Seriály a filmy

7. srpna 2014 17:30

Gabriela Gabrielová

S Primou si užijete podzim jako víno

Prima představila pořady, které uvidíte na podzim. Máte se na co těšit!

SERIÁLY

Čeká vás samozřejmě další pokračování oblíbeného seriálu CESTY DOMŮ. Diváci už si zvykli, že každá další řada seriálu jim nabídne několik nových postav. Řada devátá nebude výjimkou. Navíc se vrátí i některé staré známé postavy, které si diváci velmi oblíbili.

Nejnovější řada Cest domů mezi sebou vzájemně propojí dvě rodiny – rodinu Simony Kenigrové (Veronika Freimanová), která už není soudkyní, ale vzdala se své práce a věnuje se rodině, a Rudolfa Bernáta. Tou spojnicí nebude tentokrát nenávist ani tragédie, ale láska, která se začne pomalu rodit mezi dvěma hrdiny z obou rodin. Děj nové řady se bude odehrávat opět na oddělení kardiochirurgie a méně na policii. Díky návratu do nemocničního prostředí se vrátí také postavy, které na kardiochirurgii pracují. Například doktorka Alice (Iva Kubelková), velký prostor dostane Jakub Vencl (Ladislav Hampl). Diváci nepřijdou ani o milostné a na hranici zákona balancující eskapády Sváti Pecha (Filip Čapka) nebo sarkastický humor Hynka Kenigra (Roman Zach). Těšit se ale opět mohou i na postavy, které hrají Miroslav Etzler, Igor Chmela, Markéta Hrubešová, Radúz Mácha, vrátí se také dcera Rudolfa, Vendy, a její manžel Šimon Kosík, které hrají Petra Horváthová a Petr Konáš. Další osudy již dobře známých postav, stejně jako příběhy těch nových, chtějí divákům nabídnout vedle dramatických také řadu humorných situací. Tak, aby se diváci smáli, ale zároveň cítili dojetí a soucit, vnímali lásku a další emoce, které drží velké rodiny pohromadě.

více na webu: http://www.iprima.cz/cestydomu nebo na FB Cest domů

Podívejte se na upoutávku:

Podívejte se na fotogalerii:

Určitě vás dostane nový komediální epizodický seriál o víně a lidech kolem něj – seriál VINAŘI

O čem Vinaři jsou?

Emancipovaná rozvedená manažerka z Prahy, Kateřina Hýsková (hraje Tereza Kostková), přijíždí se svými dvěma dospělými dětmi navštívit rodiče do jihomoravských Křetic. Osud tomu tak chce, že je nejprve nucena setrvat několik týdnů, aby posléze zjistila, že v Křeticích v otcově vinařství je vlastně doma. A že chce žít zde. Podobně si jihomoravský vinařský svět zamilují postupně i její syn, flákač a průšvihář Buddy, a dcera Petra, nadšená sportovkyně. Obě děti najdou na Moravě překvapivě nejen profesní uplatnění, ale i nové lásky. Hlavní dějová linka seriálu tedy vlastně vypráví archetypální příběh o tom, jak si lidé z velkoměsta zamilují kouzelnou jižní Moravu.

Jednotlivé komediální epizody čerpají náměty z malebného světa jihomoravských Křetic, kterému vévodí dva od nepaměti znesváření vinaři Pavlíček, otec Kateřiny, a Vlček.

Oba vinaři zastávají rozdílnou vinařskou filozofii. Zatímco Vlček je spíše na kšeft zaměřený velkoobchodník, Pavlíček ve svém menším vinařství ctí tradiční poctivou práci a lásku k vínu. Žabomyší spory těchto dvou mužů generují komediální konflikty, zčásti také proto, že blízcí těchto dvou tvrdohlavých chlapíků v jejich půtkách „nejedou“. A tak může například Pavlíčkův vnuk Buddy chodit s Vlčkovou krásnou dcerou Julií.

Kromě dvou hlavních vinařství patří ke koloritu vesnice také neoficiální rada starších, vedená moudrým pábitelem a znalcem vína Fuksou, se starostou Olinem, který ve funkci přežil všechny režimy, farářem Tomicou, který pro nedostatek věřících pochybuje o svém poslání, hypochondrickým doktorem Lužou či policistou Taušem, jenž se denně střetává se svérázným jihomoravským výkladem zákona a čeká na svůj velký případ.

Vše o Vinařích najdete na webu: www.iprima.cz/vinari

Podívejte se na videoklip k seriálu, který natočila skupina Chinaski:

Podívejte se na fotogalerii k seriálu:

Pokračovat bude i rodinný seriál SVATBY V BENÁTKÁCH, který má za sebou úspěšný rozjezd a nachází nové a nové diváky. Jeho děj se košatí a osudy hlavních hrdinů rozvíjejí nové a neméně zajímavé postavy, ať už jde o klienty svatebního salonu, pacienty zubařské ordinace nebo obyvatele Benátek. Seriál se může pyšnit tím, že i v menších rolích se objevují velmi zajímaví herci.

Poznáme například gynekologa Koníčka, kterého hraje oblíbený dabér Vladislav Beneš. Zásadní ženu jeho života, Sabinu Beranovou, ztvárňuje Stanislava Jachnická.

V epizodní roli ministra kultury se objeví Zdeněk Mahdal, v roli jeho milenky a pozdější manželky Lucie Benešová, bývalou manželku si zahraje Pavla Vojáčková-Rychlá.

Na scéně se objeví doktorka Míša Krátká v podání Kateřiny Janečkové nebo zubař Viktor Brom, kterého hraje Tomáš Měcháček. Ten se významně připlete i do vztahu Davida Grábnera a sestřičky Lenky! Maminku Romea si zahraje Věra Křesadlová, syna pošťačky Boženky Ondřej Kavan.

Natáčení svateb bývá mnohdy nezapomenutelné jak pro herce, tak pro štáb. Už v prvním díle mohli diváci vidět, co všechno může vzniknout odhozením nedopalku od doutníku. Andrea Verešová si tak zahrála na kaskadérku a vyzkoušela si, jaké to je hrát hořící nevěstu. Někteří chtějí svůj sňatek utajit, ale jsou sňatky, které se neutají. Třeba svazek, který hodlá uzavřít ministr kultury (Zdeněk Mahdal) se známou herečkou Barbarou (Lucie Benešová). Aby zmátli média, zorganizují fiktivní svatbu na nádvoří zámku v Benátkách, do níž „obsadí“ své dvojníky. A sami ve stejnou chvíli absolvují tajný sňatek nahoře ve věži. Role svatebčanů skutečných i fiktivních mají stejní herci. Lucie Benešová si tak oblékla dvoje svatební šaty a Zdeněk Mahdal se objevil tak, jak jsme na něj zvyklí, i v podobě lehkého vagabunda s knírkem. A štáb při natáčení svatby ve věži musel vynést veškerou techniku po hodně úzkém dřevěném schodišti a vejít se do velmi malého prostoru.

Velmi kuriózní svatbu s neplánovaným svatebčanem v seriálu zažije doktorka Míša Krátká, kterou hraje Kateřina Janečková. Vdává se totiž ve vysokém stupni těhotenství a do obřadní síně přijde ve chvíli, kdy už má porodní stahy. Ještě štěstí, že za svědka jí jde kolega – primář gynekologie, který jí sňatek odsvědčí a vzápětí jí pomůže porodit její dítě. V této scéně se proto objeví i záchranáři, čerstvě narozené miminko simuluje patřičně „nalíčená“ panenka. Kateřina si v seriálu bere svého skutečného přítele Radima Jíru. Dvojice vtipkovala, že si fotkami ve svatebním vystřelí ze svých kamarádů.

Že se mohou brát lidé nejrůznějšího věku, dokazuje i pan Rada (Petr Pelzer). Požádá o ruku svou přítelkyni paní Jalovcovou (Libuše Švormová). Tento sňatek je spíš komorní a koná se s ohledem na věk novomanželů přímo v domově pro seniory, v němž oba dva žijí. Diváci se mohou těšit i na velmi neobvyklou a humornou svatbu naturistů. Při ní si syn pošťačky Boženky Vojta (Ondřej Kavan) bere svou vyvolenou Soňu. Toto natáčení bude asi jedno z nejkurióznějších a nejnáročnějších, jaké štáb i herci zažili. Kostymérky musely mimo jiné vymyslet šalamounské kostýmy, aby byli herci oblečení-neoblečení a produkce musela sehnat zhruba dvacítku nahých komparzistů.

Podívejte se na upoutávku:

Co vás čeká v dalších dílech Svateb v Benátkách? Přečtěte si zde

Fotogalerie z budoucích dílů Svateb v Benátkách

ZÁBAVA

Nové zábavné pořady

MUŽI PROTI ŽENÁM

Věčný boj mezi muži a ženami! Právě vzájemné jiskření je nepostradatelným kořením vztahů. Všem je jasné, že se tyto protistrany nikdy neshodnou, ale představa, že muži žijí bez žen a ženy bez mužů, je vlastně pro všechny nepřijatelná.

I vy se můžete díky novému zábavnému pořadu televize Prima zúčastnit nesmiřitelného souboje žen a mužů. Nejenže se zasmějete, ale možná konečně pochopíte myšlenkové pochody svého milovaného protějšku. Soupeřící týmy složené z oblíbených osobností českého showbyznysu povedou coby hrající kapitáni Tereza Kostková a Dalibor Gondík.

Podívejte se na upoutávku:

TGM

Michal Suchánek a Richard Genzerpřicházejí se zbrusu novou talkshow 21. století.

S klasickým modelem takovéhoto zábavného pořadu má TGM společné snad jen to, že si Michal s Richardem pozvou dva, někdy tři hosty. Těmi budou osobnosti známé nebo něčím výjimečné. Tím ale podobnost končí. Ačkoli mezi hosty budou i slavné tváře, moderátoři vám je představí v jiném světle, než jak jste na ně zvyklí. Ukážou vám nečekané stránky jejich osobností.

Další zajímavostí je to, že TGM začne vždy krátkým videem, které bude natočeno tak, aby tematicky ladilo s daným dílem. Svého hosta před jeho příchodem představí na obří a vskutku netradiční fotografii z jeho soukromého archivu. Do průběhu show bude také často zasahovat režisér, který se může kdykoliv objevit na velkoformátové obrazovce. A tím režisérem nebude nikdo jiný než Ondřej Sokol, který se postará i o to, aby divákům vynahradil to, o co sledováním TGM přijdou. Divák se tak nemusí ten den dívat na nic jiného. Nebude chybět ani krátká improvizovaná scénka ze života pozvaného hosta, který často bude muset hrát s Michalem a Richardem. TGM zakončí překvapivý bonus, tak si to poslední srpnový večer nenechte ujít.

Podívejte se na upoutávku:

PŘEKVÁPKO

Co takhle nechat se v restauraci obsloužit od známého herce? Nebo byste si raději nechali umýt vlasy v kadeřnictví od profesionálního sportovce?

To vše na diváky čeká v pořadu Překvápko! Slavné české osobnosti se převlékly do kostýmů a vyrazily do míst, kde by je lidé jen stěží hledali. A co myslíte? Nechali se načapat, nebo náš vtípek hned odhalili? Pořad Překvápko! moderují Martin Dejdar a Andrea Kerestešová.

Předlohou televizního pořadu Překvápko! je americký originál uvedený pod názvem I Get That a Lot. V USA v show mimo jiné účinkovali modelka Heidi Klum, zpěvačka LeAnn Rimes, herečka Jessica Simpson, rapper Snoop Dogg nebo modelka a herečka Pamela Anderson. V české verzi pořadu se diváci mohou těšit mimo jiné například na Marka Vašuta, Agátu Prachařovou, Terezu Kostkovou, Danu Morávkovou, Luďka Sobotu nebo Martina Zounara.

Podívejte se na upoutávku:

Zábavné pořady, které už znáte

Ale jak praví staré přísloví, nikdy nevstoupíš do stejné řeky, takže uvidíte spoustu inovací a změn.

TOP STAR MAGAZÍN

Lifestylový magazín o českých hvězdách, který je provokativní, zajímavý, ale vždy pravdivý. To je TOP STAR magazín, jehož moderátorkou je Iva Kubelková.

TOP STAR magazín na podzim nabídne divákům nový design svého studia. Studio magazínu dostane nový facelift, změny se budou týkat především nové podlahy, dojde ke zvýšení a zároveň rozšíření dekorace. Studio se nově vybaví kobercem, flitrovanými závěsy a nové bude i obložení za plazmou.

Díky zvýšení a rozšíření dekorace bude moci režisér snímat větší celky, a zároveň taky využijeme více snímání jeřábem. Celkově facelift studia umožní režisérovi otevřít více záběry a bude mít i větší volnost. Díky černé podlaze si budeme moci pro změnu dovolit změny ve svícení, otevírá se tím větší prostor pro kreativitu režiséra.

Podívejte se na upoutávku:

PROSTŘENO

Prostřeno! na podzim vstoupí do 10. série, a tak se sluší si trochu zavzpomínat.

Diváci mohli na obrazovkách televize Prima vidět 172 premiérových týdnů pořadu. Pokud byste se rozhodli sledovat všechny díly za sebou, pak byste museli vydržet 22 dní nespat! Celkově má odvysílaný materiál 31 140 minut, což představuje 519 hodin, tedy přesně 21,6 dní. V pořadu se objevilo zatím 860 účastníků, kteří byli vybráni ze 7 200 přihlášených. Na výhrách bylo vyplaceno neuvěřitelných 6 740 000 Kč. Soutěžící během historie pořadu připravili více než 15 000 porcí jídel. Prostřeno! Se natáčelo ve všech krajích České republiky. Nejčastěji se přitom natáčelo v Praze a středních Čechách (43x) a v Moravskoslezském kraji (22x). Od samého začátku nás pořadem provází Jana Boušková a Václav Vydra.

Jubilejní 10. série pořadu bude pokračovat v osvědčených pravidlech. Během této série se diváci mohou těšit na několik speciálů – např. grilovací týdny, kdy budeme grilovat na zahradě, ale i na balkoně. Dále si například připravíme mikulášské Prostřeno!, kde budou vařit rodiče se svými dětmi, a samozřejmě nebude chybět vánoční Prostřeno! Opět se můžete těšit na tradiční i netradiční recepty, u stolu bude někdy pohoda a dobrá nálada, jindy si naopak hostitelé doslova půjdou po krku. Výhra 50 000 a titul nejlepšího hostitele týdne jsou totiž pořád stejně lákavé!

Podívejte se na upoutávku:

SHOW JANA KRAUSE

V novém čase! Každou středu od 21.35. Oblíbená show přináší českému publiku typ pořadu léta zavedený v zahraničních televizích. Divák může zažít atmosféru natáčení této jedinečné talkshow přímo v divadle Archa anebo vzápětí na obrazovce televize Prima. Pobaví vás zajímaví hosté a břitký humor pohotového i obávaného moderátora. Jan Kraus je ostřílený moderátor se specifickým, ostrým smyslem pro humor, který si našel oblibu u většiny diváků. Do studia si zve známé tváře showbyznysu, politiky i podnikatelské sféry. Specialitou bývá téměř neznámý třetí host s nějakou neobvyklou dovedností, zvláštním koníčkem či jinou zajímavostí, které se věnuje.

Pro většinu osobností je pozvání do této show prestižní záležitostí, někteří se však obávají, jak to dopadne a co budou muset na sebe prozradit. Co nového? Premiérovou pátou řadu Show Jana Krause uvidíte nově každou středu večer na Primě! Čeká vás také každý měsíc jeden speciální díl z Bratislavy.

KDO JE KDO

Jágr, Jagger, Madonna nebo primadona? Nová zábavná show, ve které není nic nemožné! I tak by se dal charakterizovat nový pořad Kdo je kdo? Diváci uvidí populární herce Danu Morávkovou, Alici Bendovou, Boba Klepla a Martina Zounara.

Tentokrát je budou ale doplňovat další známé tváře jako například duo Těžkej Pokondr nebo Mahulena Bočanová. „Bude to směsice dobré zábavy, humoru, důvtipu a snad i trošky zajímavých informací,“ přibližuje nový televizní formát Petr Vondráček, který usedne do moderátorského křesla.

Podívejte se na upoutávku:

PARTIČKA

Do ženských šatů a paruk se tentokrát nebude oblékat převážně jen Geňa, vyřádí se i Ondra s Michalem. Ani na podzim nesmí chybět premiérové díly vaší oblíbené Partičky s Michalem Suchánkem, Richardem Genzerem, Ondřejem Sokolem a Igorem Chmelou, které bude hudebně doprovázet Marián Čurko v prapodivných kostýmech a svými výmysly stresovat Daniel Dangl. Tento věčně vysmátý režisér by pro to, abyste se smáli od ucha k uchu, udělal cokoliv, a tak si kluci v nejnovějších epizodách užijí své a budou ho nejednou proklínat. Zahrají vám zbrusu nové hry a ty staré jim Dano vylepší tak, že si obzvlášť Geňa bude chtít hodit mašli, ale vy se budete královsky bavit

Podívejte se na upoutávku:

TEĎ VAŘÍ ŠÉF!

„Tenhle pořad bude pro ty, kteří si lámou hlavu s tím, jak uvařit rychle, chutně a v pohodě. Pro ty, kteří nechápou vaření jako mučivou povinnost, a pro ty, co chtějí, stejně jako já, rozdávat radost a smích. Zapomeňte na patlaly, šarlatány a zoufalce a udělejte si konečně ze své kuchyně místo plné radosti a zábavy. Pojďte vařit se mnou, bude to snazší, než si myslíte,“ zve diváky na svůj nový pořad Teď vaří šéf! jeho hlavní protagonista Zdeněk Pohlreich. Teď vaří šéf! je cooking show založená na propojení profesionality a domácí kuchyně. Obojí se musí dělat s nasazením a musí to člověka bavit. A Zdeňka Pohlreicha vaření opravdu baví. Zdeněk coby profesionální kuchař divákům přiblíží chod zavedené a fungující továrny na gastrozážitky. Se stejným nadšením vaří ale i doma. Vařit doma jako profesionál není dle jeho názoru žádný problém.

Podívejte se na upoutávku:

PUBLICISTIKA

OČIMA JOSEFA KLÍMY

Publicistický pořad Josefa Klímy se těší divácké oblibě. Jejím základem je sonda do duše českého národa a také letité úsilí Josefa Klímy pomáhat lidem.

„My sice o prázdninách nevysíláme, ale to neznamená, že odpočíváme. Dokonce ani u vody nezahálíme, protože jsme vymysleli několik plovárenských pokusů z našeho pravidelného seriálu, při kterém zkoumáme povahové vlastnosti Čechů a Moravanů. Nebudu ale samozřejmě prozrazovat, kde je natáčíme a o co jde. Protože nás diváci uvidí poprvé po prázdninách už poslední týden v srpnu, začali jsme i s natáčením reportáží. Já sám např. momentálně dokončuji reportáž o jednom učiteli, který byl odsouzen za pedofilii na základě velmi nevěrohodných důkazů. Už se těšíme na diváky,” zve k obrazovkám Josef Klíma.

PRIMA KINO

Ani na podzim na Primě nebudou chybět filmové chuťovky, které přinese Prima KINO. Nechte se vtáhnout do dobrodružství, prožijte napínavé chvíle plné adrenalinu nebo si oddychněte a užijte si krásy a spousty humoru.

Podívejte se na upoutávku:

Johny English se vrací

Kdo zachrání Její Veličenstvo britskou královnu, zatímco je James Bond mimo hru? Jmenuje se Johnny English, nosí tvář Rowana Atkinsona alias Mr. Beana a disponuje mimořádným rejstříkem grimas. Jenže je hlavně bohužel silným magnetem na katastrofy všeho druhu a jeho pomoc je spíše prokletím.

Věděli jste, že...

... Rowan Atkinson je automobilový nadšenec? Vozidlo Rolls Royce Phantom, které se ve filmu objevuje, má prototyp motoru V16 a jedná se o jeho vlastní vůz. Zúčastnil se s ním také pořadu Top Gear, kde se stal nejrychlejší celebritou v autě za rozumnou cenu.

Letopisy Narnie: Plavba Jitřního poutníka

Edmund a Lucinka tráví prázdniny u svých příbuzných společně se svým nesnesitelným bratrancem Eustacem. Často vzpomínají na Narnii, když jednoho dne zničehonic ožije obraz lodi, který visí v Lucinčině pokoji, a oni se skrz něj dostávají zpátky do Narnie. Bohužel i s bratrancem Eustacem...

Věděli jste, že...

... architekt Robison chtěl vzdát hold a díky všem, co na vzniku lodi pracovali, a tak po dohodě s producenty a režisérem nechal pod nápis na vrcholu stěžně vepsat jména všech, kteří se na pracích podíleli?

Hobbit: Neočekávaná cesta

Bilbo Pytlík musí zachránit ztracené trpasličí království Erebor, v čemž mu bude bránit nejen zákeřný Glum. Pomůže mu ale čaroděj Gandalf Šedý a 13 trpaslíků v čele s bojovníkem Thorinem. Jednoduchý zlatý prsten je spojen s osudem celé Středozemě takovým způsobem, jaký Bilbo nemůže ani tušit...

Věděli jste, že...

... v tomto filmu, jehož přípravy trvaly neuvěřitelných deset let, hraje pouze jedna žena, a to Galadriel v podání Cate Blanchett? Mužští herci jsou v titulcích rozděleni na kladné postavy, které jsou v levém sloupci, a záporné, jež jsou v pravém.

Skyfall

Daniel Craig je zpět jako Agent 007 v nové, v pořadí již 23. bondovce s názvem Skyfall. Tentokrát bude Bondova loajalita vůči M (Judi Dench) vystavena nelehké zkoušce, když ji začne pronásledovat její vlastní minulost. 007 musí vystopovat a zneškodnit narůstající hrozbu, ať už ho to stojí cokoliv.

Věděli jste, že...

... do bondovky Skyfall toho stihli představitelé hlavní role opravdu mnoho? Sean Connery zabil 82 osob a vystřídal 8 milenek. Roger Moore zabil 77 lidí a stihl 3 milenky. George Lazenby zabil 8 osob a vystřídal 3 milenky. Timothy Dalton zabil 15 lidí a měl celkem 4 milenky. Pierce Brosnan zabil 59 osob a oslnil 9 milenek. Daniel Craig pak zabil 12 lidí a svedl 3 milenky.

Pan Popper a jeho tučňáci

Pan Popper (Jim Carrey) je sice úspěšným podnikatelem, ale v životě se mu moc nedaří. A co teprve, když zdědí 6 tučňáků! Řekli byste, že tučňáci jsou milá a neškodná stvoření, ale co s nimi v New Yorku? Hlučoun, Hryzoun, Kapitán, Pitoma, Miláček a Smraďoch v tom ale žádný velký problém nevidí.

Věděli jste, že...

... předtím, než byli tučňáci kvůli natáčení přesunuti do Los Angeles a New Yorku, byla postavena nová studia s podobnými podmínkami, které panují na Antarktidě? Na pódiu byla například nainstalována velká klimatizace tak, aby mohla být teplota, kdykoli se tučnáci objevili před kamerou, zredukována na 2–4 °C.

Koupili jsme ZOO

Novinář, spisovatel a ovdovělý otec dvou dětí Benjamin Mee (Matt Damon) se rozhodne koupit starý venkovský dům i s Rosemorskou ZOO, kde žijí desítky zvířat, o která se stará chovatelka Kelly Foster (Scarlett Johansson) a její oddaný tým. Konečně o dobrodružství jen nepíše, děje se přímo jemu.

Věděli jste, že...

... film je natočen podle opravdového příběhu a zahrál si v něm jako komparz pravý Benjamin i s dcerou Rosie? Skutečná zoologická zahrada, z níž film vychází, se nachází v anglickém Devonu a původně nesla jméno Dartmoor Wildlife Park. To se po opětovném otevření v červenci roku 2007 změnilo na Dartmoor Zoological Park.

Podívejte se na tiskovou konferenci, kde Prima představila své podzimní schéma

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 25. 9. 2023

Nadcházející den by měl být vynikající, Berani. Máte tendenci pracovat s energií, která nemá u ostatních znamení obdoby, a dnes za svou píli sklidíte odměnu. V těchto dnech se jen zřídkakdy najde někdo tak svědomitý jako vy a zasloužíte si uznání. Nicméně, jak dobře víte, čeká vás ještě mnoho kopců, které musíte zdolat.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.