Sejměte Cartera! Nebo on sejme vás!

Klasický akčňák s nekompromisním Sylvesterem Stallonem v roli drsňáka, který i přes zločinecké podhoubí, ze kterého pochází, zůstává v hloubi duše slušným chlápkem. Koukejte se v pátek od 21.35 na Primu!

Jack Carter (Sylvester Stallone) pracuje jako profesionální řešitel problémů všeho druhu ve městě andělů, Las Vegas. Pro hlavouny podsvětí odvádí ne úplně čistou práci, ale dělá ji s nasazením sobě vlastním a jeho morální zásady nemůže nikdo rozporovat. To vše se má ale brzy změnit.

Jack se dozvídá o tragické smrti svého mladšího bratra a rozhodne se vrátit do rodného Seattlu na bratrův pohřeb. Postupně ale zjišťuje, že to, co se mělo tvářit jako nešťastná nehoda, byla ve skutečnosti brutální vražda. Rick měl údajně řídit opilý a zahynout při dopravní nehodě. Od pozůstalé manželky se Jack ale dozvídá, že Rick nikdy pod vlivem alkoholu neřídil, a navíc se objevují další indicie, které ukazují na práci profesionálních zabijáků.

Carter zahajuje pátrání na vlastní pěst, zároveň se ale musí vypořádat se svým lasvegaským šéfem, který nejdříve usiluje o jeho návrat a později, uražen, posílá své „zaměstnance“, aby Cartera odstranili…

Možná jste o filmu Sejměte Cartera netušili, že…

  • Vzpomínáte si na film Dostat Cartera? Veřejnosti byl představen v roce 1971 a u nás vyšel na DVD. Jedná se o klasickou britskou gangsterku, ve které titulního hrdinu ztvárnil Michael Caine. Byla ale značně syrovější než tento hollywoodský remake, a hlavní hrdina nebyl zdaleka takový slušňák.
  • Snímek nabízí hvězdné herecké obsazení, což u filmů tohoto druhu většinou nebývá zvykem. Vedle Stalloneho se můžeme těšit i na Mickeyho Rourkea, Mirandu Richardsonovou či výše zmíněného Michaela Cainea, který si v remaku původního „Cartera“ zahrál pro změnu padoucha.
  • Po snímku Vítězství jde o druhý film, kde se spolu Sylvestr Stallone a Michael Caine setkali.
  • Oba filmy byly natočeny podle knihy Teda Lewise Jack´s Return Home (Jackův návrat domů) z roku 1969.

I mistr tesař se někdy utne aneb Co se ne úplně povedlo:

  • Při jedné z automobilových honiček zuří venku průtrž mračen. V následujícím záběru jsou však ulice suché, bez sebemenší známky po dešti.
  • Během rvačky ve výtahu si Carter roztrhne na zádech oblek. Když z výtahu vychází, má ho již ale naprosto v pořádku.

Sejměte Cartera v pátek od 21.35 na Primu!

(Krimi / Thriller / Akční, USA, 2000)

Režie: Stephen Kay

Scénář: David McKenna

Kamera: Mauro Fiore

Hudba: Tyler Bates, Roy Budd

Hrají: Sylvester Stallone, Miranda Richardson, Rachael Leigh Cook, Rhona Mitra, John C. McGinley, Alan Cumming, Michael Caine, John Cassini, Mickey Rourke, Mark Boone Junior, Garwin Sanford, Tyler Labine, Rob Lee, Johnny Strong, Gretchen Mol, Tom Sizemore, Saskia Gould, Crystal Lowe a další.

Sdílejte článek
Štítky Sylvester Stallone Michael Caine

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 21. 2. 2024

Vaše úsilí na domácí frontě se rozhodně vyplatilo, Berani. Váš domov vypadá báječně. Říká to každý, kdo do něj vstoupí. Někteří nečekaní návštěvníci se mohou zastavit na krátký pozdrav a nakonec zůstat na večeři. Jste přirozeným a laskavým hostitelem, nemluvě o skvělé kuchařce. Kdo by vašim hostům vyčítal, že chtějí zůstat?

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.