Seriály a filmy

20. ledna 2014 16:07

Markéta Zídková

REKAPITULACE Tři nejděsivější vrazi v seriálu Myšlenky zločince. Souhlasíte?

Seriál Myšlenky zločince už představil bohatou plejádu nejrůznějších zločinců, kteří jsou vždy totálně vyšinutí. Kteří byli ti nejděsivější? A co ten dnešní, se kterým se setkáme ve 23.40 na Primě?

Brutální, naturalistické, drsné – to jsou časté výtky kritiků na adresu seriálu Myšlenky zločince. Nicméně počin o speciálním útvaru pro vytváření profilů a dopadení extrémně nebezpečných zločinců má též kvality dobře napsané, napínavé kriminálky, která táhne fanoušky k obrazovce.

Napětí je prostě lákavé. Dříve než se se svými oblíbenci vypravíte za další nervydrásající epizodou, připomeňte si trojici nejděsivějších vrahů, kteří se dosud v seriálu objevili. Tedy je to náš výběr tří chlapíků, které jsme postavili na bednu.

Naštěstí se v realitě s nimi nikdo nesetkal. I když řada epizod má předobraz v opravdových událostech, tyhle hrdlořezy si scenáristé vymysleli.

Šílený kuchař

V bistru, kde pracuje Floyd Feylinn Ferell, byste si oběd nedali. Hlavní záporák z epizody Lucky je totiž specialista na chody z lidského masa a lidské prsty jsou nalezeny také v žaludku jedné z jeho obětí.

Psychotik Ferell, který věří, že ho posedl démon, který ho nutí zabíjet lidi a jíst je, zavraždil v seriálu 13–14 lidí. Vyšetřovatelé ho dopadnou ve sklepě jeho domu.

Zabíjel u silnic

166 obětí má na svědomí Frank Breitkopf, psychopat z druhé řady seriálu. A úhlavní nepřítel Jasona Gideona. Breitkopf brázdil autem Spojené státy, zabíjel lidi v okolí silnic a obíral je o peníze.

V Nevadě se pokusil zabít mladou ženu jménem Jane, v poslední chvíli si to však rozmyslel – protože se do ní zamiloval. Breitkopf si též vyráběl zvonkohry s lidských žeber a rád popíjel jahodový koktejl.

Vrah Hotchnerovy bývalé ženy

George „Rozparovač“ Foyet představuje „specialitu“ pro detektiva Aarona Hotchnera. Vyšetřování Foyetova řádění bylo Hotchnerovým úkolem hned poté, co nastoupil ke speciální jednotce. Psychopat mu však dlouho unikal. Foyet využíval více identit a vracel se v různých řadách seriálu. Je původcem i jedné z nejemotivnějších scén Myšlenek zločince – vraždy Hotchovy exmanželky Hayley. A právě Hotchner ho, v závěru čtvrté řady, také zabije.

Ani dnes nebude o drama nouzi. Dereka Morgana totiž čeká případ, který se týká jeho rodiny. Sledujte již dnes ve 23.40 v Myšlenkách zločince.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 29. 9. 2023

Romantika pro vás dnes rozkvétá. Pokud jste nezadaní, procházka po okolí by vám mohla zprostředkovat kontakt s někým novým a zajímavým. Pokud jste zadaní, mohli byste si se svou drahou polovičkou naplánovat výlet mimo město, třeba víkendový pobyt. Výlet může částečně souviset s obchodem. Je to skvělá doba pro psaní, i kdyby to měl být jen dopis příbuznému.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.