Seriály a filmy

19. ledna 2017 13:00

Gabriela Gabrielová

Přežije Liam Neeson v mrazivé tundře Mezi vlky?

Bezmoc a zima na vás dýchne z obrazovky Primy v pátek ve 21.35. Liam Neeson se tu uprostřed aljašské sněhové divočiny utká v nerovném souboji na život a na smrt s hladovým a nebezpečným nepřítelem – s polárními vlky. Zdá se, že čas jejich odvety se nezadržitelně blíží...

Když se skupina ropných vrtařů vydává ze své rafinérie na zasloužený odpočinek domů, netuší, že skutečná zkouška jejich fyzických i psychických sil je teprve čeká. Cestou je totiž zastihne bouře, která způsobí zřícení jejich letadla někde uprostřed mrazivé aljašské tundry. Přežije pouze osm mužů (v čele s Liamem Neesonem) a ti se vydávají na dramatickou cestu domů. Kromě nedostatku jídla a teplot hluboce pod bodem mrazu se musí utkat ještě s mnohem nebezpečnějším nepřítelem – s aljašskými vlky. Liam Neeson alias Ottway, jehož úkolem na rafinérii bylo odhánět vlky z pracovní zóny, se teď sám ocitá v jejich teritoriu a cítí, že vlci si přišli pro odvetu.

Působivá roztřesená kamera navozující dojem boje, kdy v jednu chvíli zahlédnete vnitřek vlčí tlamy, ve druhé zkrvavený sníh a v další detail bezvládné či ještě lépe amputované končetiny jednoho z (ne)přeživších naftařů, podmanivá lyrická hudba a vytí vlků. Tenhle film vás prostoupí až do morku kostí. A když mu odpustíte trochu neohrabané dialogy a jisté vypravěčské schéma, budete na konci plakat. Nadšením, úlevou, strachem... U obrazovky vydržte až do konce závěrečných titulků, ať nepřijdete o to nejpodstatnější – kdo to nakonec vyhrál.

Zajímavosti:

  • Podle Liama Neesona dosahovala teplota v noci až –40°C. Natáčení začínalo obvykle v 7.30 ráno, kdy venkovní teploty nebyly o moc lepší, takže herci pod svými kostýmy museli nosit ještě speciální termo obleky. Jediné místo, kde se štáb i herci mohli aspoň trochu ohřát, byla malá kabinka traktoru.
  • Sněhové bouře ve filmu byly skutečné a nebylo pro ně použito žádných počítačových efektů.

  • Skutečnost je taková, že na území Prudhoe Bay, vyhlášené ropné pláně rozkládající se v severním cípu Aljašky, kde se odehrává úvod filmu s popíjejícími herci, žádný bar s tvrdým alkoholem nenajdete. Dokonce se zde nevyskytují ani vlci.
  • Aby se herci co nejlépe vžili do souboje s digitálními vlky, útočili na ně lidé s vlčí maskou.
  • Do hlavní role se původně počítalo s Bradleym Cooperem, nakonec jej ale nahradil Liam Neeson.
  • Slovo "fuck" nebo jeho variace ve filmu zazní 161krát, což činí průměr 1,30 za minutu.
Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 15. 4. 2024

Vaše kreativita je na vrcholu, Berani, tak toho využijte. Tento den je ideální pro malování nebo psaní. I když svůj talent považujete za hluboko pod úrovní amatérského, možná budete překvapeni tím, co jste schopni vytvořit. Ignorujte svého přísného vnitřního redaktora a pracujte pro čisté potěšení z tvorby. Výsledky vás potěší.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.