Seriály a filmy

21. června 2014 19:00

Gabriela Gabrielová

Prostřeno! z Brna – bude veselo

Prostřeno! s obyčejnými vařícími smrtelníky bude pěkně veselé. Jak by také ne, když jedeme do metropole jižní Moravy.

Pondělí zahájíme u svobodné Marcely, která vůbec nevypadá na to, že je už maminkou šestnáctiletého syna. Hodně pracuje a ráda cestuje po vlasti, doma pěstuje orchideje. S oblibou připravuje vepřové maso, které bude obsahovat její polévka i ragú s těstovinami. Bude to ale stačit na 40 000 korun na vysněnou dovolenou se synem?

Svobodný je i úterní hostitel Maroš, který se Marcele mimochodem moc líbí. Pracuje v pohostinství a hosté se u něho budou cítit jako ve špičkové restauraci. Uvaří slovenskou kuchyni, nebo soupeřům nabídne moderní evropské menu? I štíhlý Slovák by za výhru 40 000 korun rád odjel za hranice všedních dnů.

Ve středu uvaří nejstarší, léta provdaná a momentálně nezaměstnaná Dana. Do pořadu se přihlásila, přestože nerada vaří a je mnohem raději, když ji někdo pohostí. A to se jí také čtyřikrát splní. Sama nabídne španělský ptáček – má totiž nejraději českou klasiku. Kdyby paní Dana uspěla, 40 000 by použila na rekonstrukci svého bytu.

Ve čtvrtek pořádá večírek sympatická Dita, která žije střídavě v Brně a v Kuřimi u přítele, kde také uvaří. Její předkrm a dezert se inspirovaly italskou kuchyní, ale bramboračka a hovězí na víně je z našich luhů a hájů. Ditu gastronomie zajímá a určitě i ona by za své vaření a zábavu ráda vyhrála 40 000.

Jako poslední prostře a uvaří zkušený Jan. Je podruhé ženatý a novopečený tatínek k tomu. Jeho menu bude pěkný kalorický nářez, obsahuje ruskou svíčkovou, bramborové placky nasladko, polévku s nočky i obložený krajíc. Pokud by 40 000 zůstalo u Honzy v Přešovicích, peníze by investoval do své chalupy.

Bonusové video: Vaříme, nebo paříme?

Sdílejte článek
Štítky Prostřeno!

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 2. 10. 2023

Dlouho očekávaná dovolená nebo stěhování, které jste si přáli uskutečnit, by dnes konečně mohly být možné. Než se vydáte na cestu, možná bude třeba vyřídit nějaké papírování. V hlavě se vám mohou honit myšlenky na obchodní postup a možná zvážíte absolvování jednoho nebo dvou kurzů, které zvýší vaši prodejnost a pomohou vám přiblížit se k dosažení vašich cílů.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.