Seriály a filmy

27. ledna 2014 08:41

Markéta Zídková

PROSTŘENO! Pohádka, nebo hádka? Týden plný estrogenu začne sluníčkově, pak se ale zatáhne

V srdci republiky uvaří čtyři blondýny a jedna bruneta. Mladé ženy jsou vrstevnice, mohly by si tedy rozumět. Jak už titulek napovídá, žádné celoživotní přátelství tu ale nevznikne. Přece jen jde o 50 000 Kč. Jak si holky povedou, sledujte od pondělí do pátku v 18.00 na Primě.

Tento týden se budeme potkávat s kadeřnicemi Evou a Zuzanou, studující učitelkou Klárou, nezaměstnanou provozní Petrou a Anetou na mateřské dovolené.

Po pondělní seznamovací večeři se zatím nerýsuje žádná falešnice nebo příliš mlsná a vybíravá taktička. Úplná idylka…

Po vlastním úterním večírku se ale v kritičku promění dosud vzorná hostitelka Petra, což špatně nese Klára, která to schytá nejvíce. Právem? Možná je Petra, která nastavila laťku dost vysoko, jenom upřímná a náročná…

Gastronomicky dostanou velký prostor špenát a polévky z něj, dvakrát se bude v Praze a ve středních Čechách připravovat domácí paštika, chléb, zeleninová polévka a cheesecake.

Povinný úkol týdne je poněkud zlomyslný: Jak si dámy poradí se sójovým masem a jak ho zařadí do svých jídelníčků? A skončíme přece jenom jako v pohádce – ohňostrojem.

Pondělí: kadeřnice Eva (28)

Jaká je reakce první sympatické hostitelky na povinný úkol? Vytvořit dobrotu ze sójového masa asi považuje za protimluv, protože po přečtení zadání štábu ironicky „poděkuje“.

Jak dopadne její bonusová „čína“? „Doufám, že mi nepřijde nikdo s alergií na česnek,“ říká Eva, která ho považuje za jedno z nejlepších koření na světě.

V kuchyni i u stolu působí klidně a sebejistě, určitě nevaří poprvé, ale přiznává obrovský stres. Na hlavní chod nabídne alternativu kuře nebo lososa, maso je naložené v citronu a bylinkách. Sestra, s níž hostitelka bydlí, Evu navedla na domácí těstoviny. Budou se k rybě hodit a povedou se jí? Zkritizují soupeřky jednoduchý rodinný recept na falešnou rybí polévku, jak Eva přepokládá? Výroba čokoládových bonbonů je kreativní zábavou i prvním sladkým soustem před závěrečným lehkým moučníkem. Zatím to vypadá na nadějný týden…

Úterý: nezaměstnaná provozní Petra (28)

Petra se do pořadu přihlásila sama, chce vyhrát a o gastronomii něco ví. Je vdaná za Petra a doma mají Péťu. Když prý babička zavolá „Péťo!“, zvedne se proto celá rodina, svěřuje se s úsměvem druhá hostitelka.

Vaření jí jde zjevně od ruky, poradí si i se salátem ze sójového masa. I když je předkrm s domácí paštikou a chlebem jako přes kopírák s tím včerejším, půjde o zajímavé srovnání. Francouzská zeleninová polévka ani hlavní chod nikoho nezklamou, dozvíme se, jaký je rozdíl mezi českou a francouzskou kachnou, dobrá je i glazovaná šalotka a rozmarýnové brambory. Zajímavé menu a skvělá zábava, na tom se ve finále úterního večera soupeřky shodnou. Mají si o čem povídat a u barového pultu to půjde ještě líp. Chce snad Petra holky opít? Zapomněla schválně i na nějaký ten nealkoholický drink pro řidičky?

Pokud vám Prostřeno unikne, sledujte ho v našem archívu na PrimaPLAY.

Středa: učitelka Klára (25)

Kláře se včera zdála kachní prsa studená a dnes jí to Petra vrátí i s úroky. Sójové maso s kuskusem je dobrý nápad, ale ještě by to chtělo okořenit.

Uprostřed týdne proběhne souboj dvou koláčů cheesecake. Dnes bez kokosu, ale i bez formy, protože Kláře nepečený moučník neztuhne. Vepřové s křenem a jablky je trochu risk, pokud přijdou hosté, kteří nemusí maso v kombinaci s ovocem ani štiplavý křen – bude to propadák? Klára pláče, už když křen strouhá, je to předtucha věcí příštích? Zatím holkám přeje: vepřová krkovice pomazaná mascarpone je plněná slaninou a zapečená se šlehačkou, ať mají soupeřky dietu!

Klára miluje špenát a smetanu, ale její špenátovou polévku shledají ostatní řídkou, chutná snad jen Evě. Hostitelka je nervózní, k tomu se ošklivě řízne. Nesnáší kritiku, štěstí jí moc nepřeje a servírování a prezentace jídla také nepatří k jejím silným stránkám. Chválu sklidí za závěrečné „ovocné orgie“ kolem odšťavňovače – výroba zdravých koktejlů kolegyně naštěstí baví.

Čtvrtek: kadeřnice Zuzana (27)

Šikovná Zuzana uvaří v zatím nejmodernější kuchyni týdne. Překvapí tím, jak sójové maso vtipně zařadí do svého opulentního a estetického předkrmu, který jí ale zabere hodně času.

Když soupeřky dorazí do Malešic, je ještě v zástěře, má sotva prostřeno a hlavní chod je ve fázi polotovaru. Jaká nakonec bude Zuzka hostitelka? Vydrží jí energie po celý večer? Kuchařka si na sebe upletla bič, ocení to ale někdo? Petra najde střívko v krevetě, na panenku se čeká, protože Zuzana chce podávat jídlo čerstvé a krásně naservírované. Prezentace pokrmů jí jde. Panenka je měkká, pyré inspirativní, šťáva chutná a dortíky půvabné a lahodné. Dojde však i na vzájemné stížnosti, protože ne všechny kolegyně jsou tak tolerantní, jak slibovaly v pondělí. Ve čtvrtek se začne řešit středa a skončí to až v pátek. Proč si musí na zábavu holky obléknout speciální oblečky? Ve výhodě budou časté vrhačky šipek…

Pátek: dvojnásobná maminka Aneta (25)

Mladá paní z rodinného domu v Dolních Chabrech vyhrála v neoficiální anketě o nejhezčí a nejútulnější bydlení týdne. Aneta se na finále také nejvíc vyfikla.

Její menu je možná moc obyčejné, ale kdo nakonec odolá čirému vývaru s játrovými knedlíčky a domácími nudlemi? Křehkým šťavnatým řízečkům se šťouchanými brambory? Či oblíbené „prošívané dece“, lehoučké jako pírko? Anetina zábava souzní s adventem, kdy se středočeský týden natáčel, takže výrobu vánočních dekorací, které si pak odvezou domů, kvitují praktické ženy s povděkem. A závěrečný ohňostroj zase potěší tu romantickou část ženské duše. Celotýdenní bilanční diskuse je už méně radostná, ale z hádky je nakonec pohádka a děvčata si už plánují společnou kávičku. „Malé vítězství je už to, že jsme to všechny zvládly,“ konstatuje moudře Klára.

A kdo zažije to velké vítězství a získá 50 000 korun? Uvidíte na Primě v Prostřeno! z Prahy a Středočeského kraje vždy v 18.00 na Primě až do pátku.

Sdílejte článek
Štítky Prostřeno!

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 22. 9. 2023

Vaše mysl dnes bzučí jako pilná včela, Berani. Udržujte si lehkou a společenskou atmosféru. Nezaobírejte se příliš detaily. Možná máte tendenci dělat si starosti s výsledky, ale pravdou je, že problémy se vyřeší docela dobře samy, pokud si zachováte jasný pohled na své cíle. Není tak důležité, jak se tam dostanete, jako to, kam chcete dojít.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.