Seriály a filmy

15. prosince 2015 01:00

Iva Kropáčková

S kreditkou můžete i vydělávat aneb 7 důvodů, proč s ní nakupovat

Pokud běžně platíte v obchodě kartou, baví vás si tak trochu hrát, kalkulovat a jste finančně zodpovědní, možná jste už uvažovali o tom, pořídit si kreditku.

I přesto, že se jedná o půjčku, má spoustu výhod a v šikovných rukách se jedná o užitečného pomocníka při hospodaření s rodinnými financemi. Můžete s ní i vydělávat, respektive šetřit při běžném nakupování. A to není všechno. Jaké jsou všechny její výhody?

1. Bez úroků

Kreditní karta je jediný úvěr, kdy nemusíte platit úroky, pokud peníze vrátíte včas. Je ale potřeba myslet na to, že po bezúročném období naskakují vysoké poplatky. Pokud však peníze vrátíte včas, není se čeho obávat. Máte možnost nastavit napříkad inkaso. Bezúročné období trvá od 45 do 55 dnů.

NEPŘHLÉDNĚTE: >>> PŘEHLED kreditních karet (včetně slev, bonusů a dalších výhod) + možnost sjednání online <<<

2. Finanční rezerva

Kartu lze využít i jako finanční rezervu. Občas se stane, že se něco rozbije a vy nutně potřebujete koupit nový spotřebič. Pro takové případy může být vhodná i kreditka.

3. Slevy, bonusy

Kreditka nabízí spoustu doprovodných slev a akcí ve výši několika desítek procent. Jedná se o různé slevy u konkrétních prodejců (restaurace, běžné obchodní řetězce, sport, oblečení...). Klient má sice omezený výběr, nicméně pokud mu nabízený sortiment vyhovuje a chce u konkrétních obchodníků nakupovat, získá výrazné slevy. Výhodné je to pro obě strany. Obchodníci jsou ochotni poskytnout slevy, protože jim přivádějí zákazníky navíc.

SPECIÁL o platebních kartách

Podívejte se na hraný on-line seriál. Kromě něj najdete ve speciálu i spoustu zajímavých informací v článcích...

4. Až dvě procenta z nákupů zpět

Stále více lidí volí kreditní kartu jako určitou alternativu spoření. Při jejím správném používání máte jistotu, že většinu zboží nakoupíte levněji, než kdybyste platili v hotovosti nebo debetní kartou. Řada karet nabízí možnost, že z nákupu dostanete na účet až dvě procenta z utracené částky zpět.

5. Nepotřebujete ručitele

Pro získání kreditní karty nepotřebujete ručitele. Obvykle po vás banka ani nebude vyžadovat, abyste si u ní otevřeli běžný účet.

"Kreditní karta je levný úvěrový nástroj pro ty, kteří mají pojem o čase, jsou zodpovědní a umějí s kartou pracovat, a naopak velmi drahý pro ty, kteří tak nečiní." - Patrik Nacher

6. Bez dalších žádostí

Máte peníze neustále k dispozici. Pokud vám banka kreditní kartu schválí (není to automatická záležitost), máte k dispozici určitou sumu peněz, o kterou už nemusíte opakovaně žádat. Řada kreditních karet je už očištěna o poplatky za aktivaci a vedení účtu.

7. Vhodná na cestu do zahraničí

Kreditka se vyplatí i na zahraniční cesty. Chystáte-li se vycestovat, je směnný kurz na kartě většinou výhodnější, než výměna valut.

Dvoudílný MANUÁL pro ty, kteří chtějí používat kreditní kartu:

A NEVÝHODY?

Všechno má ale svoje pro a proti, tady ještě několik nevýhod, které se ke kreditkám vážou:

  • Vysoké úroky, pokud nestihnete vrátit konkrétní částku včas
  • Lákadlo na utrácení – při předávání plastikové karty můžete při nákupech ztratit pocit, že vydáváte peníze a láká vás to nakupovat víc věcí, než potřebujete
  • Matení – lidé mají pocit, že nejde o úvěrový produkt
  • Poplatky (někdy poplatek za kartu a poplatek za vedení kartového účtu, poplatky za výběr z bankomatu)

Prima Rádce je taky na Facebooku. Najdete nás zde.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 18. 5. 2024

Tento den nemusí patřit k vašim oblíbeným, Berani. Možná si až příliš uvědomujete omezení, která vám přináší vaše hlavní zaměstnání. Pravděpodobně budete toužit po odpovídající odměně za svou práci. Tento den je vhodný k definování nových osobních a profesních cílů. Budou vás podporovat při plnění vašich povinností. A co takhle mezitím požádat o zvýšení platu?

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.