Sedmero krkavců Alice Nellis je veselá pohádka s lehce hororovým natáčením

Tradiční pohádkový příběh odvahy, síly a pevné vůle s novými křídly, které mu dala režisérka Alice Nellis, zpříjemní sváteční atmosféru i zkrátí čekání na štědrovečerní nadílku. Nenechte si ujít výpravnou českou pohádku Sedmero krkavců na Štědrý den v 17:48 na Primě.

„Krkavců se bát nemusíte,“ vzkazují Alice Nellis spolu s producentkou filmu Ester Honysovou všem divákům.

Nové zpracování Sedmera krkavců podle námětu pohádky Boženy Němcové slibuje nejen akční napětí, ale i překvapivý humor a veselé zpracování známé pohádky, kterou si velká část diváků a čtenářů mylně spojuje s temným televizním zpracováním z devadesátých let. „Od začátku jsme pohádku vnímali především jako napínavý, ale přitom i veselý film, který svým příběhem dokáže v dětech, ale i v jejich rodičích vzbudit napětí a emoce. Mám ráda pohádky, jejichž hrdinové jsou uvěřitelní a taky zábavní,“ říká Alice Nellis.

Hororové chvíle provázely tak maximálně natáčení. Od května roku 2014 se filmaři průběžně stěhovali mezi natáčením na Slovensku z vesnického prostředí skanzenu v Zuberci a hradem Zvíkov, kde režisérka pohádky plně využila jeho romantické prostředí, interiéry a nádhernou scenérii přírody pro natočení zámeckých a dvorních scén.

Podívejte se na nejlepší hlášky k pohádce Sedmero krkavců

Z natočených záběrů české pohádky je patrný velmi filmařský přístup režisérky Alice Nellis, která po celou dobu příprav a výroby dbala na jednotný a velkorysý výpravný styl a věrohodnost.

Štáb po celých 53 dní absolvoval náročná natáčení v ne vždy příznivých podmínkách.

Po dotočení exteriérových scén v horách na Slovensku, kde docházelo i k přerušení filmování z důvodu přírodních kalamit a povodní, se štáb spolu s herci vydal do lánu kopřiv poblíž hradu Zvíkov. V něm musela hlavní hrdinka Bohdanka v podání Marthy Issové zvládnout třídenní natáčení. „Uvažovalo se, že bych měla silikonové rukavice, které dokonale kopírují kůži, ale v rozpočtu na to nebylo místo. Takže jsem to skutečně já, kdo trhá ty skutečné kopřivy. Točili jsme ty scény dva dny a bylo to opravdu maso,“ zavzpomínala herečka Marta Issová na natáčení pro Mladou frotu DNES.

Jednu z hlavních rolí zlé královny dostala Sabina Remundová: „Můj velký dík a obdiv patří Alici. Je to radost a štěstí hrát tak krásnou roli, jakou mi svěřila. Všem, kteří se s největší pečlivostí, profesionalitou a pílí podíleli na vzniku pohádky, děkuji. Bude se mi stýskat!“

Sedmero krkavců Alice Nellis vysíláme na Štědrý den v 17:48 na Primě.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.