Seriály a filmy

16. října 2014 19:00

Gabriela Gabrielová

S romantickým Návrhem za vámi přichází Sandra Bullock

Tahle americká komedie je skutečným bonbónkem a to nejen pro fanoušky Sandry Bullock. Oddychová záležitost, která neuráží intelekt, ale přitom si na nic nehraje. Nechte se skvěle pobavit v sobotu ve 22.00 na Primě!

Zápletka založená na milostném jiskření, které nebylo vůbec plánované a pořádně zamíchalo kartami obou zúčastněných, není sice na filmovém plátně převratně nová (vezměme si třeba takovou Pretty Woman), ale tvůrci Návrhu se jí zhostili na výbornou.

Ambiciózní šéfka - Sandra Bullock - si musí urychleně pořídit americké občanství, aby mohla zůstat pracovat v Americe a nebyla deportována zpátky do rodné Kanady. A jak se snadněji stát Američankou, než svatbou s Američanem! Sandra proto donutí svého asistenta - sympaťáka Ryana Reynoldse -, aby se s ní oženil, jenže! Ryan svoji šéfovou z duše nesnáší (stejně jako celý pracovní tým) a ani ona nechová ke svému podřízenému city jiné než přezíravé. Navíc jsou imigračnímu úředníkovi tihle dva od začátku dost podezřelí. Informuje je proto, že budou vystaveni sérii otázek o sobě navzájem a pokud se jejich odpovědi nebudou shodovat, Sandra bude deportována do Kanady a Ryan bude obviněn z trestného činu a půjde na 5 let sedět. A tak se tihle dva musí proti svému původnímu plánu trochu více poznat, což vyústí v řadu komických i romantických situací.

Věděli jste, že…

  • Ač ve filmu hraje Sandra Kanaďanku a Ryan Američana, ve skutečnosti je tomu přesně obráceně. Ryan Reynolds se narodil ve Vancouveru (v roce 1976) a je to kanadský televizní a filmový herec.
  • Producenti snímku nabídli hlavní roli původně Julii Roberts, ale ta nechtěla jít pod svůj standardní honorář. Obsazení Sandry se ovšem zpětně ukázalo jako skvělé rozhodnutí. Návrh se stal nejúspěšnější romantickou komedií roku 2009 a Sandra Bullock byla za svůj výkon nominována na Zlatý Glóbus v kategorii Nejlepší herečka v komedii nebo muzikálu.
  • Oba hlavní aktéři si ve filmu střihli nahou scénu, která se podle nich točila 3 dny a zabrala 12 pokusů. Sandra se k tomu později vyjádřila: „Když se všichni okolo chovají, jakoby o nic nešlo, vážně vám to pomůže se uvolnit.“ Ryan se zase nechal slyšet, že „natáčet scénu, ve které je člověk nahý a která trvá několik dní, může být docela divné. Naštěstí jsme tam ale byli tak dlouho a dělali to takovou dobu, že jsme se pocitu trapnosti celkem rychle zbavili a začali vést normální běžné hovory. Jediný rozdíl byl v tom, že jsme u toho na sobě neměli kalhoty.“
  • Většina filmu se sice odehrává na Aljašce, nicméně točilo se v Bostonu.

Sandra Bullock

Narodila se ve Virginii, ale krátce po té se i s rodiči odstěhovala do Norimberku, kde vyrůstala do svých dvanácti let a mluví tudíž plynně německy. Její maminka byla německá operní pěvkyně a často Sandru brávala s sebou na turné. Tatínek pracoval pro americkou armádu. Do svých osmnácti let měla Sandra obě – americké i německé - občanství. V roce 2009 si o to německé znovu zažádala.

V srpnu 2014 se Sandra Bullock stala nejlépe placenou herečkou ve filmové branži a magazín Forbes ji ve stejné době označil za druhou nejvlivnější herečku v Hollywoodu.

Sandra veřejně podporuje americký Červený kříž a nejméně čtyřikrát darovala na konto této charitativní organizace milión dolarů – mimo jiné v roce 2004, kdy na pobřeží Indického oceánu udeřila vlna tsunami, v roce 2010 po zemětřesení na Haity a v roce 2011 po zemětřesení v Japonsku.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 27. 9. 2023

V lásce a romantice by se vám nyní mělo dařit, Berani. Něco ve vás vzbudilo detektivní náladu a vy toužíte zkoumat, pátrat a hledat pravdu v každé situaci. Váš fundovaný, stabilní a praktický přístup bude vaší největší předností. Ujistěte se, že dnes necháte roli mučedníka někomu jinému. Vy jste ten, kdo musí převzít kontrolu.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.