Seriály a filmy

13. července 2017 12:00

Sean Connery a Wesley Snipes se střetnou ve filmu Vycházející slunce

Vraždy obvykle nevěstí nic dobrého (krom práce pohřebním službám), tentokrát však úmrtí hrozí přímo diplomatickou krizí.

Vraždy obvykle nevěstí nic dobrého (krom práce pohřebním službám), tentokrát však úmrtí hrozí přímo diplomatickou krizí.

Přímo uvnitř zasedací místnosti správní rady japonské korporace je totiž nalezena mrtvá žena. Vyšetřovat se to vydá policista Web Smith (Wesley Snipes), avšak brzy se vše zkomplikuje.

Smithse totiž kontaktuje tajemný detektiv John Connor (ne tenhle, hraný Seanem Connerym), a ukáže, že pozadí zločinu se dotýká i minulosti obou detektivů...

Nadprůměrný thriller Vycházející slunce oslní především dvojicí solidních herců – kultovním Seanem Connerym a jeho parťákem, tehdy teprve začínajícím Wesley Snipesem. Nejsou to však jediná zajímavá jména!

Zaprvé, režií byl pověřen Philip Kaufman, který se proslavil především v 70. a 80. letech filmy jako Invaze zlodějů těl nebo Správná posádka, tedy úplně nejvíce nejlepším filmem o dobývání vesmíru!

Předlohou snímku je navíc kontroverzní kniha Michaela Chrichtona, spisovatele známého pro sepsání Jurského parku, Kmene Andromeda nebo románu Koule (což je sci-fi, fakticky).

Prapůvodní knižní Vycházející slunce navíc vzbudilo jistou míru kritiky, dokonce se dočkalo označení jako román rasisticky vyhraněný vůči Japoncům a japonské kultuře, a srovnání s fiktivními antisemitskými Protokoly sionistických mudrců!

Tuhle vyhraněnou látku můžete sledovat na Primě v neděli ve 22.45.

Chcete vědět víc?

  • Identita vraha se oproti knižní předloze změnila. Režisér nikdy nevysvětlil proč.
  • Kvůli tomu z adaptace nakonec odešel autor předlohy Michael Crichton – tedy, kvůli tomu, a kvůli skutečnost, že jedna z postav byla z bělocha změněna na černocha...
  • Chrichton napsal už román se Seanem Connerym jako jednou z postav ve své hlavě.

Režie: Philip Kaufman

Předloha: Michael Crichton (kniha)

Scénář: Michael Crichton, Philip Kaufman

Kamera: Michael Chapman

Hudba: Tóru Takemicu

Hrají:Sean Connery, Wesley Snipes, Harvey Keitel, Cary-Hiroyuki Tagawa, Kevin Anderson, Mako, Ray Wise, Stan Shaw, Tia Carrere, Steve Buscemi

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 20. 4. 2024

Ačkoli se můžete pyšnit svou trpělivostí, Berani, tato vlastnost by vám dnes mohla být na obtíž. Je možné, že už jste se ohnuli, jak jen to šlo, a dosáhli jste bodu zlomu. Poslední kapka se chystá přiložit velbloudovi na hrb. Dejte průchod explozi emocí, kterou si události žádají. Nemá smysl se dnes snažit zachovat svaté chování.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.