Šest dní, sedm nocí: Dobrodružství i romantika s nestárnoucím Harrisonem Fordem

Šest dní a sedm nocí…Přesně tak dlouho trvá, než se na pustém ostrově zamilujete do naprostého cizince. Tedy alespoň ve filmu. Zejména když se to okoření nádhernou přírodou a dobrodružným útěkem před piráty. Nesmrtelné téma trosečníků vás chytne i tentokrát, ve čtvrtek ve 20.15 na Primě.

Možná proto, že on je jako vždy sympaticky drsný Harrison Ford, který umí cedit mírně zkřivenými ústy vtipné hlášky, a ona je překrásná Anne Heche, která se z městské slečinky promění v holku do nepohody.

Robin Monreová (Anne Heche) je zástupkyně šéfredaktorky měsíčníku pro ženy. Se svým přítelem Frankem (David Schwimmer) se vypraví na romantickou dovolenou do tropického ráje. Jenže uprostřed plážového nicnedělání ji vyruší telefon. Volá šéfka, aby Robin dohlédla na focení do jejich časopisu, které probíhá na vedlejším ostrově. Robin si tedy najme letadlo a s trochu cynickým pilotem Quinnem (Harrison Ford) vyráží za prací.

Letadlo se ale kvůli velké bouři zřítí a z městské fifleny a dobrodruha v letech se stanou parťáci v boji o přežití. Kromě nezkrotné přírody jim zkříží cestu také novodobí piráti. Robin s Quinnem zahlédli něco, co neměli a piráti je začnou pronásledovat. Ačkoliv se od začátku vtipně špičkují, mezi Robin a Quinnem se zrodí láska. Mezitím probíhá pátrací akce, které se účastní Robinin přítel Frank. Budou trosečníci nalezeni? A co se stane s křehkým citem mezi Robin a Quinem?

Těšte se na…

  • Pohodový filmeček, který můžete vidět znovu a znovu
  • Příjemné jiskření mezi hlavními hrdiny
  • Vtipné hlášky a suchý humor v podání věčného indiana-jonesovského Harrisona Forda
  • Krásku Anne Heche, ze které nespustíte oči
  • Rajskou ostrovní scenérii, modré moře, nádherné pláže

Odkud je znáte?

Harrison Ford Dobyvatelé ztracené archy, Air Force One, Star Wars, Sabrina
Anne Heche seriál Ally McBealová, Vrtěti psem, Krycí jméno Donnie Brasco
David Schwimmer seriál Přátelé, Nadaný žák, seriál Bratrstvo neohrožených

Perličky z natáčení:

Pro roli Robin zvažovalo studio Touchstone Pictures hvězdy jako Gwyneth Paltrow, Cameron Diaz, Uma Thurman nebo Kristin Scott Thomas. Harrison Ford se však osobně rozhodl pro Anne Heche. A to i přesto, že se předtím dostala na veřejnost nikdy nepotvrzená informace, že herečka je lesbička.

Ačkoliv děj filmu probíhá na ostrovech Francouzské Polynésie, natáčelo se na Havaji.

Když snímek dorazil do kin, bylo Harrisonu Fordovi 55 let. I filmový Quinn na otázku, kolik mu je, odpovídá: „Něco přes padesát.“

Harrison Ford sám ve filmu pilotoval letadlo DeHavilland Beaver. Jedno takové totiž dokonce vlastní. Aby však mohl ve filmu pilotovat a vézt přitom i členy štábu, musel kvůli pojišťovně projít doslova byrokratickým peklem různých papírů a certifikací.

Romantický dobrodružný film Šest dní, sedm nocí si zapněte ve čtvrtek ve 20.15 na Primě.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 18. 4. 2024

Zadal vám někdo úkol a pak odešel, aniž by vám dal pokyny? Není divu, že se cítíte zmatení a frustrovaní. Pokud neexistuje žádný návod a pokud nikdo jiný neví, o co jde, nemějte výčitky svědomí a nechte to být, dokud nedostanete řádné poučení. Je rozumnější počkat, než to udělat špatně a muset to dělat znovu. Raději bezpečně, než abyste litovali.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.