Romantický muzikál MAMMA MIA. Znáte všechny songy od ABBY, které v něm zazní?

Pojďte se ve sobotu s Primou od 20.15 večer podívat do slunného Řecka a zazpívat si s hvězdami stříbrného plátna nestárnoucí hity skupiny ABBA. Dokážete je všechny vyjmenovat? My ano – tak si je pojďte projít. Společnost vám budou dělat vedle dalších Meryl Streepová, Colin Firth, Pierce Brosnan.

Představovat muzikál, který přilákal doslova davy diváků nejen v divadelní, ale i filmové verzi, je jako nosit sovy do Athén – je to zbytečné. Lepší je zaposlouchat se do jedinečné hudby světoznámé skupiny ABBA a užívat si nápaditý scénář, který dokázal z jednoduché zápletky vykřesat velmi příjemnou podívanou.

Ve filmu zazní téměř všechny hity hudebního seskupení, které už bohužel pověsilo svou společnou kariéru na hřebík. Jediné proslavené šlágry, které se do filmové podoby nedostaly, jsou „Fernando“ (kvůli svému válečnému podtextu) a „The Name Of The Game“ (scéna s touto písní byla nakonec z filmové podoby muzikálu vystřižena).

Dalších hitů si můžete užívat do sytosti, a to v provedení zvučných jmen. Meryl Streepová si muzikál zamilovala, už když jej zhlédla jako divačka v jeho divadelní podobě. Když pak přišla nabídka na účinkování ve filmu, nebylo nad čím přemýšlet. A takhle rozdováděnou Meryl jste dlouho neviděli! Tančí a zpívá, jako kdyby vyrostla na muzikálové Broadwayi.

O něco hůř dopadl Pierce Brosnan, velké překvapení hudebního filmu. Slavný agent 007 sem tam houpne i boky, pro kritiky to byl ale jasný adept pro cenu za nejhorší herecký výkon ve vedlejší roli. Cena se nazývá Zlatá malina a k Brosnanovi moderátoři ceremoniálu, během nějž se cena předávala, poznamenali: „… je to herec, který neumí zpívat, neměl by zpívat a pravděpodobně ani dříve nezpíval, tuto roli neměl přijmout.“ Jeho pěvecký výkon je skvostnou kuriozitou a jak uvidíte sami, zas až tak moc neruší, k jeho postavě zkrátka padne.

A co si s hereckými hvězdami, dobrým řeckým vínem, olivami a slunnou pohodou můžete z hitů skupiny ABBA v sobotu večer pobrukovat? Celý příběh začíná lyrickou písní „I Have a Dream“ v podání Amanady Seyfriedové jako mladé Sophie, která se má vdávat. Po této úvodní skladbě se už příběh rozjíždí jako na pořádně našlápnutém koncertu.

Uslyšíte hity: „Honey, Honey“ (zpívá Sophie a její kamarádky Ali a Lisa)

Money, Money, Money“ (zpívá Donna, matka Sophie – Meryl Streepová –, její kamarádky Tanya, Rosie a sbor řeckých obyvatel ostrůvku „Kalokairi“)

Mamma Mia“ (zpívá Donna, Sophie, Ali, Lisa a sbor řeckých obyvatel ostrůvku „Kalokairi“)

Chiquititia“ (zpívá Rosie, Tanya a Donna)

Dancing Queen“ (zpívá Tanya, Rosie, Donna a sbor řeckých obyvatel ostrůvku „Kalokairi“)

Our Last Summer“ (zpívá Harry, Bill, Sam – bývalí nápadníci Donny)

Lay All Your Love on Me“ (zpívá Sophie, její snoubenec Sky a přátelé Skye).

Super Trouper“ (zpívá Donna, Tanya a Rosie)

Gimme! Gimme! Gimme! (A Man After Midnight)“ (zpívá Sophie, Donna, Tanya, Rosie, Ali, Lisa a sbor řeckých obyvatel ostrůvku „Kalokairi“)

Voulez-Vous“ (zpívá Donna, Sam, Tanya, Rosie, Harry, Bill, Sky, Ali, Lisa a Pepper, kamarád Skye)

SOS“ (zpívá Sam, Donna a sbor řeckých obyvatel ostrůvku „Kalokairi“)

Does Your Mother Know“ (zpívá Tanya, Pepper, Lisa a sbor)

Slipping Through My Fingers“ (zpívá Donna a Sophie)

The Winner Takes It All“ (zpívá Donna, u nás hit „Už to bude rok“)

I Do, I Do, I Do, I Do, I Do“ (zpívá Sam, Donna a sbor)

When All Is Said and Done“ (zpívá Sam, Donna a sbor)

Take a Chance on Me“ (zpívá Rosie, Bill, Tanya, Pepper a Harry)

Waterloo“ (zpívá Donna, Rosie, Tanya, Sam, Bill, Harry, Sky a Sophie)

Thank You for the Music“ (zpívá Sophie)

Na Mamma Mia! se podívejte ve čtvrtek ve 20.15 na Primě.

Sdílejte článek
Štítky Mamma Mia

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 4. 10. 2023

Zapalte svíčku a něco si přejte. Vnímejte plamen jako symbol proměny a vášně ve vás. Vaše srdce se může cítit neklidné. Plamen se třepotá v důsledku procházejícího větru. Když plamen tančí, můžete si vzpomenout na tance, které předvádíte ve snaze odvést pozornost od problému, o němž víte, že mu musíte čelit. Ten čas nastal právě teď.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.