Prezidentský duel - Jan Fischer a Miloš Zeman

Na pátek 4. ledna večer zařazuje Prima family aktuální programovou změnu v podobě předvolebního diskusního pořadu Prezidentský duel.

Utkají se v něm pod dohledem Jana Punčocháře dva největší favorité přímé prezidentské volby – Jan Fischer a Miloš Zeman. Co nám napoví jejich otevřený souboj?

Devadesát minut přímé konfrontace v pátek 4. ledna ve 20.15 hod na Prima family.

Jan Fisher (63)- statistik a politik, od září 2010 viceprezident Evropské banky pro obnovu a rozvoj sídlící v Londýně. V letech 2009–2010 byl premiérem v tzv. úřednické vládě. Před tím byl předsedou Českého statistického úřadu a krátce vykonával také funkci předsedy Rady Evropské unie. V 80. letech byl členem Komunistické strany Československa.

O funkci prezidenta říká: "Prezident má co nejvíce naslouchat občanům, nevládním organizacím, lidem, kteří se ocitli v tísni a má s nimi komunikovat aktivně a podle možnosti i pomáhat. To by byl jeden z prvních úkolů ve funkci a rád bych tomu přizpůsobil i organizaci prezidentské kanceláře."

Miloš Zeman (68) - politik, ekonom a prognostik, v současné době "důchodce z Vysočiny". Bývalý premiér (1998–2002), předseda parlamentu (1996–1998) a předseda ČSSD (1993–2001). Po neúspěšné kandidatuře na prezidenta České republiky v roce 2003 odešel na sedm let z politiky. V březnu 2010 se stal předsedou nově založené Strany Práv Občanů ZEMANOVCI, na funkci rezignoval po parlamentních volbách 2010, ve kterých se strana nedostala do sněmovny, nyní je jejím čestným předsedou.

O funkci prezidenta říká: "Prezident by měl být neutrálním polem, které by vytvořilo prostor pro to, aby se scházely vládní a opoziční strany a bez přítomnosti medií diskutovaly, protože když toto neutrální pole není, a ono není ani na vládě, ani v Parlamentu, tak politici jdou do medií, kde exhibují. A místo hledání rozumného kompromisu zastávají takzvaně nesmlouvavá stanoviska, ze kterých stejně po čtrnácti dnech odstoupí, protože vědí, že nejsou realistická."

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 4. 10. 2023

Zapalte svíčku a něco si přejte. Vnímejte plamen jako symbol proměny a vášně ve vás. Vaše srdce se může cítit neklidné. Plamen se třepotá v důsledku procházejícího větru. Když plamen tančí, můžete si vzpomenout na tance, které předvádíte ve snaze odvést pozornost od problému, o němž víte, že mu musíte čelit. Ten čas nastal právě teď.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.