Seriály a filmy

18. května 2014 12:13

Gabriela Gabrielová

Prostřeno! z Prahy a středních Čech: To budou palačinky, dva papoušci a jóga smíchu

Čtyři Středočešky a jedna mladá pražská recepční se postarají o další týden s oblíbenou gastronomickou show Prostřeno! Ryze dámská sestava má za úkol ke svému menu ještě upéct palačinky. Těšit se můžete i na další sladkosti. Každé pondělí v 18:00.

Palačinky budou sladké, ovocné či tvarohové, slané s ricottou a se špenátem, z banánového těsta a nakonec flambované. A k tomu spousta nepečených dezertů s mascarpone a ovocem. Těšit se můžete i na dva papoušky, jeden romantický klavír a jógu smíchu. I když mladé dámy bývají hodně soupeřivé, tentokrát rehabilitují své ženské pokolení. Na začátku to vypadá na idylku bez mráčku, ale od středy je polojasno – přece jen jde o hru a výhra 50 000 je stále stejně lákavá! Což si uvědomuje hlavně Tereza. Škoda, že si nepořídila lepší vývrtku a kuchyňskou minutku… Gábina má také v úmyslu taktizovat – rozmyslí si to pod vlivem příjemných večerů? Skutečnou hráčkou pokeru je ale absolventka Univerzity Karlovy Lenka. Potvrdí své kvality během předposledního večírku? Dívejte se!

Pondělí: učitelka Elena (48)

Původem Slovenka, sportovně vyhlížející učitelka Elena je nejstarší soutěžící Středočeškou. Vsadila na lehčí italskou kuchyni, protože má ráda zeleninu a méně kalorická jídla – sníst pět chodů je pro ni skoro nadlidský výkon. Elena se proto na moment zachmuří, když jako první uslyší povinné zadání – palačinky. Ale nesloží zbraně, přestože není vášnivá kuchařka a není na sladké. Je pečlivá, ale ve svém menu si poněkud popletla pojmy – buvolí mozzarellu označila jako býčí, což je vlastně nesmysl. Všimne si toho někdo? Předkrm je vlastně salát caprese, suroviny jsou koupené. Bude to vadit Tereze, už od pondělí nejkritičtější člence zatím idylické a klidné partičky? Bude vepřová panenka na pepři se smetanou a bylinkovými brambory dostatečně měkká a šťavnatá, nebo vysušená? A vyjde napodruhé panna cotta? Nanečisto prý byla senzační. Stmelí holky bowling a bude je vůbec bavit?

Úterý: vysokoškolačka Kristýna (22)

Studentka práv z Opavy je už několik let obyvatelkou Berouna. Své kolegyně pozve do pronajatého půdního bytu. Aby si měly holky kde sednout, nechá si od své moravské babičky do prostorné kuchyně dokonce doručit stůl! Některé chody úterního menu jsou tradiční, dvě jídla patří spíš do moderního jídelníčku: po vývaru s celestýnskými nudlemi následuje dijonská hovězí roštěná s rýží, ale na předkrm je pečená červená řepa. Bude mít úspěch? I když je řepa momentálně v kurzu, rozhodně není oblíbenkyní všech… A do jednodušší italské kuchyně patří i vanilkové mascarpone s malinami. Zábava u Kristýny je povznášející – romantický koncert na klávesy v provedení hostitelčina přítele. Netradiční kulturní vložka vzala před sedmi lety za srdce nejen Kristýnu, kterou prý její milý na jímavé melodie sbalil, ale v úterý dojme i většinu soupeřek…

Středa: recepční Gabriela (25)

Sympatická zrzka Gabriela má zajímavé menu, které jistě dlouho vymýšlela. „Loď z italské Parmy... na palubě s Pepkem námořníkem... zakotvila ve Varech u vodňanských kurníků..., aby spočinula ve sladkém rudém ráji“ – budí zájem i naděje. Něco napoví a soupeřky správně hádají, že by mohlo jít o parmskou šunku, špenát, karlovarský knedlík a sladkou tečku s jahodami nebo malinami. Gábina se ale možná měla méně soustředit na formu a více dotáhnout provedení menu. Předkrm – křupavá bagetka – křupe až moc, naštěstí mají soupeřky ještě dobré zuby. Obložená topinka poněkud ztvrdla a skoro se nedá jíst. Špenátová polévka někomu připomíná školku, ale hlavním kamenem úrazu je maso hlavního chodu. Kuřecí stehna s omáčkou z kořenové zeleniny se měla spíš péci; rozvařené maso se rozpadlo na kůži, vlákna a kosti. Karlovarský knedlík se ve fólii lehce srazil, přesto jsou příloha a omáčka lepší než kuře. Nejlépe dopadne dezert a povinný chod: banánové palačinky ocení milovnice sladkého. A je docela zajímavé sledovat, jak se u kreslení s nápadem mohou lidé báječně pobavit…

Čtvrtek: podnikatelka Lenka (28)

Inteligentní a šikovná kuchařka má za sebou kurz vaření u Romana Pauluse. Pozná se to na jejím výkonu? I když se Lenka řízne do prstu a poničí si baterii u dřezu, v kuchyni pokračuje s klidem hráčky pokeru, což je jedna z jejích zálib. Milovnice amerických seriálů zariskuje s poněkud netradičním menu. Naštěstí přijdou povětšinou vrstevnice, které umí ocenit dokonalý hamburger s domácími hranolky. Jen „princezna na hrášku“ Kristýna má problém s konzumací bohatě obložené žemle, ale zvládne to i překvapivě nadšená Elena. Čím ještě Lenka zaboduje? Určitě prvním pečeným moučníkem týdne, dobrý a lehký je i rozjezdový salát, který potvrdí, že v jednoduchosti je krása. Způsob servírování hráškového krému je inspirativní, ale Tereze se zdá polévka sladká. Slané jsou zato palačinky se špenátem a ricottou, které nikoho nezarmoutí. A kdyby náhodou vázla zábava, hostitelka si pro soupeřky připravila „jógu smíchu“.

Pátek: kritická Tereza (26)

„Někdy uvařím tak, až se sama divím,“ říká o svých kuchařských kvalitách brýlatá bruneta Tereza, která vzbuzuje velkou zvědavost. Dojde na pořekadlo, že pýcha předchází pád? Až do finále kritická hostitelka překvapí nesrovnalostí sebevědomí a následného výkonu. V kladenské „bojové kuchyni“ dekorované artefakty otce-kováře svede poslední kuchařka opravdu boj – sama se sebou. První faux pas nastane během nerealizovaného přípitku. Tereza sice vlastní vývrtku, ale nikdo nemá sílu s ní láhev otevřít – chlap u stolu chybí. Poslední menu obestírá tajemství. Co si představit pod „mezinárodní fingerfood“? Masové špízy na špejli s příchutí několika světových kuchyní soupeřkám nechutnají, dosud vzorná učitelka Elena je tak zhnusená, že začne mluvit vulgárně! Celkem chutná hrachová polévka není hrachová, ale hrášková – Tereza nezná rozdíl mezi hráškem a hrachem. Pokud se někdo těšil na rybu, keříčkovce červenolemého si mezi své oblíbené druhy ryb asi nezařadí. Filet ze sumce je suchý jako podrážka, pekl se až do bezvědomí a chutná jako briketa. A jindy útlocitná Kristýna to vyhrkne na Terezu bez cavyků! Dopadnou lépe „šlehačková tma a káva Neapol“? Na kávičku ani nedojde… Hostitelka zapomněla, nebo nestíhá? Chytne se Tereza za nos? Má před sebou ještě flambované palačinky a musí zorganizovat česko-slovenskou slovní hru…

Mohlo by vás zajímat:

Sdílejte článek
Štítky Prostřeno!

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 28. 9. 2023

Experimenty kombinující kreativitu a technologie mohou vést k možnostem zvýšení vašich příjmů. Jste vnímaví k novým nápadům a ochotní vynaložit úsilí, abyste je využili ve svůj prospěch. Pravděpodobně objevíte nové talenty, o kterých jste nevěděli, že je máte. Tento den je vhodný k tomu, abyste se přihlásili do kurzu, navštívili přednášku nebo vyhledali doučování.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.