Prostřeno! bude kritikou jen hýřit

Sýrový a bramborový týden, plný vlastního pečiva, přinese tvrdý boj. Velká hádka je občas na spadnutí – zaprší z toho mraku? Nejvíce to jiskří mezi pondělní hostitelkou Kateřinou, která je tvrdá, upřímná, nikomu nic nedaruje, určitě chce vyhrát a dost pro to udělá, a Blankou.

Introvertka Blanka nezapadne do party a sklidí hodně kritiky nejen za své jídlo, ale i nepořádek kolem stavení. Na ledničce má urnu s ostatky tchyně a Katka odmítá večeřet v této poněkud morbidní společnosti. Středeční atmosféra je opravdu jako v márnici. Jediný muž týdne se přizná, že nerad vaří. Nomen omen – bude z večeře Davida Bolebrucha ženy bolet bříško? Jak uspěje se svým moderním menu a rytmickou zábavou křehká hudebnice Radka? Chvíle opravdového veselí vyvolá parodie na Labutí jezero v provedení přátel u poslední hostitelky Hanky, prý nejmilejší členky této gastronomické, převážně dámské „výpravy“. Alespoň to všichni tvrdí… Kdo na jihu Čech nakonec zvítězí a stane se hostitelem týdne a šťastným výhercem 50 000 korun?

Pondělí: zasloužilá matka Katka

Útulný domeček pro šestičlennou rodinu uvítá hosty první večer. Domov Kateřiny je tak zabydlený, až někomu připadá přeplácaný. Hosté se mají na co těšit. Katka umí tak dobře vařit, že manžel prý v její péči přibral čtyřicet kilo. Soupeře čeká italské menu – moderní rajčatovou polévku vaří hostitelka poprvé v životě. Podaří se jí tak dobře, že David zapomene na blaf ze školní jídleny? Na předkrm bude žlutý meloun s parmskou šunkou, který chce Kateřina konečně ochutnat.

Úterý: David – kuchař proti své vůli

David je vyučený kuchař, ale nevaří, protože ho to nebaví. „To, že jsem řekl, že nevařím, nebyla žádná kulišárna, ale pravda, já vařím maximálně tak jednou za pět let,“ přiznává úterní hostitel a jeho „přivítání-nepřivítání“ odpovídá hostitelově nervozitě. „Chce to mít co nejrychleji za sebou,“ myslí si Katka. Davidův byt působí oproti jejímu domovu jako vězeňská cela. V kuchyni se chystá chlapské jídlo, ale snad holkám zachutná, doufá kuchař. Docela koukají, když jim hostitel nabídne i domácí chléb a usmaží lívanečky. Chuť ale pokulhává za uměleckým dojmem. „Seřvaly mě, že je málo očištěná mrkev,“ stěžuje si po hovězí nudlové polévce.

Středa: introvertka Blanka

Blanka o sobě říká, že se ráda hádá a nechá se lehce rozhodit. To se bude muset krotit. Její domeček prochází rekonstrukcí, okolí je zaneřáděné, na zahradě skladiště. Hanka to označí za nehorázný binec, Katka ztratí chuť k jídlu, ještě než překročí práh. A to neví, jaký morbidní zážitek ji tu čeká. Urna s ostatky tchyně musí z kuchyně pryč! Kdo nemusí brokolici a květák, má uprostřed týdne smůlu, obě tyto zeleniny jsou součástí polévek i karbanátků. „Mám chuť jim to otřískat o hlavu,“ durdí se po polévce zklamaná kuchařka. „Odporný, hnusný, vyvařený ponožky,“ i taková slova na druhé straně diváci uslyší od hostů.

Čtvrtek: hudebnice Radka

Křehká a soutěživá Radka hrající na violu si přichystá moderní menu bez polévky, které vzbudí těšení, ale výtky a kritika si také najdou cíl. Začátek večeře je výborný, kombinace dobře ochuceného salátu a kozích sýrů překvapivě potěší skoro všechny, i když v polníčku pár zrníček písku skřípe. Radku zradí hovězí. I když její nápad „vázaného steaku“ spoutaného proužkem slaniny a alobalu byl zajímavý, hovězí nezměklo, jak by si kuchařka i hosté přáli. Nejvíc z toho profituje Blanka...

Pátek: aktivní důchodkyně Hanka

Finále se odehraje na chalupě u společenské a kreativní Hanky v Chrášťanech. Není to tak stylové stavení, jak doufala Radka. V kuchyni se ale připravují hody. V pekárně se peče další domácí chléb a v lednici se už chladí sýrové rolády s nivou a se šunkou a dušenými žampiony a hráškem na předkrm. Bílá domácká polévka z fazolových lusků je dobrá, jen hostitelce možná ujela ruka s cukrem. Improvizovaná „čína“ z králíka je Hančin další vlastní recept, včerejší hostitelce k tomu nesedí americké brambory, navíc brambory byly na jídelníčku celý týden. Pro Radku je králík pikantní až moc a Katka našla v jídle chlup. Ta už snad kritizuje jen z recese, jak sama přiznala.

To vše uvidíte v Prostřeno! na Prima family v 18.00!

Recepty, profily soutěžících a diskuze najdete na webu Prostřeno!

Sdílejte článek
Štítky Prostřeno!

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 25. 9. 2023

Nadcházející den by měl být vynikající, Berani. Máte tendenci pracovat s energií, která nemá u ostatních znamení obdoby, a dnes za svou píli sklidíte odměnu. V těchto dnech se jen zřídkakdy najde někdo tak svědomitý jako vy a zasloužíte si uznání. Nicméně, jak dobře víte, čeká vás ještě mnoho kopců, které musíte zdolat.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.