Seriály a filmy

4. září 2014 10:05

Gabriela Gabrielová

Salva Studentská Thálie

Prestižní celostátní soutěž a přehlídka středoškolské autorské tvorby Studentská Thálie, která nabízí příležitost mladým talentům v uměleckých oborech, se uskuteční už potřetí. Účastnit se jí mohou všechny umělecké a neumělecké střední školy, i talentovaní jednotlivci.

Začátkem září organizátoři akce vyhlásili Studentskou Thálii 2015 a její téma SALVA: SLOVA A JINÉ TŘESKUTÉ VĚCI. „Téma je to výbušné i oslavné, každá salva má své grády. Inspirace je stejná pro obě naše soutěžní sekce, pro patnáctiminutové hry v Autorském tvaru i básnické, hudební, prozaické a dramatické texty v Autorském počinu. Studentská Thálie probíhá prostřednictvím několika událostí v průběhu celého školního roku. Začínáme 18. září Ozvěnami v Divadle Na Prádle, pokračujeme Impulsy, totiž Poetickým fórem v rámci festivalu Den poezie, které proběhne 19. listopadu v Knihovně Václava Havla,“ uvádí Mgr. Dana Benešová-Trčková, zakladatelka Studentské Thálie a ředitelka projektu.

Po podzimních Ozvěnách a Impulsech soutěžící čeká únorová Nominace v Divadle Na Prádle a březnové Finále na Nové scéně Národního divadla. TV Prima je hlavním mediálním partnerem Studentské Thálie 2015, která je realizována ve spolupráci s Hereckou asociací, Novou scénou Národního divadla, Klubem pražských spisovatelů, Divadlem Na Prádle a Knihovnou Václava Havla. Záštitu nad ní převzal ministr školství, mládeže a tělovýchovy PhDr. Marcel Chládek, MBA. Divadelní tvůrci, skupiny, soubory a mladí autoři ze středních škol České republiky se hlásí do 11. ledna 2015.

Adresa je: info@studentskathalie.cz, kontaktní osoba Iveta Dusbabová, koordinátorka. Přihlašovací formuláře a další informace na www.studentskathalie.cz a na www.facebook.com/StudentskaThalie

Foto: Robert Čížek

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 18. 7. 2024

Berani, dnes se můžete dozvědět o příležitostech, jak zvýšit svůj příjem, ať už v současném zaměstnání, v novém zaměstnání, nebo třeba prostřednictvím vlastního projektu. K tomuto cíli můžete nasměrovat velké množství energie a inspirace. Ostatní se mohou chtít zapojit a pomoci vám. Pravděpodobně se budete cítit plní energie a optimismu. To může fungovat při přitahování stále nových příležitostí.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.