Prostřeno! Snad za to může láska

Prostřeno! Snad za to může láska

Jako třetí se v kuchyni předvede „princezna Jasněnka“ alias Míša Kuklová a hned po ní zpěvačka se silným hlasem Marcela Březinová. Pokračovatel cirkusového rodu je trochu ješita a cítí se ukřivděný – zatímco dámy si čile vyměňují recepty, po něm nikdo žádný recept nechce. Proč? Soupeřky mu to hladce vysvětlí a ještě Jirku zasypou spoustou pusinek. Odpustí mu ale nenáviděný zázvor? Vše uvidíte v tuplované porci VIP Prostřeno ve čtvrtek večer jen na Prima family.

Míša Kuklová je šikovná holka

„Nerada se v kuchyni naběhám,“ představuje účelově vybavenou kuchyni, kde bude vařit, první čtvrteční hostitelka Míša Kuklová. Maminka a herečka má zajímavé menu o dvou předkrmech, s polévkou z mrkve, řízkem ze svíčkové, brambory z papiňáku a výbornou roládou podle receptu bývalé tchyně. Bude Míša stejně šikovná jako maminka Jirky Pomeje, u které jí moučník zachutnal? Hostitelka surovinami nešetří, takže by to mohla být ňamka. Porthaus se jmenuje smažená svíčková, což bude pro většinu soupeřů novinka. „Může být z vysokého roštěnce, to ale neriskuju, je to řízek, tak ať se pomějou!“ přeje Míša hostům. Daniela „flákotu“ z kvalitního hovězího tuší a svíčkovou si dá s chutí. Jirka Berousek hádá rybu, ale to je vedle jak ta jedle. Medová kuřecí křidélka většinou také nikoho nezarmoutí, zvlášť když jsou tak výborně ochucená jako Míšin předkrm. Daniele chyběla jen miska s vodou, jinak by jedla drůbež rukama.

Medová marináda, medová nálada, maso se rozsýpá a rozvazuje jazyky hostů. Ale ta polévka! V polévce je ten druhý chřest, vlastně závor a Jiří přestává jíst. Mladý Berousek se pokusí polévku konzumovat se zavázanýma očima, ale prostě to nedá. Poznal jsem to! Daniela si myslela, že ho Míša radši vynechá, ale kdepak, je ho tam pěkně velký kousek. Odpůrce zázvoru zato kuchařka mile překvapí úvodním bonusem v podobě avokáda, pak to ale bere jako podpásovku a porušení pravidel. Když přijde na stůl francouzské foie gras, Jiří ale pochválí svoji favoritku za výborně dochucenou domácí paštiku, což je další předkrm. U stolu je chvíli ticho jako v kostele, na řeči není čas. „Řízek byl úžasný, dělám ho doma na vyžádání, je hrozně dobrej,“ nezklamal zlatý hřeb večeře Danielu Šinkorovou. „Viděla jsem na ní, že jí na tom záleží, viděla jsem tu kuchařskou jistotu, což mě hrozně překvapilo.“ Nadšená z jídla je i Marcela Březinová: „Svíčková je svíčková, lepší maso není a brambory z papiňáku dejchaly a byly skvělý.“ A skvělá je i zábava, spíš příjemná relaxace z rukou šikovných asijských masérek. „Karaoke bych jí neodpustil,“ říká Jirka. Ale čekal ho ráj zakončený nadýchanou roládou. „Nikdy jsem nejedla lepší roládu a to je umění,“ myslí si Daniela. „Je to šikovná holka,“ chválí hostitelku zpěvačka Marcela.

Marcela Březinová a její tajný kód

O Marcele už víme, že umí zpívat a učit, umí ale vařit? „Opravdu se nebudete nudit,“ láká své VIP hosty na temperamentní večeři Marcela Březinová. Bude si u kuchtění tahle rodilá zpěvačka zpívat? „Musím vařit,“ říká dvojnásobná maminka. „Ale není to činnost, kterou bych vyhledávala,“ říká upřímně o svém životním angažmá v kuchyni žena, která spíš než u sporáku relaxuje za volantem. „Co si nenapíšu, to nemám,“ představuje svoje předepsané menu a postupy. Její menu je vtipné, záhadné a má v sobě zašifrované názvy Marceliných písniček. „Možná to bude pro moje kamarády šok.“ Jídla míří do Středozemí a ještě spíš do severní Afriky, kde hostitelka jako malá holka tři roky žila. Uměla arabsky a chodila do americké klášterní školy. Jako první přistane na stole UFO – rajská jablíčka s náplní z kuskusu nebo míchaných vajíček. Co skrývá závin dvou chutí, závin s tajným kódem? Je to opět dvojí variace.

Sladký a slaný štrúdl, první je klasika s jablky – Marcela Březinová se ale s jablky neloupe – a ten druhý je plněný špenátem a kozím sýrem. „Lilek mám velmi ráda,“ prozrazuje jednu ze surovin hlavního chodu kuchařka. „Musaka mi chutná, pro mě je úžasná, přestože je to taková patlačka.“ Snad za to může láska, protože s láskou se tohle jídlo dělat musí, ale všichni jsou opravdu nadšeni. „Naprostá mana!“ rozplývá se Míša Kuklová, která musaku miluje. Jiří Berousek se na večeři taky těšil: „Ale hlavně na to množství pusinek, co padne, toho nedocílím ani za celej rok.“ Marcela Jirku jako „velká pohodářka“ moc mile překvapila. Možná překvapila sama sebe i hostitelka: „Vážím si toho, že si ode mne holky vyžádaly recept,“ těší ji. „Já jsem si přála novou chuť,“ ocení večeři Míša a pro Danielu představuje musaka „chuťové orgie“, je to pro ni premiéra. Jen Jirkovi je trochu líto, že od něj nikdo žádný recept nechce… Čeká nás u Marcely hodina zpěvu? Překvapivě hodina výtvarné výchovy. Malování na pokličky, jež našla hostitelka na půdě starého domu. Takže vyloženě stylová zábava předchází finále, než se definitivně rozhodne, která celebrita pojede na další exotický zájezd k moři. Kdo to bude, uvidíte ve čtvrtek večer na Prima family!

Sdílejte článek
Štítky Prostřeno!

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 23. 4. 2024

Dnes je v pořádku plakat, Berani. Uvolnění je rozhodující pro přijetí. Pokud nemáte pocit strachu a omezení, může pro vás být těžké prožívat radost a expanzi. Spojte dobré se špatným a nechte tyto dvě síly, aby se ve vaší bytosti harmonicky usadily. Proveďte přípravy, které vám umožní vzlétnout do velkých výšin. Ujistěte se, že jste připraveni přijmout výzvy, které s růstem přicházejí.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.