Příběh hraček 3 potvrdí, že hračky z dětství tě nikdy nezradí!

Ať je člověku deset nebo šedesát, pamatuje si své nejoblíbenější hračky z dětství. Takové hračky se prostě nikdy nevyhazují! Jenže v animovaném filmu Příběh hraček 3 k takovému přehmatu dojde. Jak dlouho bude trvat, než se „z vězení“ dostanou zpět tam, kam patří? Uvidíte v neděli ve 20.15 na Primě.

Příběh hraček 3 (anglicky Toy Story 3) je vtipný, nostalgický a opravdu vymakaný celovečerní animovaný film pro děti i dospělé. A má hned několik prvenství – je to první film, který společnost Pixar vyprodukovala pro IMAX kina, jako první ze série byl nominován na Oskara za nejlepší film a v roce 2010 vydělal celosvětově nejvíc peněz ze všech filmů, závratnou miliardu dolarů. Do kvalitních rodinných filmů se zkrátka vyplatí investovat.

Chlapec Andy vyrostl a odjíždí studovat vysokou školu. A tak se jeho matce zdají dětské hračky v Andyho pokoji již jako naprosto nepotřebné rekvizity. Zabalí je do bedny a odváží do „nového domova“. Mají být darovány dětem ve Sluneční školce.

Zpočátku se zdá všechno idylické, školkové hračky v čele s růžovým medvědem Mazlem přijmou kovboje Woodyho, Buzze Rakeťáka, Pana Brambůrka, dinosaura Rexe, panenku Barbie a ostatní hračky velmi přátelsky. Ale jak se později ukáže, bylo to jen naoko.

Kromě toho, že partičku Andyho hraček zařadil zlý medvěd Mazel do oddělení k velmi krutým dětem, které hračky rozbíjejí, házejí a trhají jim oči, ručičky a jiné součástky, zavírá je Mazel na noc do klece jako do vězení. Kovboj Woody navíc tuší, že Andy nechtěl svoje hračky bez rozloučení opustit a teď je hledá. A tak začíná neskutečné dobrodružství, kdy se Woody, Buzz, Pan Brambůrek a ostatní rozhodnou ze Sluneční školky utéct.

Kolik Příběhy hraček vydělaly?

  • Příběh hraček (1995) – natočen za 30 milionů/ vydělal 361 milionů dolarů
  • Příběh hraček 2 (1999) – natočen za 90 milionů/ vydělal 485 milionů dolarů
  • Příběh hraček 3 (2010) – natočen za 200 milionů/ vydělal 1 miliardu a 63 milionů dolarů

Ještě pár informací:

  • V tomto dílu Příběhu hraček se legendární panenka Barbie potká poprvé se svým mužským protějškem Kenem. Scéna je natočená jako parodie na skutečně love story. Super nápad!
  • Film režíroval Lee Unkrich. V Příběhu hraček 1 dělal střihače, ve Dvojce pak druhého režiséra, načež ve Trojce definitivně převzal režisérské otěže po Johnu Lasseterovi.
  • Tvůrci ze studia Pixar se pro velký útěk hraček inspirovali tak, že v rámci přípravy nakoukali všechny dostupné filmy typu „prison break“ (útěk z vězení)
  • Jako již tradičně u velkých animovaných produkcí, postavičky namlouvají velká herecká jména. Hlavní hračku kovboje Woodyho mluví v originále herec Tom Hanks

Geniální americký animovaný film Příběh hraček 3 si nenechte ujít v neděli ve 20.15 na Primě. A určitě nechte koukat děti!

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 24. 9. 2023

Vaše inspirace a představivost dnes stoupá, Berani. Možná se budete chtít pustit do nějakého uměleckého projektu. Výsledek by vás mohl příjemně překvapit. Vaše intuice je také na vysoké úrovni a vaše porozumění lidem kolem vás se výrazně zvýší. Nebojte se jednat na základě instinktu. Toto je jeden z těch dnů, kdy by měl zvítězit nad racionalitou a logikou.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.