Prima Zlatá pecka 2014 odhalila vítěze! Zlaté pecky rozdány!

Soutěž kreativity v reklamě Prima Zlatá pecka oceňuje ty nejlepší již 20 let!

Prima Zlatá pecka již jubilejně podvacáté v klubu Lávka udělovala ceny těm nejlepším kreativním počinům v reklamě. Pořadateli soutěže Asociaci českých reklamních agentur a marketingové komunikace v tom pomáhal tradičně excentrický Jakub Kohák a řada vzácných hostů na pódiu v čele s milým Robertem Vanem, který se letos po Jiřím Suchém ujal funkce čestného předsedy soutěže.

Prima Zlatá pecka je jedinou soutěží kreativity v reklamě, jejíž porotu tvoří vždy špičkové umělecké osobnosti z uměleckých a odborných oborů, bez nichž se kreativita v reklamě neobejde: Letos například režiséři a držitelé českých lvů Václav Marhoul a Ondřej Trojan, kameraman Vladimír Smutný, hudební skladatel Ondřej Soukup, scenárista Robert Geisler, výtvarník Milan Býček, zvukař Radim Hladík ml., střihač Pavel Hrdlička, členové poroty multimédií Tomáš Jindříšek, Simona Kijonková, Marek Prchal, Matěj Novák, Jiří Maier, Jasna Sýkorová a další.

Product placement boduje s „Jameson v Show Jana Krause“, „Hlava rodiny“ a „Patroni vína“.

Odborná porota PP v čele s jejím předsedou Štěpánem Woldem (jednatel Media One) a členy Hanou Halvorsen Bank (TV Branded Entertainment Fuse.CZ), Lenkou Zemanovou (Creativ Sales Manager FTV Prima), Ivanem Krejčím (předseda Rady pro rozhlasové a televizní vysílání), Vladimírem Pořízkem (provozní ředitel FTV Prima), a Josefem Vlčkem (vedoucí obchodního odd. České televize) poslala hlavní porotě do short listu 8 favoritů na cenu nejlepšího Product placementu.

Nejoblíbenější herec v reklamě 2014: Jiří Vyorálek před Ivanem Trojanem!

Na slavnostním předávání cen v pražském klubu Lávka se také předávala historicky první cena hlasování o „Nejoblíbenějšího herce/herečku v reklamě“, kterou z rukou Jiřího Hromady, prezidenta Herecké asociace získal Jiří Vyorálek.

Celkem 12 767 hlasů veřejnosti obdrželo 60 herců a hereček v shortlistu 40 vybraných reklam.

Seznam TOP 10 nejoblíbenějších herců/hereček v reklamě

Letošní soutěže Prima Zlatá pecka se zúčastnilo 46 agentur a zadavatelů z ČR a ze Slovenska, kteří do kreativního klání přihlásili téměř 150 prací. Nejlepších 40 postoupilo do nominačního short listu.

Nejvíce zlatých ocenění získal Lion Communications–divize Saatchi & Saatchi Prague a Havas Worldwide Prague.

Vítězné práce Prima Zlatá pecka získávají body, které se započítávají do soutěže Agentura roku.

Vybraní finalisté v kategorii TV spotů budou mít opět možnost být prezentováni ve 40 zemích světa v openingovém show Noci reklamožroutů.

Mediální cenu společnosti Media Marketing Services na vysílání v hodnotě 250 000 Kč získala agentura Lion Communications – divize Saatchi & Saatchi Prague (TV spot Vinaři: Hraní na youtubu, agentura McCANN-ERICKSON PRAGUE, klient Vodafone).

Soutěž Prima Zlatá pecka se tradičně koná pod záštitou Ministerstva průmyslu a obchodu České republiky.

Přehled vítězů Prima Zlatá pecka 2014 a zvláštních mediálních cen.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 2. 10. 2023

Dlouho očekávaná dovolená nebo stěhování, které jste si přáli uskutečnit, by dnes konečně mohly být možné. Než se vydáte na cestu, možná bude třeba vyřídit nějaké papírování. V hlavě se vám mohou honit myšlenky na obchodní postup a možná zvážíte absolvování jednoho nebo dvou kurzů, které zvýší vaši prodejnost a pomohou vám přiblížit se k dosažení vašich cílů.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.