Seriály a filmy

28. srpna 2015 10:00

Gabriela Gabrielová

Russell Crowe v nebývalé kondici! S lukem, šípy a srdcem na pravém místě!

Legendami opředený hrdina, který se celý život pral za práva chudých. Šarmantní muž, jehož chrabré činy rozbušily srdce nejedné ženy. Slavný lučištník, který vždy trefil do černého. Nenechte si ujít dosud nejúspěšnější zfilmování Robina Hooda u nás na Primě ve 20.15!

Bohatým bral a chudým dával. V bájných legendách najdeme jen hrstku bojovníků, jejichž jméno poznáme podle věty opakované po staletí. Robin Hood, muž s lukem a šípy, který žil v lesích anglického Sherwoodu. Poslední filmový převod režiséra Ridleyho Scotta a v podání Russella Crowea se hrdina představuje v poněkud mužnějším světle: ztratil chlapeckost, kterou oplývali představitelé předchozích adaptací. Je vyzrálým a zkušeným hrdinou, jehož boj za práva chudých vyplývá nejen z dobroty srdce, ale především ze zkušeností s odvrácenou stranou člověka.

Příběh se odehrává v Anglii třináctého století. Robin Longstride se konečně vrací do svého rodiště, kde ho čeká smutný pohled na panstvem zotročované vesničany. Správce nottinghamského hrabství (Matthew Macfadyan) nastolil politiku úplatkářství, a tak má Robin, který se právě vrátil z křižácké výpravy, další cíl a smysl života – osvobodit lid od vládnoucího korupčníka. Ale je to i cit lásky, pro který stojí za to žít a který v něm rozezní lady Marion Loxley (v podání okouzlující Cate Blanchettové)...

Co filmaři popletli

  • Na lodi z Francie do Anglie pije Robin se svými muži ze skleněných pohárů. Sklo ale bylo ve 13. století velmi drahé a nikdy nebylo používáno na lodích. Pilo se z dřevěných nebo cínových pohárů.
  • Když se anglický král chystá vylodit, je mu řečeno, že „budou u břehu za 40 minut“. V té době se ale čas neměřil na minuty ani na hodiny. Říkalo se „před polednem“ nebo „po poledni“.
  • Výraz „Král je mrtev, ať žije král!“ se v Anglii používá od smrti krále Jiřího III., tedy o nějakých 60 let později po období, v němž se odehrává náš příběh.
  • Richard Lví srdce ve skutečnosti zemřel v náručí své matky na ránu šípem, kterou rozežrala gangréna.

Nejstarší představitel Robina Hooda

Russell Crowe dostal tuhle krásnou roli, když mu bylo 45 let. Aby umlčel hlasy posměváčků, že ji nemůže zvládnout, nastoupil tvrdý režim. Držel přísnou nutriční dietu, z posilovny sotva vycházel a strávil nesčetně hodin střelbou ze starého luku. Příprava na roli sestávala i z duševní potravy, Crowe přečetl na třicet knižních ztvárnění příběhů legendárního bojovníka. Za svou píli si odnesl 20 milionů amerických dolarů a uznání, které by Robin Hood ocenil nejvíce – poplácání po zádech od těch, kteří tvrdili, že roli ve svém věku nezvládne.

Podívejte se na šarmantního Russella Crowea v legendárním dobrodružství Robin Hood u nás na Primě dnes ve 20.15!

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 4. 10. 2023

Zapalte svíčku a něco si přejte. Vnímejte plamen jako symbol proměny a vášně ve vás. Vaše srdce se může cítit neklidné. Plamen se třepotá v důsledku procházejícího větru. Když plamen tančí, můžete si vzpomenout na tance, které předvádíte ve snaze odvést pozornost od problému, o němž víte, že mu musíte čelit. Ten čas nastal právě teď.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.