Seriály a filmy

12. srpna 2015 15:00

Gabriela Gabrielová

Roadshow Prima jede za vámi je v cíli: 15 zastávek, tisíce lidí na náměstích

Druhý ročník zpravodajské roadshow Prima jede za vámi je po patnácti týdnech v pomyslném cíli. Poslední zastávkou bylo v sobotu město Žatec, kam i přes extrémní tropické počasí dorazila tisícovka lidí. Podobně jako v jiných městech, kde zpravodajský kamion kotvil.

Celá roadshow Prima jede za vámi odstartovala 2. května 2015 v Pardubicích. Moderátoři a redaktoři zpravodajství se postupně podívali do Brna, Ostravy, Plzně, Českých Budějovic, Poděbrad, Náchoda, Prahy, Ústí nad Labem, Tábora, Teplic, České Lípy, Písku, Mělníku a právě Žatce.

Zprávy FTV Prima, Krimi zprávy a VIP zprávy se vysílaly přímo z unikátního mobilního studia, Divácké zprávy pak před ním společně s diváky, kteří si tak v živém vysílání mohli zkusit práci reportéra.

Výjimečný projekt televize Prima v sobě skloubil zábavu s dobročinnými projekty a samotným vysíláním Zpráv. Součástí každého výjezdu byly i pravidelné autogramiády moderátorů a herců TV Prima.

„Druhý ročník naší roadshow Prima jede za vámi potvrdil, že diváky živé vysílání zpravodajské hodiny zajímá. Jsem moc ráda, že náměstí byla opět plná. Užili si to nejen diváci, ale i celý zpravodajský tým, který se na akci podílel. Tímto jim děkuji za skvěle odvedenou práci, a divákům a návštěvníkům roadshow díky za podporu a přízeň. Je pro nás velkým hnacím motorem,“ říká šéfredaktorka zpravodajství a publicistiky TV Prima Jitka Obzinová.

Partnerem roadshow se stala společnost ASEKOL, která na všech zastávkách umístila speciální maketu červeného kontejneru pro sběr vysloužilého elektra. Lidé tak mohli donést své vyřazené elektrospotřebiče a jednotlivá města vzájemně soutěžila v tom, kolik elektrospotřebičů se vybere. V projektu Koruna za kilo, který pomáhá handicapovaným s uplatněním na trhu práce, měl nakonec nejlepší poměr množství vytříděného vysloužilého elektrozařízení na jednoho obyvatele Mělník, který jen těsně předběhl druhý Tábor. Na třetím místě skončila Plzeň.

„Jen v patnácti městech, ve kterých měl zpravodajský kamion zastávku, se v průběhu roadshow vybralo 166 547 kg vysloužilých elektrozařízení, což představuje už 196 562 Kč pro handicapované. V těchto soutěžních městech je umístěno celkem 521 červených kontejnerů, což je necelá čtvrtina celkového počtu kontejnerů v republice, kterých je 2129. Projekt Koruna za kilo poběží až do konce roku, takže věříme, že se původně zamýšlenou částku milion korun za milion kilogramů vysloužilého elektra podaří překonat, a my tak budeme moci handicapovaným s financováním rekvalifikačních a vzdělávacích kurzů a hledáním zaměstnání pomoci ještě víc,“ říká Martina Ďaďová, manažerka komunikace společnosti ASEKOL.

Dalším partnerem roadshow byla pojišťovna GENERALI, která společně s oddělením Ministerstva dopravy ČR BESIP navštívila sedm měst, ve kterých si návštěvníci mohli přímo na místě vyzkoušet například náraz při dopravní nehodě.

Unikátní mobilní studio TV Prima vyrobil slovenský architekt Jaroslav Holota, který rovněž navrhoval celou dekoraci pražského studia, odkud se v současnosti vysílají nejen všechny zpravodajské relace, ale i pořady Očima Josefa Klímy a PARTIE.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 1. 10. 2023

Dnes se vám může podařit mnoho věcí. Energie je velmi intenzivní. Dávejte si pozor na manipulaci s druhými. Nikdo nemá rád, když mu někdo rozkazuje, a proto buďte taktní. Snažte se nedávat najevo své nadřazené znalosti. Lidé vám to budou mít za zlé, i když máte dobré úmysly (a máte pravdu).

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.