Seriály a filmy

27. července 2018 10:00

PRIMA DOVOLENÁ: Závody Formule 1 i začátek prázdnin v Německu. Připravte se na silniční peklo

Pokud se o víkendu chystáte vyrazit autem na dovolenou, připravte se na dopravní peklo. Silnice totiž můžou kromě lidí mířících za mořem zaplnit i fanoušci Formule 1. Navíc na prázdninovou cestu se vydá i plno turistů z německých spolkových zemí Bavorska a Bádenska-Württenberska, kde startují letní prázdniny.

„Kdo chce zažít opravdové letní kolony na evropských dálnicích, tak tento víkend je tím pravým. Čeká nás letní vrchol cestovní horečky,“ uvedl Tomáš Neřold pověřený řízením Samostatného oddělení BESIP. V Bavorsku a Bádensku-Württenbersku začínají letní prázdniny.

Mezi tyto turisty se přidávají další vlny prázdninových cestovatelů z ostatních zemí a navíc se blíží konec prázdnin v severských zemích a části spolkových zemí v Německu.

Vůbec nejplnější budou cesty v pátek mezi 13 a 20 hodinou, v sobotu od 11 do 18 a v neděli bude největší dopravní špička mezi 14 a 20 hodinou. Celou věc neulehčí ani fanoušci závodů Formule 1, kteří budou mířit do Maďarska.

Dopravní komplikace směrem do Chorvatska

„Silný provoz očekáváme na dálnici A2 vedoucí z Grazu do Vídně a A4 za Vídní u Fischamedu, kde se dálnice opravuje a je zúžená ze tří jízdních pruhů na dva, a na zpáteční cestě v neděli u hraničního přechodu Nickeldorf,“ upřesnil Neřold.

Navíc pokud budete mířit do Chorvatska, tak vás může zpomalit i několik dopravních omezení. Například na několika úsecích dálnice A3 vedoucí z Maďarska do Záhřebu se opravuje povrch. „V místě se jezdí jedním zúženým jízdním pruhem v každém směru za snížené rychlosti 80 km/h a v letní dopravní špičce se zde tvoří kolony. Opravy na tomto místě skončí bohužel až 16. září,“ doplnil Neřold.

Kvůli poškozené vozovce je omezena rychlost na 50 km/h na mostě Rječina před tunelem Trsat u Rijeky ve směru na hraniční přechod Rupa. Z důvodů natáčení bude v úterý 31.7. 2018 dle potřeby uzavírán i most na ostrov Krk.

Na dopravní omezení, které vás potkají směrem na Jadran, se můžete podívat zde:

Sdílejte článek
Štítky moře silnice dálnice

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 29. 2. 2024

Berany možná čekají krušné chvíle. Dobrá zpráva je, že se to zlepší. Pokud jste rodiče, děti budou každých pět minut něco chtít a vy můžete cítit tlak ze všech stran. Ani váš milostný život není imunní vůči pochybnostem, které jako by se vám vznášely nad hlavou. Žádný kompromis pro vás není možný, Berani. Jen vydržte a vězte, že přicházejí klidnější dny.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.