Prostřeno! přepadlo vojenské komando

Už jste někdy viděli, aby někdo v pořadu Prostřeno uvařil odporné jídlo, protože nechce vyhrát? Na Vysočině se k tomu schyluje! A už jste někdy slyšeli, že by si někdo hledal spojence v taktice a bodování? I taková nabídka se objeví. A zábava? Ta bude sem tam i nebezpečná! A dojde i k přepadení.

U stolu se sejdou čtyři ženy a jeden muž, ale lze je také označit jako čtyři soutěžící a Martu. Kritická důchodkyně sice říká, že nemá ráda lidi, kterým pořád něco vadí, ale nakonec je to právě ona, kdo má nejvíce výhrad. Marta prý vládne nadpřirozenými schopnostmi a pokusí se u soupeřek nastartovat rychlejší spalování a hubnoucí proces. Možná zbytečně, po tomto týdnu určitě nikdo nepřibere. Podávat se budou jídla červené barvy a výrazné chuti. Na „chvilku pravdy“ dojde už uprostřed týdne. Ale vítěz, který vyhraje 50 000 korun, se bude radovat stejně upřímně jako vždycky! Sledujte Prostřeno! v obvyklém čase na Prima family.

V pondělí uvaří Andrea

Sympatická mladá maminka holčičích dvojčat je nadšená sportovkyně, rekreačnímu pohybu se věnuje, kdykoli jí to čas dovolí. Dnes ale bude vařit. Menu připravila čtyřchodové a poměrně vydatné: řecký salát, lososovou „dvojhubku“, mexický bochník s polévkou a ještě hlavní chod a moučník. Přestože Andrea dělala, co mohla, narazila hned několikrát. Kritická Marta nemusí ryby a není sama. Fazolová polévka ve vydlabaném chlebu je příliš sytá, avšak na Mexiko málo ostrá. Jak bude chutnat ostatním hlavní chod?

V úterý se představí Silvie

Silvie má zajímavou příležitost nabídnout výrobky maminčina ekologického chovu. Součástí jejího předkrmu s rukolou budou čerstvé kravské a kozí sýry. Marta ale kozí sýry nesnáší, dokonce pronese cosi o zvracení. Všechno je domácí. Nejen nudle v drůbeží polévce, ale i čerstvě upečená bageta. Ta se však setká s vlažným přijetím. Zato valašský frgál s hruškami chutná a u Fandy vzbudí hotové ovace. Zajímavý je i hlavní chod...

Středa bude ve znamení zamilované Zdenky

Trojnásobná maminka Zdenka je šťastně zamilovaná a pověrčivá. Proto v Třešti prožijeme výjimečný „večírek naopak“. Třetí soutěžící totiž nechce vyhrát, protože štěstí ve hře rovná se neštěstí v lásce, což je to poslední, co by si Zdenička přála. Svéráznou taktikou však soupeře nepotěší. Zjevně se baví, jak se hosté tváří na její jídlo. Ve středu si užijí milovníci pikantních chutí, protože kuřecí v červeném salátku pálí jako čert. Všechny tři chody jsou zvláštní, ale zábavu bude mít Zdenka opravdu nevšední! Při klidném soustředění nad ubrouskovou technikou do obýváku vtrhne komando. Zdenka má však ještě něco v záloze…

Ve čtvrtek uvaří nedoslýchavá Marta

Důchodkyně Marta z Jihlavy má za sebou těžké dva roky. Špatně slyší, což je pro ni handicap. Moc nerozumí tomu, co se děje kolem stolu, a domýšlí si různé pikle. Je hodná, ale trochu zvláštní. Jaká je kuchařka? Menu zní tradičně, úplně tradiční však nebude. Hostitelka nerada hovězí, takže její „svíčková“ budou kuřecí a vepřové plátky. Soupeři se marně ptají po brusinkách, smetanová omáčka se jim zdá překořeněná a chuť majoránky nepatřičná.

Prostřeno! zakončí dělník František

Dobrácký Fanda plánuje obyčejné chlapské menu. Dámy se netěší na škvarkovou pomazánku. Změní názor? Vepřový vývar bodrý Moravák obohatí „strouhánkem“, což je jeho verze strouhání do polévky. Segedínský guláš je posledním pikantním jídlem týdne. Sáčkové knedlíky s burisony vyvolají více pozornosti a poznámek než samotný guláš. Nakonec přijde na stůl „prošívaná deka“. Ne místo ubrusu, ale jako moučník. František je ale velkým miláčkem všech dam.

Kdo vyhraje 50 000 Kč? Co se všechno stane během týdne? To uvidíte od pondělí do pátku! Začínáme v 18.00.

Nezapomeňte navštívit i stránky Prostřena! TADY. Tam najdete profily účastníků s jejich recepty a menu, které mají přichystané! Nad kuchařským uměním si můžete vyměňovat názory s ostatními diváky v naší diskuzi!

Sdílejte článek
Štítky Prostřeno!

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 29. 9. 2023

Romantika pro vás dnes rozkvétá. Pokud jste nezadaní, procházka po okolí by vám mohla zprostředkovat kontakt s někým novým a zajímavým. Pokud jste zadaní, mohli byste si se svou drahou polovičkou naplánovat výlet mimo město, třeba víkendový pobyt. Výlet může částečně souviset s obchodem. Je to skvělá doba pro psaní, i kdyby to měl být jen dopis příbuznému.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.