Seriály a filmy

3. února 2016 01:30

Iva Kropáčková

Rychle a snadno: Tuhle metodu, jak volat i surfovat levněji, musíte znát

Chcete platit až o polovinu míň za telefon? Ještě před pár lety bylo nereálné s operátorem cokoliv usmlouvat. Běžné mobilní telefony se prodávaly za astronomické částky a to samé platilo i v případě tarifů, které mobilní operátoři poskytovali svých klientům. Ta doba je ale už naštěstí pryč.

Je to stejné, jako u bank nebo pojišťoven. Tlak na co nejnižší cenu ze strany jejich klientů může přinést zajímavou úsporu. Možností je také vyměnit operátora. Detailní přehled cen a služeb mobilních operátorů na trhu můžete jednoduše najít třeba v aplikaci na Prima Rádci. „V roce 2103 se situace na trhu podstatně změnila, ceny za telefony, volání, ale i přístup k internetu šly výrazně dolů. Operátoři se předhánějí v nabídce, aby si klienta udrželi, protože konkurence je velká a na trh navíc přicházejí i zprávy o nových technologiích, u nichž zejména v případě internetu nebudou mobilní operátoři hrát takovou roli, jako hrají dosud,“ vysvětluje finanční expert Prima Rádce Zbyněk Laisek.

Pro srovnání klikněte: Aplikace MOBILNÍ TARIFY

Postup, jak najít nejvýhodnější cenu

Chcete platit co nejmíň? Rozhodně doporučujeme se nejdřív zorientovat v aktuální nabídce mobilních operátorů, k čemuž velmi dobře poslouží právě naše aplikace „Mobilní tarify“, a pak vyrazit za svým mobilním operátorem a požadovat na něm minimálně to, co nabízí konkurence. „Není ničím překvapujícím, že solidním klientům, kteří platí řádně a včas, mobilní operátor rád vyjde vstříc. A pokud ne, tak mobilních operátorů jsou na trhu desítky,“ tvrdí Laisek. Nevyjde-li vám tedy mobilní operátor vstříc, můžete ho snadno změnit. Praktické rady najdete i v následujícím článku:

Co se nabízí?

Vezmeme-li si jako modelový příklad tarif s úvazkem, který nabízí neomezené volání a SMS + 1,5 GB dat, jeho cena se na trhu obvykle pohybuje do 750 korun měsíčně, přičemž operátoři k němu dále umožňují přidávat data a připlatit si. Možné je však ušetřit změnou nastavení tarifu. O2 například umí nabídnout tarif s 200 MB dat a neomezeným voláním a internetem za 499 korun měsíčně. T-Mobile za 490 korun nabídne neomezené volání a SMS, k tomu pak 400 MB dat. U O2 Free O2 Plus jsou neomezené hovory a SMS do cizích sítí místo 120 minut a žádné SMS. T-Mobile svým klientů umí nabídnout za stejnou cenu i dvojnásobek dat. „Z uvedeného vyplývá, že nabídka mobilních operátorů může být zajímavá, pokud se o ni člověk skutečně zajímá. A nejde jen o to snažit se pouze stlačit svého již vybraného operátora s cenou níže, ale třeba, pokud nemáte smlouvu s úvazkem, zvolit si operátora docela nového s výhodnější nabídkou,“ říká Laisek.

Klíčoví operátoři, ale i řada alternativních

Aplikace "Mobilní tarify" navíc nesumarizuje pouze nejvýhodnější nabídku na trhu od zavedených mobilních operátorů, ale srovnává s nimi i aktuální nabídku méně známých firem, které mnohdy vycházejí cenově i výhodněji. Jsou to firmy jako například Blesk mobil, 99mobile, GoMobil, TESCO mobile, MOBIL.CZ, AirTelecom / U:fon, Ha-loo, Relax Mobil, Voocall, StarTEL, Fayn, Žlutá simka, CENTROPOL, Dragon, Bonerix, Gorila Mobil, Connectica, City mobile, CallPro, Kaktus, BTS Mobil, LAMA Mobile nebo ČEZ Mobil. „Obecně nelze říci, která z nabídek od které firmy je nejvýhodnější, vždy záleží na tom, které parametry nabídky chcete porovnávat, teprve pak zjistíte, kdo vám nabízí nejvýhodnější službu v poměru výkon a cena,“ uzavírá Zbyněk Laisek.

Pro individuální konzultaci můžete kontaktovat finanční odborníky Prima Rádce také na info@prima-radce.cz nebo na telefonním čísle 810 811 812.Prima Rádce je také na Facebooku. Najdete nás zde.

Ve spolupráci s Porovnej24.cz

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 23. 9. 2023

Berani, nějaký příjem navíc by vám mohl přinést počítač nebo jiná technologie. Měli byste mít náročný den, ale to, co děláte, vás bude bavit a vyhlídka na peníze navíc vás nadchne. I když o tom teď možná nepřemýšlíte, to, co děláte, by se mohlo rozvinout v lukrativní podnikání, což vás nakonec přivede k otázce, co vlastně chcete v životě dělat?

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.