofilka Sylvie (20)

Nejmladší Sylvie miluje Itálii, kde několik let žila. Má italského přítele, vařit ji učila italská sousedka, nikoho nepřekvapí, že si zvolila italské menu. Na předkrm budou pomazánky z avokáda a tuňáka, povinné jednohubky s mozzarellou a rajčetem. Polévka chybí, občas i příbory a lžičky. Na druhý chod budou těstoviny – jednou pasta s domácím pestem a podruhé pravé italské lasagne.

Jako hlavní jídlo hosté dostanou italské karbanátky s pečenou zeleninou a nakonec italský koláč, kam přijdou mleté lískové oříšky a pikantní zavařenina. I zábava bude italská – vlastnoruční pečení pizzy v pizzerii. Jen ten italský temperament a srdečná zábava nějak pokulhávají za jídlem, které je určitě lepší než včera u Pavla.

Středa: maminka a občasná barmanka Eva (31)

„Eva je taková jednoduchá Češka,“ myslí si Sylvie, která od dvojnásobné maminky a asi nejzkušenější kuchařky týdne čeká v rodinném vesnickém domě klasické menu a pořádný nášup. A dočká se...

Silvestrovské jednohubky s klasickou oblohou doplní nakládaný hermelín s mandarinkami, což je poněkud zvláštní kombinace. Pórkový krém potěší i tousty ve tvaru srdíček, následuje velká porce šťavnatého plněného vepřového v podobě „starostova měšce“. (Pro Sylvu výjimečně z kuřecího masa.) Šťouchané brambory jsou podle Radima katastrofa, Libor má opačný názor.

Chlapci také celý večer řeší čerstvé a kompotované ovoce, až z toho hostitelka – levačka – poplete příbory. Kdo nejvíc taktizuje? Pobaví soupeře složité jazykolamy?

Čtvrtek: cateringový manažer Radim (27)

Estét Radim pozve soupeře do svého retrobytu, kde žije s přítelem, a protože pracuje v cateringové firmě, soustředí se na kvalitní suroviny. Připravil rádoby zážitkové moderní menu, ale hosté občas tápou, co jedí.

Od Radima tak nějak všichni čekají perfektní výkon. Předkrm ve stylu finger food je opravdu pestrý a chuťově bohatý. Mine se efektní servírování miniporcí účinkem, nebo první chod hosté ocení? A poznají, z čeho je hlavní chod, francouzská specialita? Komu bude připadat maso vysušené? Pobaví soupeře ochutnávka poslepu, kde nebude chybět ani tvrdý alkohol? Navzdory dobrému jídlu si řeknou u stolu pár nepříjemných věcí. Spraví to sladký jablečný koláč?

Pátek: „manažer života“ Libor

Poslední hostitel ze Slovácka začne stylově: hosty uvítá v kroji a s domácí pálenkou. Libor si ale zakládá na zdravé kuchyni a červenou řepu podává hned dvakrát! Jednou jako carpaccio z marinované řepy – a tvrdá řepa kupodivu chutná Sylvii, které jinak nechutná skoro nic.

A potom ve formě polévky, kam přidá i bazalku a rajčata, ačkoli je údajně nejí. Libor a Radim jsou na sebe jako pes a kočka, po včerejšku má Radim Liborovi co vracet. Takže uvidíme spor o pyré, které hostitel podává k pomerančovému lososu – údajně bez chuti. Zachrání to Pavel svým imitátorským talentem? Koho rozesměje?

Jak dopadne závěrečný úkol týdne? Výborně – originální nápad obohatí Liborův žloutkový krém. A měl by být hodně sladký, protože Radim své soupeře vůbec nešetří, a Sylvii dokonce rozpláče…

Tohle bude týden plný emocí, vždy od 18.00 na Primě, nebo pokud nestíháte, tak potom na PrimaPLAY.

Dívejte se!

Sdílejte článek
Štítky Prostřeno!

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 29. 9. 2023

Romantika pro vás dnes rozkvétá. Pokud jste nezadaní, procházka po okolí by vám mohla zprostředkovat kontakt s někým novým a zajímavým. Pokud jste zadaní, mohli byste si se svou drahou polovičkou naplánovat výlet mimo město, třeba víkendový pobyt. Výlet může částečně souviset s obchodem. Je to skvělá doba pro psaní, i kdyby to měl být jen dopis příbuznému.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.