Seriály a filmy

9. října 2014 19:00

Gabriela Gabrielová

Sága X-men přijede v pátek první třídou

Pokud jste fandy sci-fi či komiksu a jména Profesor X a Magneto vám nejsou cizí, pak věřte, že na vás v pátek čeká bonbonek vskutku k pošušňání. Sága X-men se vrací na začátek celého příběhu! Nenechte si to utéct ve 20.15 na Primě

V pořadí pátý díl X-menů nás zavede do roku 1962, kdy Charles Xavier alias Profesor X (James McAvoy) a Erik Lensherr alias Magneto (Michael Fassbender) byli ještě mladí a svět o mutantech dosud nic nevěděl.

Dozvíme se, jak hlavní protagonisté objevili svoje schopnosti a za jakých okolností se setkali a stali nejlepšími přáteli. Opět se potkáme s modrou Raven alias Mystique (Jennifer Lawrence) a s řadou nových i starých mutantů a mihne se tu dokonce i největší hrdina předchozích dílů Logan alias Wolverin (Hugh Jackman).

Zápletka je neméně dramatická než na jaké jsme od X-menů zvyklí: Bývalý nacistický lékař, zločinný Shaw (Kevin Bacon) úspěšně pracuje na tom rozpoutat mezi největšími nukleárními mocnostmi jadernou válku, která by znamenala jeho faktickou nadvládu nad světem. Charles Xavier, Erik, Raven a další mutanti proto pod ochrannou rukou americké vlády spojují své síly, aby Shawovi jeho plán překazili. Jak se ale ukazuje, Shaw obklopen několika velmi mocnými mutanty je tvrdší oříšek, než naši přátelé čekali. Na povrch navíc začínají vyplouvat rozpory mezi hlavními hrdiny – Charlesem a Erikem – a je jen otázkou času, kdy dojde k jejich nevyhnutelnému střetu…

Věděli jste, že…

  • Letos přibyl do rodiny X-menů další šestý díl s názvem Budoucí minulost (Days of Future Past). Mutantům – jak těm dobrým Profesora X, tak těm záporňáckým Magneta – v něm hrozí vyhynutí a jediná cesta k jejich záchraně vede skrze minulost. Právě do ní je proto vyslán Wolverin (Hugh Jackman), aby se pokusil předejít událostem, které v roce 1962 (právě na konci První třídy) vedly k rozpadu přátelství Profesora X a Magneta a jejich přerodu v úhlavní nepřátele. Jedině společnými silami totiž mohou v budoucnu čelit síle, která je ještě mocnější než ta jejich.
  • V rámci přípravy na roli mladého Profesora X si James McAvoy oholil hlavu (zasvěcení ví, že Profesor X je plešatý). Až poté ovšem zjistil, že tvůrci chtěli mít mladého Profesora s vlasy. První měsíc natáčení proto musel nosit paruku.
  • Režisér Bryan Singer, který je zodpovědný za první a druhý díl X-menů (2000 a 2003) se měl původně režisérsky ujmout i tohoto pátého dílu. Pár měsíců po tom, co ho producenti oslovili, musel ale nabídku odmítnout kvůli svým závazkům na natáčení filmu Jack a obři (Jack the Giant Slayer). Nicméně zůstal zde figurovat jako producent a pod nejnovějším šestým dílem je opět podepsán i režijně.
Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 1. 10. 2023

Dnes se vám může podařit mnoho věcí. Energie je velmi intenzivní. Dávejte si pozor na manipulaci s druhými. Nikdo nemá rád, když mu někdo rozkazuje, a proto buďte taktní. Snažte se nedávat najevo své nadřazené znalosti. Lidé vám to budou mít za zlé, i když máte dobré úmysly (a máte pravdu).

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.