Seriály a filmy

10. srpna 2018 14:59

Rowan Atkinson: Johnsonův vtip připodobňující burky k poštovním schránkám je dobrý

Britský herec Rowan Atkinson, představitel světoznámé postavy Mr. Beana, se zastal britského politika Borise Johnsona v souvislosti s jeho výroky o ženách nosících burky, které přirovnal k poštovním schránkám. Rowan Atkinson, který je dlouhodobě zastáncem svobody slova a bojovníkem proti jejímu omezování, v dopise pro The Times shledal Johnsonovy poznámky vtipnými.

„Jako ten, kdo celoživotně těží ze svobody žertovat na téma náboženství, si myslím, že vtip Borise Johnsona přirovnávající nositele burek k poštovním schránkám je dost dobrý,“ uvedl v dopise Atkinson a dodal: „Všechny vtipy na téma náboženství působí pohoršení, takže je zbytečné se za ně omlouvat. Omluvit byste se měli jen za skutečně špatný vtip. Z tohoto pohledu není žádná omluva potřeba.“

Ženy v burkách jako bankovní lupiči nebo poštovní schránky

Bývalý ministr zahraničí a zastánce Brexitu v pondělním komentáři pro The Daily Telegrapgh napsal, že muslimky v burkách vypadají jako bankovní lupiči a že je „absolutně směšné, že někdo chodí po ulici a dobrovolně přitom vypadá jako poštovní schránka“.

V souvislosti s těmito výroky a se stížnostmi, že jeho komentáře porušily kodex Konzervativní strany, čelí Boris Johnson aktuálně vyšetřování ze strany nezávislé komise.

Ze strany Rowana Atkinsona to není poprvé, kdy se postavil na stranu svobody slova. Léta, leč neúspěšně, herec bojoval proti zákonu The Racial and Religious Act, který podobné vtípky mohl klasifikovat jako podněcování k nenávisti. Dříve k tomu kroku uvedl: „Kritizovat osobu pro její rasu je evidentně iracionální a směšné, ale kritizovat náboženství je právo. To je svoboda.“

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 21. 2. 2024

Vaše úsilí na domácí frontě se rozhodně vyplatilo, Berani. Váš domov vypadá báječně. Říká to každý, kdo do něj vstoupí. Někteří nečekaní návštěvníci se mohou zastavit na krátký pozdrav a nakonec zůstat na večeři. Jste přirozeným a laskavým hostitelem, nemluvě o skvělé kuchařce. Kdo by vašim hostům vyčítal, že chtějí zůstat?

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.