Seriály a filmy

15. listopadu 2018 14:08

martin.geier@iprima.cz

Sbal prachy a jeď. Ale na pohodu

Road movie z kanadsko-australské produkce v hlavních rolích s Johnem Cusackem a Thomasem Janem aneb Příjemný akční biják, u kterého se zasmějete, a s hrdiny, kterým budete fandit. Primu si pusťte v neděli ve 22.15.

Přepněte se do modu: neřešit a nechat se bavit. Pokud byste se totiž pustili do hledání nelogičností a zkoumání dějové linky, bezstarostná jízda by vzala za své. Naopak, když nebudete očekávat nic světoborného, užijete si svižnou akční komedii, ve které funguje chemie mezi hlavními hrdiny a hláškami a fóry se tu nešetří.

John Cusack je ve skvělé formě a jde vidět, že si natáčení náramně užíval, stejně jako jeho herecký parťák Thomas Jane. Nečekejte žádné nabušené káry a namachrované týpky typu Rychle a zběsile. Tohle je dílko ze staré školy. Se starými poctivými americkými kárami a dosti nesourodou dvojkou, kterou dala dohromady jedna bankovní loupež.

Podívejte se na televizní upoutávku:

Peter Roberts (Thomas Jane) je bývalý šampion Formule 1, který se s příchodem rodiny musel vzdát práce, kterou miloval. Rychlá kola vyměnil za méně nebezpečnou ovšem zároveň dost nudnou práci instruktora autoškoly, která navíc není ani dobře placená. Když ho vyhledá americký zlodějíček Simon Keller s prosbou, aby se stal jeho instruktorem, dlouho neváhá a nabídku přijme.

Simon se vypravil do Austrálie s cílem najít nového řidiče, se kterým bude moci podnikat loupeže. Místo hledání v místní galerce zločinců, se ovšem rozhodl porozhlédnout v jiném rybníčku. Petera původně najal jako instruktora, ovšem okolnosti tomu chtěly, že se bývalý pilot Formule 1 stane přímým účastníkem bankovní loupeže. Když totiž Simon během jedné lekce vyloupí banku, nemá instruktor Peter jinou možnost, než se stát Simonovým řidičem a dát se na společný útěk před policií.

Možná jste netušili, že…

  • Natáčení trvalo poměrně krátkých 18 dní! Točilo se v červnu roku 2013 v Gold Coast v Austrálii.
  • Původně byl pro roli lupiče Simona zvažován Jean Claud Van Damme. Naštěstí finální volba padla na Johna Cusacka.
Sdílejte článek
Štítky Thomas Jane

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 22. 2. 2024

Je těžké popřít sílu chemické reakce na jinou osobu. Dnes se pravděpodobně setkáte s někým, nebo jste možná právě potkali někoho, kdo na vás má silný vliv, Berani. Tuto osobu nemůžete dostat z hlavy. Není jasné, zda se jedná o jednorázový flirt, nebo o dlouhodobý románek. Ať už se ukáže, že jde o cokoli, jste nadšeni, že se cítíte tak vzrušení a živí.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.