Seriály a filmy

13. listopadu 2014 11:00

Gabriela Gabrielová

Rychlí a zběsilí znovu spolu a znovu proti sobě

Ve čtvrtém pokračování slavné série filmů o superrychlých autech a ilegálních pouličních závodech se opět představí sympaťák Paul Walker a hvězda akčních snímků Vin Diesel jako nerozlučná dvojka balancující na hranici zákona. Nenechte si je ujít v pátek ve 20.15 na Primě!

Dominic Toretto (Vin Diesel) a jeho nová parta mají zrovna na pilno s únosy benzínových cisteren v Dominikánské republice, když v jedné z jejich garáží proběhne policejní šťára a Dominic pojme podezření, že jsou jim v patách muži zákona. Skupinu proto rozpustí a ve snaze ochránit svou přítelkyni Letty (Michelle Rodriguez), členku party, uprostřed noci si sbalí věci a odejde. Za tři měsíce ovšem obdrží telefonát od své sestry, ve kterém je informován, že Letty byla zavražděna poté, co se dostala do vážné bouračky. Dominic se vydává na místo nehody a nachází tam stopy nitrometanu. Ty ho zavedou až za Davidem Parkem, členem drogového podsvětí, který je za nehodu jeho přítelkyně zodpovědný.

Ve stejnou dobu jako Dominic se k Parkovi ovšem dostává i Brian O´Conner (Paul Walker), FBI agent snažící se rozkrýt síť drogového bosse Artura Braga. Parka visícího za kotníky z okna jeho domu (kam ho pověsil Dominic) zachrání a vezme pod ochranu FBI výměnou za infiltraci mezi pašeráky drog pracující pro Braga. Park Briana dostane do pouličního závodu ulicemi Los Angeles, jehož vítěz obsadí poslední místo řidiče v týmu, který podzemními tunely mezi USA a Mexikem pašuje do Států heroin. Na startovní čáře se ale objeví i Dominic a Briana v závodě porazí. Mezi Bragovy pašeráky se nakonec dostanou oba a Dominic se od jednoho z Bragových kumpánů dozvídá, že Letty byla zavražděna osobně Bragou.

Oba „parťáci“ mající společný cíl musí spojit své síly a spolehnout se na chatrné pouto důvěry, které je pojí v jejich cíli zničit Braga.

Věděli jste, že…

  • Čtvrté pokračování série opět svedlo dohromady oba hlavní hrdiny - Paula Walkera a Vina Diesela. Ti obsadili hlavní role jak v jedničce, tak ve dvojce, ovšem ve trojce byste je marně hledali (kromě úplného závěru, kde se na chvíli objeví Vin Diesel alias Dominic).
  • Rychlí a zběsilí se stali nebývalým komerčním úspěchem. V roce svého uvedení do kin (2009) obsadili třetí příčku, co se množství vydělaných peněz týče, jsou hned za snímky Star Trek a Terminator Salvation. Svým tvůrcům vydělali 363 milionů dolarů.
  • Víte, jak se říká, že pokračování nikdy nedosáhnou kvality prvního dílu? Rychle a zběsile toto pravidlo vyvrací. Hodnocení pětky a šestky je na známé stránce filmových fanoušků Rotten Tomatoes například nejvyšší ze všech dílů.
  • 30. listopadu v ulicích Los Angeles došlo k tragédii, která hluboce zasáhla fanoušky Rychle a zběsile po celém světě. Herec Paul Walker se zabil při autonehodě ve svém Porsche Carrera GT, když v rychlosti více než 140 kilometrů v hodině nezvládl řízení, havaroval a jeho vůz následně vzplál. V autě s ním byl nalezen jeho přítel a finanční poradce Roger Rodas. K nehodě došlo v průběhu filmování sedmého pokračování série, které mělo být do kin uvedeno již letos. Film byl z poloviny natočen, chyběly ale některé zásadní scény, ve kterých Paul vystupoval. Režisér James Wan nejdříve uvažoval o tom, že ho ve snímku nechá nahradit jiným hercem, fanoušci dali ale jasně najevo, že na jiného Briana O´Connera do kin rozhodně nepřijdou. Celá produkce se tedy pozastavila a filmové studio zvažovalo, co dál. Poslední vývoj naznačuje, že k uvedení snímku dojde příští rok. Vin Diesel na své facebookové stránce uvedl, že premiéra sedmičky je naplánovaná na 3. dubna 2015. Chybějící scény s Paulem Walkerem byly natočeny jeho bratry Calebem a Codym Walkerovými, kteří je za Paula i nadabovali.

V červnu letošního roku bylo vydáno oficiální prohlášení potvrzující, že Cody Walker se zúčastní filmování osmičky v roli zcela nové postavy.

Pokud byste si v pořadí a oficiálním pojmenování všech dílů chtěli udělat pořádek, pak vězte, že jdou za sebou takto:

Rychle a zběsile (2001, The Fast and the Furious)

Rychle a zběsile 2 (2003, 2 Fast and 2 Furious)

Rychle a zběsile: Tokijská jízda (2006, The Fast and the Furious: Tokyo Drift)

Rychlí a zběsilí (2009, Fast & Furious)

Rychle a zběsile 5 (2011, Fast Five)

Rychle a zběsile 6 (2013, Fast & Furious 6)

Rychle a zběsile 7 (2015, Furious 7).

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 2. 10. 2023

Dlouho očekávaná dovolená nebo stěhování, které jste si přáli uskutečnit, by dnes konečně mohly být možné. Než se vydáte na cestu, možná bude třeba vyřídit nějaké papírování. V hlavě se vám mohou honit myšlenky na obchodní postup a možná zvážíte absolvování jednoho nebo dvou kurzů, které zvýší vaši prodejnost a pomohou vám přiblížit se k dosažení vašich cílů.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.