Seriály a filmy

17. prosince 2014 12:09

Gabriela Gabrielová

Scifi dobrodružství pod taktovkou slavného režiséra Tima Burtona!

My lidé se považujeme za nejinteligentnější tvory na světě. Co se ale stane, ocitne-li se člověk na planetě obývané opicemi, které se chovají stejně jako lidé se vším, co k tomu patří – s láskou i nenávistí, dobrem i zlem? Podívejte se na scifi Planeta opic u nás na Primě v sobotu ve 22:25!

Jsou remaky, na které se můžeme vysloveně těšit a které nikdy neomrzí. Takové je i neotřelé zpracování románu Pierra Boullea Planeta opic režisérem Timem Burtonem. Během dvouhodinové scifi budete lapat po dechu. Dechberoucí je nejen příběh a herecké výkony, ale i mistrovská výprava, především masky, jejichž aplikace si každý natáčecí den vybírala svou daň. Hvězdy Helena Bonham Carterová, Tim Roth, Paul Giamatti, Michael Clarke Duncan ale i desítky dalších musely vstávat ve dvě hodiny ráno, aby včas zvládly tříhodinovou aplikaci opičí masky a kostýmu.

SPECIÁL: Je prima být spolu o vánocících

Planeta opic vypráví příběh astronauta kapitána Lea Davidsona (Mark Wahlberg), který ztroskotá na neznámé planetě, jejímiž jedinými obyvateli jsou nadmíru chytré opice. Jejich inteligence se promítá v náklonnosti k boji - téměř každý problém řeší silovým postojem a pěstí, některé jejich způsoby připomínají chování lidských válečných diktátorů a tyranů. Kapitána Davidsona uvězní. Není ale jediným lidským vězněm, a tak se spolu s ostatními snaží otrokářské opice přelstít a utéci. Když se mu to konečně podaří a vrátí se na planetu Zemi, dojde k šokujícímu poznání. Země už dávno není obývána lidskými tvory, ale ...

Zajímavosti z přípravy filmu

  • Michael Clarke Duncan vzbudil během natáčení hotové pozdvižení v nemocnici, kam musel být převezen přímo z placu. Vyvrkl si kotník a protože odstranění maskérské práce byla práce na půlhodinu, musel se nechat ošetřit v opičí masce.
  • Mark Wahlberg si sice roli přál natolik, že prohlásil: „V tomhle filmu beru cokoli!“, ale pokora zmizela, když zjistil, že bude muset hrát nahoře bez a s bederní rouškou. S tvůrci vedl ostrý spor, který nakonec vyhrál.
  • Tim Burton při natáčení neustále opakoval, jak moc se v reálném životě bojí opic.
  • Zvažovaným režisérem byl i James Cameron, který chtěl do hlavní role obsadit Arnolda Schwarzenegera.
  • Armádu opic si zahrála stovka kaskadérů.
  • Všichni herci podstoupili tvrdý trénink od cirkusového krotitele. Bylo třeba naučit je důvěryhodnému opičímu chování.
  • Exteriéry byly natočeny na Havaji. Celé obrovské opičí město bylo postaveno ve filmovém ateliéru.

Nenechte si ujít hvězdné obsazení scifi filmu Planeta opic u nás na Primě dnes ve 22:25!

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 4. 10. 2023

Zapalte svíčku a něco si přejte. Vnímejte plamen jako symbol proměny a vášně ve vás. Vaše srdce se může cítit neklidné. Plamen se třepotá v důsledku procházejícího větru. Když plamen tančí, můžete si vzpomenout na tance, které předvádíte ve snaze odvést pozornost od problému, o němž víte, že mu musíte čelit. Ten čas nastal právě teď.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.