Přežít pád letadla ještě neznamená zachránit si život

Film Let Fénixe z roku 2004 je remakem stejnojmenného klasického dobrodružného akčního snímku, který byl v Hollywoodu natočen v 60. letech. Skupina mužů a jedna žena se v něm pokusí o nemožné. Zachránit si život vlastníma rukama, a to dost originálním způsobem.

Americká společnost zavírá testovací ropné pole v Mongolsku. Do pouště Gobi vyšle pro své zaměstnance a zbývající materiál speciální letadlo, které pilotuje kapitán Frank Towns (Denis Quaid). Jenže letadlo je přetížené a na zpáteční cestě se dostane do zuřivé písečné bouře. Havárie a následný pád letadla je nevyhnutelný. Kapitán letadla a přeživší trosečníci se další dny musí podělit o zbývající zásoby, než je někdo přijde zachránit.

Po dlouhých dnech uprostřed nekonečné pouště ale záchrana nepřichází, bouře smetla letoun příliš daleko od původně plánované trasy. Docházejí potraviny a voda. V nekonečné výhni mongolské pouště je navíc ohrožují nepřátelští pašeráci. Zdá se, že jediná cesta, jak se z téhle šlamastyky dostat, je cesta vzhůru. Opravdového podivína a údajného leteckého konstruktéra Elliotta (Giovanni Ribisi) totiž napadne spásný nápad.

Z trosek původního letadla postavit letadlo nové. Letadlo, ke kterému obracejí své poslední naděje, pojmenují Fénix. Vstane i tento Fénix z popela jako v dávných legendách a podaří se mu skutečně vzlétnout?

Snímek Let Fénixe si pusťte v neděli večer ve 22.50 hodin na Primě!

Na co se můžete určitě těšit:

– Jedna z nejlépe natočených havárií letadla

– Nádherné záběry z pouště

– Propracované charaktery hlavních postav, kvalitní scénář

– Hudba Marco Beltramiho padne skvěle ke každému záběru

Zajímavosti o filmu:

+ Oproti původnímu Letu Fénixe z roku 1965 byla do toho nového dosazena ženská postava inženýrky Kelly Johnson (Miranda Otto). Je to jediná žena ve filmu a někteří kritici míní, že to bylo pro vývoj filmu zbytečné. Klidně to mohl být další muž.

+ Ve filmu je používáno letadlo Fairchild C–119, tedy přímý pokračovatel modelu C–82, který se hojně využíval v dobách II. sv. války, a jenž si zahrál v původním Letu Fénixe

+ Pro natáčení pádu letadla nebylo použito skutečného letounu, šlo pouze o model. Byl prý ale tak dobře postaven, že letěl mnohem dále, než filmaři předpokládali. Letěl dokonce tak daleko, že narazil do kamery a zlomil kameramanovi nohu.

+ Danis Quaid, jenž ztvárnil pilota havarovaného letounu, je sám zkušeným pilotem.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 2. 10. 2023

Dlouho očekávaná dovolená nebo stěhování, které jste si přáli uskutečnit, by dnes konečně mohly být možné. Než se vydáte na cestu, možná bude třeba vyřídit nějaké papírování. V hlavě se vám mohou honit myšlenky na obchodní postup a možná zvážíte absolvování jednoho nebo dvou kurzů, které zvýší vaši prodejnost a pomohou vám přiblížit se k dosažení vašich cílů.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.